Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt
BEDMINSTER (ANP/RTR) - Donald Trump beweert dat hij ervoor heeft gezorgd dat president Joe Biden uit de race om het presidentschap stapt. Dat zegt hij in een gelekte video die de Amerikaanse nieuwssite The Daily Beast heeft gepubliceerd.
"Hij is net gestopt, weet je. Hij gaat ermee stoppen", zegt Trump over Bidens verkiezingscampagne. Het is niet duidelijk waarop hij zich baseert. Het Witte Huis zei woensdag nog dat Biden doorgaat met zijn campagne. Trump, die niet doorheeft dat er wordt gefilmd terwijl hij in een golfkarretje zit, noemt Biden een "broken-down pile of crap", wat zoveel betekent als een "kapotte hoop onzin".
Sinds een debat tussen de kandidaten vorige week, waar vooral de slechte prestatie van Biden opviel, is er speculatie over Bidens toekomst als presidentskandidaat. "Dat betekent dat we Kamala hebben", zegt Trump in de video. Vicepresident Kamala Harris is een van de namen die de ronde doet, mocht Biden uit de race stappen. Trump beschrijft haar als "slecht, zo pathetisch en gewoon zo fucking slecht".
Persagentschap Reuters heeft de locatie van de video kunnen verifiëren. Die is opgenomen in de golfclub van Trump in Bedminster in de staat New Jersey.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De NAVO is veel sterker dan een jaar geleden en dat komt volgens de Amerikaanse president Donald Trump door zijn beleid. Hij noemde als voorbeeld dat NAVO-landen nu naar defensieuitgaven van 5 procent van het bruto binnenlands product per jaar gaan. Hij erkende dat er momenteel problemen zijn, maar er komen volgens hem ook oplossingen die zijn regering én de NAVO heel gelukkig zullen maken.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is niet geïnteresseerd om af te reizen naar Parijs voor een bijeenkomst van de G7. Dat zei de Amerikaanse president in reactie op vragen van journalisten tijdens zijn persmoment rond zijn eenjarige jubileum van zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zou de Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado "graag" een rol geven in dat land. Dat zei hij tijdens een persconferentie in Washington rond zijn eenjarig jubileum in zijn tweede termijn als president.
1 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De gouverneur van Minnesota, Tim Walz, en andere hooggeplaatste personen in de staat hebben dagvaardingen ontvangen, meldt een functionaris van het ministerie van Justitie aan persbureau Reuters. Volgens CBS News hebben de dagvaardingen te maken met een strafonderzoek naar het hinderen van federale agenten.
2 uur geledenRICHMOND HILL (ANP) - Het wereldwijde watersysteem verkeert niet alleen in crisis, maar is op veel plaatsen ronduit "failliet", volgens een dinsdag verschenen VN-rapport. "Dit rapport vertelt een ongemakkelijke waarheid: veel regio's leven boven hun hydrologische stand en veel kritieke watersystemen zijn al bankroet", vat hoofdauteur Kaveh Madani van het VN-instituut voor Water, Milieu en Gezondheid de boodschap samen.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse politicus Marine Le Pen heeft in hoger beroep opnieuw bestreden dat ze schuldig is aan het sjoemelen met Europese gelden. Daarvoor werd ze eerder veroordeeld tot een celstraf.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil EU-lidstaten kunnen verplichten risicovolle ict-leveranciers uit 5G-netwerken te weren, bevestigt Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische soevereiniteit). Eerder op dinsdag presenteerde de Europese Commissie een voorstel voor een nieuw maatregelenpakket voor cyberveiligheid. Daarmee zouden landen en ict-leveranciers uit die landen kunnen worden aangemerkt als "hoog risico" voor de Europese cyberveiligheid en zo worden geweerd van Europese ict-netwerken, verduidelijkt de Eurocommissaris.
3 uur geleden