Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump belooft van herdenkingsdag slavernij een feestdag te maken

Trump belooft van herdenkingsdag slavernij een feestdag te maken

ATLANTA (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een campagnebelofte gedaan om Juneteenth, de dag waarop Amerikanen de afschaffing van de slavernij herdenken, tot nationale feestdag te maken. Met de belofte probeert Trump de zwarte kiezers te verleiden. Die neigen van oudsher eerder richting de Democratische partij.

Trump deed de uitspraak vrijdag op campagne in Atlanta (Georgia), een stad met een grote zwarte bevolking. Daar beloofde hij ook om de racistische organisatie Ku Klux Klan tot terroristische groepering te laten verklaren. Hetzelfde is hij overigens van plan met de antifa, een losse beweging van antifascistische activisten die deelneemt aan de demonstraties tegen racisme en politiegeweld in de VS.

De president beloofde ook dat zwarte gemeenschappen meer toegang zullen krijgen tot kapitaal en dat hij meer banen voor deze groep zal scheppen. Ook zij hij bedrijven van zwarte Amerikanen meer te willen steunen. Hoe hij dat wil gaan doen, vertelden hij en zijn campagneteam er niet bij.

Belang

Trump zei dat hij Amerikanen altijd op de eerste plek zet. "Daaronder vallen ook heel, heel belangrijke zwarte Amerikanen", aldus de president. Trump heeft er veel belang bij om zwarte stemmen te krijgen in Atlanta. In de staat Georgia gaat hij in de laatste peilingen nek-aan-nek met zijn Democratische uitdager Joe Biden.

De roep om Juneteenth, zoals de gedenkdag op 19 juni wordt genoemd, tot nationale feestdag te verklaren wordt steeds luider met de aanhoudende Black Lives Matter-protesten tegen racisme en buitensporig politiegeweld op de achtergrond. 47 staten en het District Columbia, waarin de hoofdstad Washington ligt, erkennen Juneteenth al als feestdag.

De belofte van Trump is opmerkelijk, omdat hij in aanloop van de afgelopen Juneteenth opzien baarde door die dag een verkiezingsbijeenkomst te willen houden in de stad Tulsa (Oklahoma). Dat werd door velen in de zwarte gemeenschap als een schoffering beschouwd, omdat Tulsa in 1921 het toneel was van massale aanvallen op zwarte inwoners van de stad, van wie tientallen om het leven werden gebracht. Trump besloot uiteindelijk de rally met een dag uit te stellen.

Meer uit Buitenland

Trump: gesprekken VS en Iran gaan volgende week verder

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.

54 minuten geleden
Cuba neemt noodmaatregelen om energiecrisis het hoofd te bieden

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiƫle diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.

56 minuten geleden
Twee doden door lawine in Slowakije

BRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.

57 minuten geleden
China maakt terdoodveroordeling Canadees ongedaan

OTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.

3 uur geleden
Kamala Harris haalt uit naar Trump om racistische video Obama's

WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.

3 uur geleden
Defensieministerie VS verbreekt banden met Harvard

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.

3 uur geleden
Fraudeonderzoek naar Franse oud-minister Lang om banden Epstein

PARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiƫle misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.

3 uur geleden