Trump beweert in gelekte video dat Biden uit de race stapt
BEDMINSTER (ANP/RTR) - Donald Trump beweert dat hij ervoor heeft gezorgd dat president Joe Biden uit de race om het presidentschap stapt. Dat zegt hij in een gelekte video die de Amerikaanse nieuwssite The Daily Beast heeft gepubliceerd.
"Hij is net gestopt, weet je. Hij gaat ermee stoppen", zegt Trump over Bidens verkiezingscampagne. Het is niet duidelijk waarop hij zich baseert. Het Witte Huis zei woensdag nog dat Biden doorgaat met zijn campagne. Trump, die niet doorheeft dat er wordt gefilmd terwijl hij in een golfkarretje zit, noemt Biden een "broken-down pile of crap", wat zoveel betekent als een "kapotte hoop onzin".
Sinds een debat tussen de kandidaten vorige week, waar vooral de slechte prestatie van Biden opviel, is er speculatie over Bidens toekomst als presidentskandidaat. "Dat betekent dat we Kamala hebben", zegt Trump in de video. Vicepresident Kamala Harris is een van de namen die de ronde doet, mocht Biden uit de race stappen. Trump beschrijft haar als "slecht, zo pathetisch en gewoon zo fucking slecht".
Persagentschap Reuters heeft de locatie van de video kunnen verifiëren. Die is opgenomen in de golfclub van Trump in Bedminster in de staat New Jersey.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht zegt in de nacht van donderdag op vrijdag infrastructuur van de Syrische regering te hebben aangevallen, als reactie op aanvallen tegen druzen in de provincie Suwayda. Doelwitten waren een commandocentrum en wapens in militaire complexen in Zuid-Syrië.
1 uur geledenOSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.
13 uur geleden