Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt
BEDMINSTER (ANP/RTR) - Donald Trump beweert dat hij ervoor heeft gezorgd dat president Joe Biden uit de race om het presidentschap stapt. Dat zegt hij in een gelekte video die de Amerikaanse nieuwssite The Daily Beast heeft gepubliceerd.
"Hij is net gestopt, weet je. Hij gaat ermee stoppen", zegt Trump over Bidens verkiezingscampagne. Het is niet duidelijk waarop hij zich baseert. Het Witte Huis zei woensdag nog dat Biden doorgaat met zijn campagne. Trump, die niet doorheeft dat er wordt gefilmd terwijl hij in een golfkarretje zit, noemt Biden een "broken-down pile of crap", wat zoveel betekent als een "kapotte hoop onzin".
Sinds een debat tussen de kandidaten vorige week, waar vooral de slechte prestatie van Biden opviel, is er speculatie over Bidens toekomst als presidentskandidaat. "Dat betekent dat we Kamala hebben", zegt Trump in de video. Vicepresident Kamala Harris is een van de namen die de ronde doet, mocht Biden uit de race stappen. Trump beschrijft haar als "slecht, zo pathetisch en gewoon zo fucking slecht".
Persagentschap Reuters heeft de locatie van de video kunnen verifiëren. Die is opgenomen in de golfclub van Trump in Bedminster in de staat New Jersey.
Meer uit Buitenland
MIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft bij de inontvangstname van zijn Four Freedoms Award in Middelburg Nederland bedankt voor de steun in de oorlog tegen Rusland. Naast premier Rob Jetten, die Zelensky de prijs uitreikte, zijn ook onder anderen koning Willem-Alexander en prinses Beatrix aanwezig.
9 minuten geledenEAST-LONDON (ANP/RTR) - De extreemlinkse Zuid-Afrikaanse oppositieleider Julius Malema is veroordeeld tot vijf jaar gevangenisstraf wegens wapenbezit en het publiekelijk afvuren van een vuurwapen. De leider van de Economic Freedom Fighters (EFF) wil volgens zijn advocaten in hoger beroep.
13 minuten geledenMIDDELBURG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Middelburg de International Four Freedoms Award in ontvangst genomen van premier Rob Jetten. Hij krijgt de prijs voor zijn niet-aflatende strijd voor vrijheid en onafhankelijkheid. Naast Zelensky wordt de prijs ook uitgereikt aan het Oekraïense volk.
48 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat er vooruitgang is geboekt in de onderhandelingen met de Verenigde Staten. Een bezoek van de Pakistaanse legerleider aan Teheran zou hebben geholpen om de landen dichter bij elkaar te brengen, maar nog niet alle grote struikelblokken zijn weg.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië schroeft zijn defensiebudget binnen zeven jaar op naar 3 procent van de omvang van zijn economie. Het land vreest de groeiende macht van China én voelt de druk van de Verenigde Staten, die vinden dat bondgenoten daartegen meer moeten doen.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister Gila Gamliel meldt dat premier Benjamin Netanyahu een gesprek zal hebben met de Libanese president Joseph Aoun. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde dat overleg eerder al aan, maar een officiële Libanese bron zei vervolgens dat Libanon daar niet van op de hoogte was.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky blijft aandringen op druk op Rusland. "Een nieuwe nacht heeft bewezen dat Rusland geen versoepeling van het mondiale beleid of opheffing van sancties verdient", verklaart hij na nieuwe fatale aanvallen.
2 uur geleden