Trump bevestigt deal over vrijlating gijzelaars in Gazastrook
WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat er een deal is bereikt over de strijd in de Gazastrook. "We hebben een deal voor de gijzelaars in het Midden-Oosten. Ze worden snel vrijgelaten. Dank u!", laat hij weten in een bericht op zijn platform Truth Social.
Vertegenwoordigers van Trumps aanstaande regering waren betrokken bij de indirecte gesprekken tussen Israël en Hamas, die sinds oktober 2023 met elkaar in oorlog zijn. "Dit is nog maar het begin van grootse dingen die Amerika en de hele wereld te wachten staan", verklaart Trump op Truth Social.
Trumps gezant voor het Midden-Oosten, Steve Witkoff, werkte de afgelopen tijd samen met Brett McGurk, de vertegenwoordiger van de Amerikaanse president Joe Biden. Beide mannen waren afgelopen week aanwezig bij de onderhandelingen in Qatar. Trump schrijft dat zijn gezant nauw blijft samenwerken met Israël en bondgenoten om "ervoor te zorgen dat Gaza nooit meer een veilige haven voor terroristen wordt".
De aanstaande president stelt dat het "epische bestand" het gevolg is van zijn verkiezingsoverwinning in november en dat zijn nieuwe regering zich zal inzetten voor vrede. "We hebben al zoveel bereikt zonder zelfs in het Witte Huis te zitten. Stel je eens voor wat voor geweldige dingen er allemaal gaan gebeuren als ik terugkeer naar het Witte Huis."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump overweegt om een maritieme blokkade in te stellen bij Cuba, zoals eerder gebeurde bij Venezuela. Dat melden drie ingewijden aan Politico. Volgens hen zou die blokkade bedoeld zijn om een regimewissel op het eiland te bereiken.
22 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - De Deense premier Mette Frederiksen is aangekomen in Groenland. Ze is daar om te tonen dat ze het semiautonome deel van het Deense koninkrijk steunt in deze "zeer moeilijke tijd", nu de Amerikanen hun oog hebben laten vallen op het arctische eiland.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Het Spaanse Openbaar Ministerie heeft de zaak tegen Julio Iglesias geseponeerd. De reden is dat Spaanse rechtbanken geen bevoegdheid hebben om de zaak te behandelen omdat het vermeende misbruik niet in Spanje plaatsvond. Ook wonen de vermeende slachtoffers in het buitenland.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer vindt de uitspraken die de Amerikaanse president Donald Trump deed over het optreden van NAVO-landen in Afghanistan "beledigend en ronduit afschuwelijk". Trump beledigde bondgenoten rond zijn bezoek aan Davos met de opmerking dat in de strijd in Afghanistan Amerikanen aan het front vochten en andere NAVO-landen de frontlinie schuwden.
4 uur geledenDAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
7 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
7 uur geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
9 uur geleden