Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt

Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt

BEDMINSTER (ANP/RTR) - Donald Trump beweert dat hij ervoor heeft gezorgd dat president Joe Biden uit de race om het presidentschap stapt. Dat zegt hij in een gelekte video die de Amerikaanse nieuwssite The Daily Beast heeft gepubliceerd.

"Hij is net gestopt, weet je. Hij gaat ermee stoppen", zegt Trump over Bidens verkiezingscampagne. Het is niet duidelijk waarop hij zich baseert. Het Witte Huis zei woensdag nog dat Biden doorgaat met zijn campagne. Trump, die niet doorheeft dat er wordt gefilmd terwijl hij in een golfkarretje zit, noemt Biden een "broken-down pile of crap", wat zoveel betekent als een "kapotte hoop onzin".

Sinds een debat tussen de kandidaten vorige week, waar vooral de slechte prestatie van Biden opviel, is er speculatie over Bidens toekomst als presidentskandidaat. "Dat betekent dat we Kamala hebben", zegt Trump in de video. Vicepresident Kamala Harris is een van de namen die de ronde doet, mocht Biden uit de race stappen. Trump beschrijft haar als "slecht, zo pathetisch en gewoon zo fucking slecht".

Persagentschap Reuters heeft de locatie van de video kunnen verifiëren. Die is opgenomen in de golfclub van Trump in Bedminster in de staat New Jersey.

Meer uit Buitenland

Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

11 minuten geleden
Presidenten Trump en Zelensky in gesprek in Davos

DAVOS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky zijn in Davos in gesprek gegaan over het einde van de oorlog in Oekraïne. Dat meldt het Oekraïense presidentiële kantoor.

12 minuten geleden
Palestijns comité: grens Gaza - Egypte volgende week heropend

DAVOS (ANP/AFP/RTR) - De grens tussen de Gazastrook en Egypte wordt volgens een Palestijnse functionaris volgende week in beide richtingen heropend. De grenspost van Rafah is vrijwel de enige in- en uitgang voor de belegerde strook land.

1 uur geleden
Von der Leyen overleeft vierde motie van wantrouwen

STRAATBURG (ANP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie heeft, zoals verwacht, haar vierde motie van wantrouwen overleefd. De motie, die was ingediend door de radicaal-rechtse Patriotten voor Europa, is donderdag met ruime meerderheid verworpen.

1 uur geleden
VS en Denemarken om tafel over defensiepact Groenland uit 1951

KOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Denemarken en de VS gaan onderhandelen over het defensiepact dat de landen decennia geleden sloten over Groenland. Dat meldt persbureau AFP op basis van een anonieme bron.

1 uur geleden
Poetin bereid Trumps vredesraad geld te geven met tegoeden in VS

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is bereid een miljard dollar (850 miljoen euro) te geven aan Trumps Raad voor Vrede om via die raad het Palestijnse volk te helpen. Daarvoor moeten de VS wel eerst bevroren Russische tegoeden vrijgeven om het bedrag over te kunnen maken. Poetin zei dit tegen de Palestijnse leider Mahmoud Abbas die Rusland bezoekt.

2 uur geleden
Trump presenteert zijn Raad voor Vrede in Davos

DAVOS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft donderdag zijn veelbesproken Raad voor Vrede gepresenteerd. De ceremonie vond plaats in Davos, waar het jaarlijkse World Economic Forum plaatsvindt.

2 uur geleden