Trump bezoekt door orkaan Laura getroffen gebied
LAKE CHARLES (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het gebied aan de Golf van Mexico dat het zwaarst is getroffen door de orkaan Laura. In Lake Charles in de staat Louisiana liet hij zich op de hoogte brengen van de reddingsoperaties. Trump inspecteerde onder meer een depot voor hulpgoederen en kreeg een indruk van de aangerichte schade in een straat vol omgewaaide bomen.
Laura, die een kracht bereikt van op een na hoogste categorie 4, trok een spoor van vernieling door de streek. Ten minste vijftien mensen kwamen om door het natuurgeweld. Honderdduizenden gezinnen kwamen zonder stroom te zitten. Ook de drinkwatervoorziening kwam in problemen. "Een ding wat ik weet over deze staat, is dat de wederopbouw snel gaat", zei Trump tijdens een ontmoeting met onder anderen gouverneur John Bel Edwards.
Trump vloog van Lake Charles door naar Orange in Texas, dat ook ernstig te lijden heeft gehad van de orkaan.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiƫle diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
3 uur geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
3 uur geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
6 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiƫle misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
6 uur geleden