Trump: besluit Hooggerechtshof grote overwinning voor democratie
WASHINGTON (ANP/AFP) - Oud-president Donald Trump ziet het besluit van het Hooggerechtshof in de onschendbaarheidszaak die tegen hem liep als een overwinning. "Grote overwinning voor onze grondwet en democratie. Trots om Amerikaan te zijn!" schrijft de Republikein in kapitalen op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social.
Het Hooggerechtshof oordeelde dat Trump als president onschendbaarheid genoot voor zijn officiële taken, maar niet als privépersoon. De zaak is daarmee terugverwezen naar een lagere rechtbank. Die moet nu uitzoeken in welke rol Trump probeerde de verkiezingsuitslag van 2020 te beïnvloeden, toen de Republikein verloor van de huidige president Joe Biden.
Het campagneteam van de Amerikaanse president Joe Biden wijst in een reactie naar de daden van Trump na zijn verkiezingsnederlaag. "Hij moedigde een menigte aan om de resultaten te negeren", aldus het team. "Hij denkt dat hij boven de wet staat en is bereid alles te doen om de macht voor zichzelf te verwerven en te behouden."
Meer uit Buitenland
TUCSON (ANP) - Rechercheurs sluiten niet uit dat er sprake is van een medeplichtige bij de ontvoering van Nancy Guthrie (84). Dat zei sheriff Chris Nanos van Pima County tegen CBS News.
46 minuten geledenLIMA (ANP/AFP/RTR) - Het linkse parlementslid José María Balcázar (83) is door het parlement gekozen tot interim-president van Peru.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse strijdkrachten zijn in staat om dit weekend al Iran aan te vallen, maar president Donald Trump heeft nog geen beslissing genomen. Dat hebben anonieme veiligheidsadviseurs woensdag tegen de zenders CBS en CNN gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een groep klimaat- en belangengroepen heeft een rechtszaak aangespannen tegen de regering-Trump vanwege het intrekken van een belangrijke wetenschappelijke klimaatstandaard. Die zogenoemde endangerment finding vormde de juridische basis onder veel regelgeving en dicteerde welke broeikasgassen schadelijk zijn voor de gezondheid. Volgens de groeperingen was het intrekken illegaal.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland zal Cuba "altijd" steunen, zei de Russische president Vladimir Poetin woensdag tegen de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodríguez tijdens een ontmoeting in Moskou. De twee bespraken mogelijke steunmaatregelen, maar maakten geen concrete afspraken.
10 uur geledenCASTLE PEAK (ANP/AFP/RTR) - Acht van de negen skiërs die nog werden vermist in de Californische regio Tahoe, zijn dood aangetroffen. Dat meldt sheriff Shannan Moon. In de regio vond een lawine plaats, die de wintersporters bedolf. Ze zouden buiten de piste hebben geskied. Eén persoon wordt nog vermist.
10 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky vindt dat de gesprekken in Genève over een einde aan de oorlog met Rusland te weinig hebben opgeleverd. "Zoals het er vandaag voorstaat, kunnen we niet zeggen dat er voldoende resultaat is geboekt."
11 uur geleden