Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump bevestigt deal over vrijlating gijzelaars in Gazastrook

Trump bevestigt deal over vrijlating gijzelaars in Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat er een deal is bereikt over de strijd in de Gazastrook. "We hebben een deal voor de gijzelaars in het Midden-Oosten. Ze worden snel vrijgelaten. Dank u!", laat hij weten in een bericht op zijn platform Truth Social.

Vertegenwoordigers van Trumps aanstaande regering waren betrokken bij de indirecte gesprekken tussen Israël en Hamas, die sinds oktober 2023 met elkaar in oorlog zijn. "Dit is nog maar het begin van grootse dingen die Amerika en de hele wereld te wachten staan", verklaart Trump op Truth Social.

Trumps gezant voor het Midden-Oosten, Steve Witkoff, werkte de afgelopen tijd samen met Brett McGurk, de vertegenwoordiger van de Amerikaanse president Joe Biden. Beide mannen waren afgelopen week aanwezig bij de onderhandelingen in Qatar. Trump schrijft dat zijn gezant nauw blijft samenwerken met Israël en bondgenoten om "ervoor te zorgen dat Gaza nooit meer een veilige haven voor terroristen wordt".

De aanstaande president stelt dat het "epische bestand" het gevolg is van zijn verkiezingsoverwinning in november en dat zijn nieuwe regering zich zal inzetten voor vrede. "We hebben al zoveel bereikt zonder zelfs in het Witte Huis te zitten. Stel je eens voor wat voor geweldige dingen er allemaal gaan gebeuren als ik terugkeer naar het Witte Huis."

Meer uit Buitenland

Duitse defensieminister: troepenterugtrekking VS was te voorzien

BERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse minister van Defensie Boris Pistorius zegt dat de Amerikaanse troepenterugtrekking "te voorzien" was. Volgens hem is Duitsland op de goede weg om zelf meer verantwoordelijkheid te nemen voor de eigen veiligheid.

1 uur geleden
Bultrug Timmy vrijgelaten in de Noordzee

SKAGEN (ANP/DPA) - Timmy, de bultrug die wekenlang vastlag voor de Duitse kust, is vrijgelaten. De walvis werd met een schip naar het Skagerrak gebracht, het deel van de Noordzee tussen Denemarken en Noorwegen, en is daar in open water losgelaten.

1 uur geleden
Mexicaanse gouverneur stapt op na drugskartel-aanklacht in VS

CULIACÁN (ANP) - Rubén Rocha Moya, de gouverneur van de Mexicaanse staat Sinaloa, is tijdelijk opgestapt. Dat meldt The New York Times. Rocha Moya werd deze week aangeklaagd in de Verenigde Staten, omdat hij banden zou hebben met een drugskartel.

1 uur geleden
Schip met bultrug Timmy vaart na vertraging Skagerrak op

SKAGEN (ANP) - Het schip dat de bultrug Timmy naar de Noordzee vervoert, vaart inmiddels op het Skagerrak, de zee tussen Denemarken en Noorwegen. Vrijdag draaide het schip vlak voor het Skagerrak nog om, omdat de golven op die zee te hoog waren.

3 uur geleden
President Cuba: gedrag VS is intimiderend en arrogant

HAVANA (ANP) - Volgens de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel getuigen de nieuwe opgelegde Amerikaanse sancties "van morele armoede en van minachting voor het gevoel en het gezond verstand van de Amerikanen en de hele internationale gemeenschap". Dat schrijft de Cubaanse president op X.

8 uur geleden
Doden in Libanon door Israëlische luchtaanvallen

BEIROET (ANP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op Zuid-Libanon zijn vrijdag zeker dertien doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

8 uur geleden
Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

9 uur geleden