Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beperkt toegang tegenstanders tot overheidsgebouwen

Trump beperkt toegang tegenstanders tot overheidsgebouwen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verbiedt mensen die hij als tegenstanders ziet de toegang tot federale overheidsgebouwen. Ook krijgen zij geen vertrouwelijke informatie meer van de Amerikaanse veiligheidsdiensten, heeft Trump gezegd in een interview met de New York Post. Onder anderen de voormalige minister van Buitenlandse Zaken Antony Blinken en de openbaar aanklagers Letitia James en Alvin Bragg zijn doelwit van de president.

James was de aanklager in een fraudezaak tegen Trump, waarin hij werd veroordeeld tot het betalen van een boete van bijna 355 miljoen dollar. Trump had jarenlang de waarde van zijn bezittingen overdreven, waardoor hij onder meer belastingvoordelen kreeg. Bragg was de aanklager in een zaak waarin Trump schuldig werd bevonden aan gesjoemel met documenten na de betaling van zwijggeld aan een pornoster.

De maatregel heeft vooral symbolische waarde, schrijft de New York Post, maar kan het werk van de aanklagers hinderen. Zo kunnen ze sommige gevangenissen en gerechtsgebouwen in hun werkgebieden niet meer in. Vrijdag liet Trump al weten dat zijn voorganger Joe Biden geen vertrouwelijke informatie meer krijgt van de inlichtingendiensten.

Meer uit Buitenland

Minister: bedreigingen VS kunnen leiden tot bloedbad op Cuba

HAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.

1 uur geleden
Argentinië: bron besmetting hantavirus nog niet bevestigd

BUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.

1 uur geleden
Amerikaanse rechtbank: Trumps invoerheffingen onwettig

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.

3 uur geleden
Iraanse staatsmedia melden explosies bij Straat van Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.

6 uur geleden
Europarlement aan lidstaten: maak haast met Europese defensieunie

BRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.

13 uur geleden
Stembureaus openen voor Britse verkiezingen

LONDEN (ANP) - In Groot-Brittannië zijn de stembureaus geopend voor lokale verkiezingen. Er mag gestemd worden voor lokale overheden in Engeland en in Wales en Schotland vinden parlementsverkiezingen plaats. Bij de stembusgang wordt rekening gehouden met een flink verlies voor Labour. De partij van premier Keir Starmer, wiens populariteit flink is afgenomen, staat er volgens de peilingen zeer slecht voor en krijgt mogelijk te maken met een recordverlies aan zetels.

19 uur geleden
AzG: ondervoeding Gaza verwoestend voor zwangeren en baby's

GAZA-STAD (ANP) - De enorme voedseltekorten in Gaza hebben "verwoestende gevolgen" voor zwangere vrouwen en pasgeboren kinderen. Dat blijkt uit een analyse van de internationale tak van Artsen zonder Grenzen (AzG).

20 uur geleden