Trump bezoekt door orkaan Laura getroffen gebied
LAKE CHARLES (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag een bezoek gebracht aan het gebied aan de Golf van Mexico dat het zwaarst is getroffen door de orkaan Laura. In Lake Charles in de staat Louisiana liet hij zich op de hoogte brengen van de reddingsoperaties. Trump inspecteerde onder meer een depot voor hulpgoederen en kreeg een indruk van de aangerichte schade in een straat vol omgewaaide bomen.
Laura, die een kracht bereikt van op een na hoogste categorie 4, trok een spoor van vernieling door de streek. Ten minste vijftien mensen kwamen om door het natuurgeweld. Honderdduizenden gezinnen kwamen zonder stroom te zitten. Ook de drinkwatervoorziening kwam in problemen. "Een ding wat ik weet over deze staat, is dat de wederopbouw snel gaat", zei Trump tijdens een ontmoeting met onder anderen gouverneur John Bel Edwards.
Trump vloog van Lake Charles door naar Orange in Texas, dat ook ernstig te lijden heeft gehad van de orkaan.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
9 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
32 minuten geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
1 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
1 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.
3 uur geleden