Trump belooft: VS gaan niet in lockdown
WASHINGTON (ANP) - De VS gaan niet in een lockdown om de verspreiding van het coronavirus te bedwingen. Dat zei de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag tijdens zijn eerste persconferentie sinds Joe Biden afgelopen weekeinde werd uitgeroepen tot winnaar van de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
"Deze regering zal de VS onder geen beding in een lockdown brengen", aldus de Amerikaanse president. Trump had de pers opgeroepen voor een update over de versnelde ontwikkeling en verspreiding van een vaccin tegen corona, in de VS omgedoopt tot de operatie Warp Speed.
Hij roemde daarin zijn eigen regering die met ongekende snelheid een vaccin heeft laten ontwikkelen. "Zeker vijf keer zo snel als andere regeringen", aldus Trump. Hij wees met name op het vaccin dat het Amerikaanse Pfizer ontwikkelde samen met het Duitse biotechbedrijf BioNTech. Trump voorspelde dat het vaccin in april voor de bevolking beschikbaar is.
Trump ging zijdelings in op de verkiezingen. "De tijd zal uitwijzen wie er in januari aantreedt." Amerikaanse media hebben vrijdag na het tellen in de laatste twee staten gemeld dat Democraat Joe Biden met grote voorsprong de verkiezingen heeft gewonnen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/RTR/AFP) - Paus Leo XIV ondergaat "in de komende dagen" een operatie, nadat artsen tijdens een recente medische controle een knobbeltje in zijn long hebben ontdekt. De paus maakte dat zelf bekend tijdens het zondagsgebed op het Sint-Pietersplein in Vaticaanstad.
7 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft benadrukt dat zijn land bereid is aanvallen op raffinaderijen in Rusland te stoppen, zoals de Amerikaanse president Donald Trump eist. Rusland moet dan wel stoppen met het bestoken van de Oekraïense energievoorziening, schrijft hij op X.
27 minuten geledenDJIBOUTI (ANP) - Zeker 109 migranten zijn om het leven gekomen toen een boot met migranten kapseisde voor de kust van Djibouti. Meer dan 116 mensen worden vermist, meldt de Internationale Organisatie voor Migratie (IOM).
1 uur geledenCEUTA (ANP/AFP) - De Spaanse autoriteiten hebben het laatste grote kamp van migranten ontruimd in de exclave Ceuta. Dat gebeurde twee dagen voordat de Spaanse koning en koningin het Noord-Afrikaanse gebied bezoeken.
2 uur geledenSANAA (ANP/RTR/AFP) - De Houthi's in Jemen hebben reizigers en luchtvaartmaatschappijen weer gemaand geen gebruik te maken van luchthavens in buurland Saudi-Arabië. De waarschuwing volgt op de dodelijke aanval op het vliegveld van Riyad.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Westerse inlichtingendiensten hebben kopstukken van de Europese defensiesector gewaarschuwd voor het toenemende risico op liquidatiepogingen door Rusland. Dat schrijft zakenkrant Financial Times, die sprak met bronnen bij vijf Europese inlichtingendiensten.
3 uur geledenKATHMANDU (ANP/RTR) - Een nieuwe overstroming heeft in Nepal tot grote schade geleid. De autoriteiten hebben burgers die bij de rivier zondag wonen opgeroepen een veilige plek te zoeken.
4 uur geleden