Trump benoemt Gibson, Stallone en Voight als 'speciale gezanten'
WASHINGTON (ANP) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump heeft acteurs Mel Gibson, Sylvester Stallone en Jon Voight benoemd tot "speciale gezanten voor Hollywood". Dat schreef Trump in een bericht op Truth Social.
"Ze zullen dienen als speciale gezanten om Hollywood, dat de afgelopen vier jaar veel zaken heeft verloren aan het buitenland, TERUG te brengen - GROTER, BETER EN STERKER DAN OOIT TEVOREN!", aldus Trump.
Volgens het magazine HELLO! is Gibson "verrast" door de benoeming van Trump. "Toch geef ik gehoor aan de oproep. Het is mijn burgerplicht om alle hulp en inzichten te bieden die ik kan", zei de acteur tegen het medium.
Gibson maakte in oktober bekend dat hij Trump steunde als nieuwe president van de Verenigde Staten. Stallone noemde Trump eerder "de tweede George Washington", naar de eerste Amerikaanse president. Voight steunde Trump al bij zijn presidentscampagne in 2016.
Meer uit Buitenland
SAN ANTONIO (ANP/RTR/DPA) - Een rechter in de Amerikaanse staat Texas heeft de vrijlating van de vijfjarige Liam Conejo Ramos en zijn vader Adrian Conejo Arias bevolen. De twee werden eerder deze maand door agenten van de immigratiedienst ICE gearresteerd in Minneapolis.
28 minuten geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De belangrijkste sjiitische alliantie van Irak blijft achter Nouri al-Maliki staan als toekomstig premier, ondanks dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump om alle steun aan het land stop te zetten.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De hoogste veiligheidsfunctionaris van Iran heeft zaterdag gezegd dat Teheran vooruitgang boekt richting onderhandelingen met de Verenigde Staten om een militaire confrontatie te voorkomen.
8 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff zei zaterdag dat hij constructieve gesprekken heeft gevoerd in Miami met een Russische gezant. De gesprekken gingen vooraf aan mogelijke onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in Abu Dhabi zondag over een door de Verenigde Staten gesteund plan om de bijna vier jaar durende oorlog in Oekraïne te beëindigen.
9 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - Een federale rechter in de Amerikaanse staat Minnesota weigerde zaterdag een bevel te geven om agenten van de immigratiedienst ICE per direct uit Minneapolis weg te sturen of het aantal sterk te verminderen.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Duizenden mensen zijn zaterdag in heel Frankrijk de straat opgegaan om steun te betuigen aan de financieel geplaagde politie. Organisatoren melden dat in zo'n twintig steden in totaal tussen de 15.000 en 20.000 mensen demonstreerden.
11 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/DPA) - In meerdere plaatsen in Iran zijn explosies gemeld. Een van de meldingen kwam uit de strategische havenstad Bandar Abbas. Daar werd een appartementengebouw door een ontploffing zwaar beschadigd en zijn volgens de autoriteiten een dode en veertien gewonden gevallen.
14 uur geleden