Trump: besluit Hooggerechtshof grote overwinning voor democratie
WASHINGTON (ANP/AFP) - Oud-president Donald Trump ziet het besluit van het Hooggerechtshof in de onschendbaarheidszaak die tegen hem liep als een overwinning. "Grote overwinning voor onze grondwet en democratie. Trots om Amerikaan te zijn!" schrijft de Republikein in kapitalen op zijn eigen socialmediaplatform Truth Social.
Het Hooggerechtshof oordeelde dat Trump als president onschendbaarheid genoot voor zijn officiële taken, maar niet als privépersoon. De zaak is daarmee terugverwezen naar een lagere rechtbank. Die moet nu uitzoeken in welke rol Trump probeerde de verkiezingsuitslag van 2020 te beïnvloeden, toen de Republikein verloor van de huidige president Joe Biden.
Het campagneteam van de Amerikaanse president Joe Biden wijst in een reactie naar de daden van Trump na zijn verkiezingsnederlaag. "Hij moedigde een menigte aan om de resultaten te negeren", aldus het team. "Hij denkt dat hij boven de wet staat en is bereid alles te doen om de macht voor zichzelf te verwerven en te behouden."
Meer uit Buitenland
PHNOM PENH (ANP/AFP) - Meer dan honderdduizend Cambodjanen zijn geëvacueerd uit het grensgebied tussen Cambodja en Thailand. Ruim twintigduizend families zijn ondergebracht in schuilplekken of bij familieleden thuis, meldt het ministerie van Defensie. Aan de Thaise kant zijn 400.000 mensen geëvacueerd, aldus het Thaise ministerie van Defensie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De humanitaire situatie voor kinderen wereldwijd is in "een vrije val" terechtgekomen, waarschuwt UNICEF in zijn jaarrapport. Volgens de kinderrechtenorganisatie is de nood extremer dan in tientallen jaren en zullen in 2026 meer dan 200 miljoen kinderen humanitaire hulp nodig hebben.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het opgelaaide geweld in Congo leidt tot groeiende internationale bezorgdheid. Westerse landen, waaronder Nederland, roepen de rebellen van M23 en hun Rwandese bondgenoten in een gezamenlijke verklaring op hun opmars te staken.
7 uur geledenBRADFORD (ANP/RTR/AFP) - Kunstenares Nnena Kalu heeft de Britse Turner Prize gewonnen. De jury prees onder meer de hangende sculpturen die ze maakt van allerlei materialen. "Gedurfd en pakkend", luidt het oordeel over haar werk.
8 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - De Franse Nationale Vergadering heeft voorlopig een nieuwe politieke crisis afgewend. Een begrotingsvoorstel voor sociale zekerheid kreeg na onderhandelingen de steun van een meerderheid van de parlementariërs.
9 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/AFP) - De Hondurese president Xiomara Castro beschuldigt de Amerikaanse president Donald Trump van inmenging in de verkiezingen in haar land en spreekt over manipulatie van de uitslag. De definitieve uitslag van de verkiezingen van 30 november is nog niet bekend, maar de door Trump gesteunde conservatieve kandidaat Nasry Asfura heeft een krappe voorsprong in de voorlopige resultaten.
9 uur geledenUVIRA (ANP/RTR) - Door het oplaaiende geweld in Oost-Congo hebben de afgelopen dagen ongeveer 200.000 mensen hun huizen ontvlucht, terwijl de door Rwanda gesteunde M23-rebellen een opmars maakten richting de strategisch gelegen stad Uvira, op de grens met Burundi. Volgens de VN zijn 74 mensen gedood, vooral burgers. 83 mensen zouden gewond zijn afgevoerd naar het ziekenhuis.
9 uur geleden