
Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt
BEDMINSTER (ANP/RTR) - Donald Trump beweert dat hij ervoor heeft gezorgd dat president Joe Biden uit de race om het presidentschap stapt. Dat zegt hij in een gelekte video die de Amerikaanse nieuwssite The Daily Beast heeft gepubliceerd.
"Hij is net gestopt, weet je. Hij gaat ermee stoppen", zegt Trump over Bidens verkiezingscampagne. Het is niet duidelijk waarop hij zich baseert. Het Witte Huis zei woensdag nog dat Biden doorgaat met zijn campagne. Trump, die niet doorheeft dat er wordt gefilmd terwijl hij in een golfkarretje zit, noemt Biden een "broken-down pile of crap", wat zoveel betekent als een "kapotte hoop onzin".
Sinds een debat tussen de kandidaten vorige week, waar vooral de slechte prestatie van Biden opviel, is er speculatie over Bidens toekomst als presidentskandidaat. "Dat betekent dat we Kamala hebben", zegt Trump in de video. Vicepresident Kamala Harris is een van de namen die de ronde doet, mocht Biden uit de race stappen. Trump beschrijft haar als "slecht, zo pathetisch en gewoon zo fucking slecht".
Persagentschap Reuters heeft de locatie van de video kunnen verifiëren. Die is opgenomen in de golfclub van Trump in Bedminster in de staat New Jersey.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP/AFP) - Spanje gaat onderzoek doen naar mensenrechtenschendingen in de Gazastrook om het Internationaal Strafhof (ICC) te helpen, meldt het Openbaar Ministerie. In een verklaring staat dat Spanje hiermee wil voldoen aan zijn "verplichtingen op het gebied van internationale samenwerking en mensenrechten".
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse progressieve politicus Bernie Sanders heeft het Israëlische optreden in de Gazastrook bestempeld als genocide. Hij kreeg eerder veel kritiek van zijn achterban dat hij die term nog niet had gebruikt, maar is nu de eerste senator uit de Verenigde Staten die dat wel doet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Op meerdere plekken in Frankrijk zijn protestacties begonnen tegen de voorgenomen bezuinigingen van de regering. Zo is het openbaar vervoer ontregeld in onder andere Lyon, Marseille, Bordeaux en Toulouse. Tot nu toe zijn zeker dertig mensen gearresteerd, meldt de Franse zender BFMTV.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse schrijversvakbonden Writers Guild of America West (WGA) en de Screen Actors Guild (SAG-AFTRA) staan "achter Jimmy Kimmel en zijn schrijvers". ABC zette de Amerikaanse talkshow Jimmy Kimmel Live! voor onbepaalde tijd stop wegens uitspraken van de presentator over de recente moord op de conservatieve activist Charlie Kirk.
2 uur geledenBANGKOK (ANP/RTR) - De Thaise politie heeft traangas en rubberkogels afgevuurd op Cambodjaanse actievoerders in een betwist grensgebied, aldus de autoriteiten in beide landen. Dit is de grootste escalatie sinds Thailand en Cambodja in juli een staakt-het-vuren afkondigden om een dodelijk vijfdaags conflict te beëindigen.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een Amerikaanse immigratierechter heeft bevolen dat de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil naar Algerije of Syrië moet worden gedeporteerd. Hij zou opzettelijk informatie hebben weggelaten toen hij een greencard aanvroeg. Dat blijkt uit gerechtelijke documenten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij de antifascistische Antifa-beweging bestempelt als "terroristische organisatie". Trump liet maandag al doorschemeren deze stap te willen zetten naar aanleiding van de moord op de rechtse politieke activist Charlie Kirk. De moord op Kirk is door de autoriteiten niet in verband gebracht met politieke groeperingen.
6 uur geleden