'Trump beslist binnen maximaal 36 uur over TikTok'
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump neemt waarschijnlijk binnen 24 tot 36 uur een beslissing over het lot van TikTok in de Verenigde Staten. Dat vertelden bronnen aan de Amerikaanse nieuwszender CNBC.
Naar verwachting van de bronnen zal ook supermarktconcern Walmart samenwerken met softwarebedrijf Oracle in een deal rond TikTok. Daarbij zal Oracle volgens de ingewijden ongeveer 20 procent van de sociale media-app gaan bezitten.
De Amerikaanse regering beval ByteDance de Amerikaanse tak van TikTok te verkopen aan een partij uit de VS, omdat anders de vrees bestaat dat gebruikersgegevens via het moederbedrijf bij de Chinese overheid terechtkomen. Als dit niet voor 20 september gebeurt, wordt de onder jongeren populaire app verboden in de VS.
Ontevredenheid bij president
Trump gaf woensdagnacht (Nederlandse tijd) al aan niet tevreden te zijn met het voorstel van ByteDance om samen te werken met Oracle, omdat ByteDance de controle zou houden over TikTok. ByteDance wacht ook nog op goedkeuring uit China.
Stafchef van het Witte Huis Mark Meadows zei donderdag dat hij zich zorgen maakt dat de deal met Oracle slechts een "herverpakking" is van de Amerikaanse TikTok-tak, en dat het voorstel niet genoeg is om aan de eis van Trump te voldoen. "Mijn grote zorg is dat het bedrijf alsnog voornamelijk door de Chinese overheid wordt gerund, en dat het niet voldoet aan de nationale veiligheidsdrempels", aldus Meadows.
Ook zouden bronnen tegen de Amerikaanse nieuwszender NBC hebben gezegd dat wanneer de deal goedgekeurd wordt, TikTok een wereldwijd bedrijf wordt met zijn hoofdkantoor in de VS. Volgens ingewijden zou het Amerikaanse ministerie van Financiën daar met Bytedance en Oracle voorlopige overeenstemming over hebben bereikt. Ook zouden de Amerikaanse gebruikersgegevens uitsluitend aan Oracle worden toevertrouwd.
Meer uit Financieel
ROME (ANP) - Het vliegverkeer in Italië is verstoord door een technisch probleem bij de luchtverkeersleiding. De storing kwam in de nacht van donderdag op vrijdag aan het licht en wordt opgevangen met een noodsysteem, maar dat is niet in staat om de volledige vluchtcapaciteit af te handelen. Daardoor is het aantal vluchten verminderd, meldt de Italiaanse luchtverkeersleidingautoriteit ENAV.
30 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs in Nederland is deze week bijna 5 cent gedaald, nadat deze zaterdag een nieuwe recordhoogte had bereikt. De adviesprijs voor een liter Euro95 zakte van 2,732 euro op zaterdag naar 2,684 euro op vrijdag.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde vrijdag op na de verliesbeurt een dag eerder. Vooral de chipbedrijven werden weer opgepikt door geruststellende opmerkingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij datacenterbedrijf CoreWeave van de hand. De zorgen over de hoge schuldenlast van CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, veroorzaakten eerder deze week een wereldwijde verkoopgolf van AI-gerelateerde aandelen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In winkels van Albert Heijn op verschillende plaatsen zijn vrijdagochtend nog lege schappen te zien door het cyberbeveiligingsincident bij de supermarktketen, ondanks dat AH donderdag aankondigde dat de winkels weer volledig worden bevoorraad. Verslaggevers van het ANP zien dat verschillende soorten producten uitverkocht zijn, zoals groenten en fruit. Wel worden de schappen aangevuld.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse Federal Reserve stelt verrast te zijn door de veerkracht van de wereldeconomie. Die houdt zich volgens hem goed staande, ondanks recente geopolitieke schokken en renteverhogingen door de centrale banken ter bestrijding van de inflatie.
1 uur geledenTOKIO (ANP) - De beurzen in Azië wisten vrijdag deels te herstellen van de verkoopgolf in de chipsector een dag eerder. Beleggers trokken zich op aan uitlatingen van topman Jensen Huang van Nvidia, de grootste verkoper van AI-chips ter wereld. Hij wees de zorgen over mogelijke financieringsproblemen bij CoreWeave, een belangrijke klant van Nvidia, van de hand. Ook zei hij niet te denken dat het datacenterbedrijf gered hoeft te worden door Nvidia.
3 uur geledenBRASÍLIA (ANP/BLOOMBERG) - Een Braziliaanse rechter heeft Meta opgedragen zich niet te mengen in de verspreiding van politieke of verkiezingsgerelateerde inhoud. De uitspraak volgt op een klacht van president Luiz Inácio Lula da Silva, die stelde dat zijn berichten "herhaaldelijk en systematisch" niet bij gebruikers aankomen.
6 uur geleden