Trump benoemt zijn advocaten op belangrijke posten van Justitie
WASHINGTON (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft drie van zijn advocaten voorgedragen voor belangrijke posten op het ministerie van Justitie.
Todd Blanche, die hem onder andere verdedigde in de zwijggeldzaak met pornoster Stormy Daniels, wordt vice-minister.
John Sauer, die gedaan kreeg dat Trump onschendbaarheid verwierf in de aanklacht dat hij probeerde zijn verlies bij de verkiezingen van 2020 ongedaan te maken, wordt advocaat-generaal op het ministerie van Justitie en advocaat Emil Bove wordt directe ondergeschikte van Blanche, als plaatsvervangend vice-minister.
Net als de benoeming van minister van Justitie Matt Gaetz, moeten die van Blanche en Sauer door de Senaat worden goedgekeurd.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - In Oekraïne zijn zeker vier mensen gedood door een reeks Russische drone- en raketaanvallen. Dat melden Oekraïense functionarissen zondag.
17 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Iran is een Iraanse militair omgekomen, melden Iraanse media zondag.
46 minuten geledenDOHA (ANP/DPA/AFP) - De voormalige emir van Qatar Hamad bin Khalifa Al Thani is op 74-jarige leeftijd overleden, zo heeft de regering bekendgemaakt. Hij regeerde van 1995 tot 2013 over de golfstaat en wordt gezien als de grondlegger van het moderne Qatar.
1 uur geledenTER APEL (ANP) - De gemeente Westerwolde heeft nog geen zicht op structurele maatregelen voor de onrust op het voorterrein van het aanmeldcentrum Ter Apel nu het Rode Kruis daar het werk heeft neergelegd. Een woordvoerster zegt dat de gemeente "meerdere keren per dag contact heeft met het COA en het ministerie" over de veiligheid, maar dat concrete maatregelen voorlopig uitblijven.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - In Duitsland zijn vorige maand minstens 99 mensen verdronken. Dat is het grootste aantal sinds een hittegolf in juni 2003, toen 107 mensen door verdrinking om het leven kwamen, aldus de nationale reddingsbrigade (DLRG).
1 uur geledenLOS GALLARDOS (ANP/AFP) - De natuurbrand bij Los Gallardos in het zuiden van Spanje die zeker twaalf levens heeft geëist, is onder controle gebracht. Dat meldt regiopresident van Andalusië Juan Manuel Moreno op X.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De leiders van Oekraïne en Israël hebben bedroefd gereageerd op de dood van de invloedrijke Amerikaanse senator Lindsey Graham. "Amerika en de wereld hebben een vastberaden leider verloren", stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
2 uur geleden