Trump benoemt Gibson, Stallone en Voight als 'speciale gezanten'
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft acteurs Mel Gibson, Sylvester Stallone en Jon Voight benoemd tot "speciale gezanten voor Hollywood". Dat schreef Trump in een bericht op Truth Social.
"Ze zullen dienen als speciale gezanten om Hollywood, dat de afgelopen vier jaar veel zaken heeft verloren aan het buitenland, TERUG te brengen - GROTER, BETER EN STERKER DAN OOIT TEVOREN!", aldus Trump.
Volgens het magazine HELLO! is Gibson "verrast" door de benoeming van Trump. "Toch geef ik gehoor aan de oproep. Het is mijn burgerplicht om alle hulp en inzichten te bieden die ik kan", zei de acteur tegen het medium.
Gibson maakte in oktober bekend dat hij Trump steunde als nieuwe president van de Verenigde Staten. Stallone noemde Trump eerder "de tweede George Washington", naar de eerste Amerikaanse president. Voight steunde Trump al bij zijn presidentscampagne in 2016.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten steunen Israël na het onderscheppen van een vloot met hulpgoederen voor Gaza. Washington waarschuwt bondgenoten geen steun te geven aan wat het een "betekenisloze politieke stunt" noemt.
40 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Een mogelijk zelfmoordbriefje van zedendelinquent Jeffrey Epstein ligt al bijna zeven jaar in een rechtbank in New York, buiten het zicht van onderzoekers. Dat schrijft de krant The New York Times, die de rechter heeft gevraagd het document vrij te geven.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft in de Senaat afstand genomen van een naderende deadline voor de oorlog in het Midden-Oosten. In de wet staat dat de president vijandelijkheden na zestig dagen alleen mag voortzetten met toestemming van het Congres, maar volgens Hegseth moet de periode waarin een bestand geldt daarin niet worden meegenomen.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op het Libanese dorp Zebdine zijn zes mensen om het leven gekomen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Volgens het ministerie komt het totaal aantal doden dat donderdag viel door Israëlisch vuur daarmee op vijftien.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is blij dat een nieuwe persoon is gekozen om premier te worden in Irak. Hij feliciteerde de beoogde regeringschef Ali al-Zaidi en stelde een "fantastisch nieuw hoofdstuk" in het vooruitzicht in de relatie tussen de landen.
5 uur geledenVENETIË (ANP) - De jury van de Biënnale van Venetië is opgestapt. Dat gebeurde nadat onrust was ontstaan over de deelname van landen als Rusland aan de internationale kunsttentoonstelling.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Congres heeft een begroting aangenomen voor het ministerie van Binnenlandse Veiligheid (DHS). Daarmee komt een einde aan de gedeeltelijke shutdown waar de VS al meer dan twee maanden mee kampen. Afgelopen maand werd dezelfde begroting al aangenomen door de Amerikaanse Senaat.
7 uur geleden