Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump bevestigt deal over vrijlating gijzelaars in Gazastrook

Trump bevestigt deal over vrijlating gijzelaars in Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De aanstaande Amerikaanse president Donald Trump bevestigt dat er een deal is bereikt over de strijd in de Gazastrook. "We hebben een deal voor de gijzelaars in het Midden-Oosten. Ze worden snel vrijgelaten. Dank u!", laat hij weten in een bericht op zijn platform Truth Social.

Vertegenwoordigers van Trumps aanstaande regering waren betrokken bij de indirecte gesprekken tussen Israël en Hamas, die sinds oktober 2023 met elkaar in oorlog zijn. "Dit is nog maar het begin van grootse dingen die Amerika en de hele wereld te wachten staan", verklaart Trump op Truth Social.

Trumps gezant voor het Midden-Oosten, Steve Witkoff, werkte de afgelopen tijd samen met Brett McGurk, de vertegenwoordiger van de Amerikaanse president Joe Biden. Beide mannen waren afgelopen week aanwezig bij de onderhandelingen in Qatar. Trump schrijft dat zijn gezant nauw blijft samenwerken met Israël en bondgenoten om "ervoor te zorgen dat Gaza nooit meer een veilige haven voor terroristen wordt".

De aanstaande president stelt dat het "epische bestand" het gevolg is van zijn verkiezingsoverwinning in november en dat zijn nieuwe regering zich zal inzetten voor vrede. "We hebben al zoveel bereikt zonder zelfs in het Witte Huis te zitten. Stel je eens voor wat voor geweldige dingen er allemaal gaan gebeuren als ik terugkeer naar het Witte Huis."

Meer uit Buitenland

Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

2 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

3 uur geleden
VAE trekken troepen terug uit Jemen na Saudische deadline

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten halen alle nog aanwezige troepen terug uit Jemen. Saudi-Arabië gaf de VAE eerder op de dag 24 uur de tijd om te vertrekken, maar het land zegt toch dat het beëindigen van de missie in Jemen een vrijwillige keuze was.

4 uur geleden
Polen komt met samenleefcontract voor koppels zelfde geslacht

WARSCHAU (ANP/RTR) - Polen heeft een wet aangenomen die toestaat dat stellen van hetzelfde geslacht een samenlevingscontract mogen sluiten. Onder de wet kunnen deze koppels notarieel vastleggen hoe bijvoorbeeld huurcontracten, toegang tot elkaars medische gegevens en alimentatie zijn geregeld. Trouwen is voor koppels van hetzelfde geslacht nog altijd verboden in Polen.

4 uur geleden
VS zeggen tientallen IS-leden te hebben uitgeschakeld in Syrië

TAMPA (ANP) - De VS en hun bondgenoten hebben zo'n 25 aanhangers van Islamitische Staat (IS) gedood of gevangengenomen in Syrië sinds hun luchtaanvallen op dat land op 19 december. Dat meldt het onderdeel van de Amerikaanse strijdmacht dat toeziet op het werelddeel, CENTCOM.

5 uur geleden
Bij bankroof Gelsenkirchen is zo'n 30 miljoen euro buitgemaakt

GELSENKIRCHEN (ANP/DPA) - Bij de inbraak in een Sparkasse-bankfiliaal in het Duitse Gelsenkirchen is naar schatting ongeveer 30 miljoen euro buitgemaakt. Er werd ingebroken in 3200 kluisjes, blijkt uit informatie van veiligheidsbronnen. Zo'n 2500 klanten raakten gedupeerd, wat het mogelijk tot een van de grootste bankovervallen in de recente Duitse geschiedenis maakt.

6 uur geleden
Emiraten: geen wapens voor separatisten in gebombardeerde lading

ABU DHABI (ANP/RTR) - De Verenigde Arabische Emiraten ontkennen dat hun recent aangekomen lading in een haven in Jemen wapens voor separatisten bevatte. Die beschuldiging kwam van de door Saudi-Arabië geleide coalitie, die dinsdag naar eigen zeggen een grote hoeveelheid wapens en gevechtstoestellen had gebombardeerd.

6 uur geleden