Trump bezoekt door orkaan Laura getroffen gebied
LAKE CHARLES (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het gebied aan de Golf van Mexico dat het zwaarst is getroffen door de orkaan Laura. In Lake Charles in de staat Louisiana liet hij zich op de hoogte brengen van de reddingsoperaties. Trump inspecteerde onder meer een depot voor hulpgoederen en kreeg een indruk van de aangerichte schade in een straat vol omgewaaide bomen.
Laura, die een kracht bereikt van op een na hoogste categorie 4, trok een spoor van vernieling door de streek. Ten minste vijftien mensen kwamen om door het natuurgeweld. Honderdduizenden gezinnen kwamen zonder stroom te zitten. Ook de drinkwatervoorziening kwam in problemen. "Een ding wat ik weet over deze staat, is dat de wederopbouw snel gaat", zei Trump tijdens een ontmoeting met onder anderen gouverneur John Bel Edwards.
Trump vloog van Lake Charles door naar Orange in Texas, dat ook ernstig te lijden heeft gehad van de orkaan.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt de oorlog tegen Iran een "historisch keerpunt". Volgens het Israëlische staatshoofd, dat in de praktijk een vooral ceremoniële rol heeft, moet het Westen "iedere poging om Hezbollah uit te roeien steunen", zegt hij in een interview met persbureau AFP. "Ze moeten begrijpen dat als je iets wilt bereiken, je soms een oorlog moet winnen."
8 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - In de oorlog tegen Iran zijn circa 200 Amerikaanse militairen gewond geraakt. Dat meldt een woordvoerder van de Amerikaanse strijdmacht. Meer dan 180 van hen zouden inmiddels weer hersteld zijn, tien van hen zijn nog "ernstig gewond", aldus de zegsman.
24 minuten geledenBERLIJN (ANP) - Canada, Frankrijk, Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk hebben hun zorg uitgesproken over het oplaaiende geweld tussen Israël en Hezbollah in Libanon. In een gezamenlijke verklaring roepen de regeringen de strijdende partijen op een "duurzame politieke oplossing" te vinden en vragen zij om "onmiddellijke de-escalatie".
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Italië, Frankrijk en zeven andere landen hebben Brussel gewaarschuwd voor de milieurisico's rond de Russische lng-tanker die stuurloos op de Middellandse Zee dobbert. Dat meldt persbureau Reuters, dat inzage had in de brief die de landen stuurden naar de Europese Commissie. Daarin roepen de landen de Europese Unie op snel actie te ondernemen.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - De Afghaanse hoofdstad Kabul is opnieuw getroffen door luchtaanvallen uit Pakistan, melden de Taliban. Meerdere burgers zouden zijn gedood.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken zijn het erover eens dat de focus van de Europese Unie in de oorlog in Iran moet liggen op de-escalatie en de vrijheid van scheepvaart. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag na afloop van de vergadering van de ministers in Brussel. "Europa heeft geen belang bij een eindeloze oorlog."
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU is nog altijd aan het kijken naar de voor- en nadelen van een prijsplafond, zei minister Stientje van Veldhoven (Klimaat) na overleg met de EU-ministers voor energie. "Een prijsplafond klinkt aantrekkelijk, want dan blijft de prijs laag", zei ze. "Maar het zou ook kunnen betekenen dat we misschien geen gas meer naar Europa krijgen als de prijs in de rest van de wereld wel hoger is."
3 uur geleden