Trump: besluit Hooggerechtshof grote overwinning voor democratie
WASHINGTON (ANP/AFP) - Oud-president Donald Trump ziet het besluit van het Hooggerechtshof in de onschendbaarheidszaak die tegen hem liep als een overwinning. "Grote overwinning voor onze grondwet en democratie. Trots om Amerikaan te zijn!" schrijft de Republikein in kapitalen op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social.
Het Hooggerechtshof oordeelde dat Trump als president onschendbaarheid genoot voor zijn officiële taken, maar niet als privépersoon. De zaak is daarmee terugverwezen naar een lagere rechtbank. Die moet nu uitzoeken in welke rol Trump probeerde de verkiezingsuitslag van 2020 te beïnvloeden, toen de Republikein verloor van de huidige president Joe Biden.
Het campagneteam van de Amerikaanse president Joe Biden wijst in een reactie naar de daden van Trump na zijn verkiezingsnederlaag. "Hij moedigde een menigte aan om de resultaten te negeren", aldus het team. "Hij denkt dat hij boven de wet staat en is bereid alles te doen om de macht voor zichzelf te verwerven en te behouden."
Meer uit Buitenland
DAMASCUS (ANP/AFP) - De Iraakse premier Mohammed Shia al-Sudani vindt dat Europese landen IS-gevangenen moeten terughalen die door de VS vanuit Syrië naar Irak worden overgebracht. Hij zei tegen de Franse president Emmanuel Macron dat landen, met name uit de EU, hun "verantwoordelijkheid moeten nemen door deze personen met hun nationaliteit terug te halen" en te vervolgen.
51 minuten geledenGENÈVE (ANP/RTR/AFP) - Het geweld tegen demonstranten in Iran van de voorbije weken is het dodelijkste sinds de Iraanse Revolutie van 1979. Dat zegt de VN-verkenningsmissie die onderzoek doet naar de situatie.
53 minuten geledenNUUK (ANP/AFP) - Militairen die Denemarken naar Groenland had gestuurd, kregen de opdracht mee gevechtsklaar te zijn voor het geval de Verenigde Staten het gebied zouden aanvallen. Dat meldde de Deense publieke omroep DR vrijdag.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Uit de voorlopige onderzoeksresultaten naar de dodelijke treinbotsing bij het Spaanse Adamuz blijkt dat een scheur in het spoor daar al zat voordat het voorval plaatsvond. Dat schrijft het instituut dat het voorval onderzoekt.
3 uur geledenROME (ANP) - Veel internationale sterren zijn vrijdag in Rome voor de uitvaart van de Italiaanse modeontwerper Valentino Garavani. Onder anderen modejournalist Anna Wintour, actrice Anne Hathaway en modeontwerper en filmregisseur Tom Ford kwamen in de ochtend aan bij de basiliek di Santa Maria degli Angeli e dei Martiri.
3 uur geledenJAKARTA (ANP/DPA) - Zoekteams hebben het tiende en laatste slachtoffer geborgen van een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Alle inzittenden kwamen bij de crash om het leven.
3 uur geledenWARSCHAU/BRUSSEL (ANP/RTR) - Polen en de EU sturen bijna duizend aggregaten naar Oekraïne om dat land te helpen de strenge winter door te komen. In Oekraïne is het de afgelopen tijd zeer koud, met uitschieters tot 20 graden onder nul.
3 uur geleden