Trump belooft oliesector te gaan steunen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de oliesector steunen om zo een ontslaggolf te voorkomen. Dat heeft hij op Twitter gezegd. Volgens Trump zal hij de "geweldige Amerikaanse olie- en gassector nooit laten zitten". De volgens de president belangrijke bedrijven en banen moeten met een steunfonds "tot ver in de toekomst worden veiliggesteld".
Aandelen van olieproducenten en -toeleveranciers begonnen de Amerikaanse beursdag in de min, maar lieten herstel zien na de tweet van Trump. De oliesector heeft door een prijzenoorlog en de coronapandemie dubbel te lijden. Door de virusuitbraak wordt er veel minder olie verbruikt, terwijl de prijzenoorlog die Saudi-Arabiƫ ontketende na een ruzie met Rusland voor veel meer aanbod zorgde.
Scherp dalende olieprijzen zijn hiervan het gevolg. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandag zelfs onder nul. Dat betekent dat handelaren geld toe krijgen om olie af te nemen. Daarmee willen olieproducenten bijvoorbeeld de kosten van het stilleggen van de productie voorkomen.
Meer uit Financieel
DIEMEN (ANP) - Uitzendbureau Randstad maakt zich zorgen over het groeiende aantal werkenden dat uitvalt door stress- of burn-outklachten. Daardoor stijgt het psychisch verzuim op de krappe arbeidsmarkt in Nederland al een aantal jaar. "Dat is op zich wel een zorgwekkende trend", zei arbeidsmarktanalist Bart van Krimpen van Randstad donderdag tijdens een persbijeenkomst over de ontwikkelingen op de arbeidsmarkt.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Maersk is er klaar voor om weer door de Straat van Hormuz te varen, maar wacht op een bevestiging dat het veilig kan. De grote Deense rederij zegt de ondertekening van de tijdelijke overeenkomst tussen de Verenigde Staten en Iran te verwelkomen. Heropening van de belangrijke zeestraat is onderdeel van het voorlopige akkoord.
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Er vlogen meer passagiers via Schiphol in mei ten opzichte van een jaar eerder. Het aantal vliegtuigpassagiers van en naar het Midden-Oosten was wel fors minder. Luchtvaartmaatschappijen mijden door de onrust in het gebied veel bestemmingen in de Golfregio.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aandeel niet-Nederlandse bestuursvoorzitters bij bedrijven met een notering in de Amsterdamse hoofdindex AEX is voor het tweede jaar op rij gestegen. Wel stelden de grootste beursgenoteerde bedrijven van Nederland meer bestuursvoorzitters aan van binnen de eigen organisatie. Dat meldt adviesbureau Heidrick & Struggles op basis van een onderzoek onder bijna 1700 bestuursvoorzitters uit 27 landen.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Opheffen van de maandenlange blokkade van de Straat van Hormuz is cruciaal, zegt topman Fatih Birol van het Internationaal Energieagentschap (IEA). Het voorlopige akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran "maakt mij en iedereen gelukkig", stelt de topman. Onderdeel van dat akkoord is een heropening van de zeestraat. Birol benadrukt wel dat het zonder voorwaarden moet gebeuren.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Vattenfall gaat samen met de Amsterdamse start-up Project Enki mogelijkheden onderzoeken voor de ontwikkeling van datacenters op zee. De datacenters moeten aan de windmolenparken worden gekoppeld en daardoor volledig draaien op duurzame energie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers namen wat gas terug na de opluchting over het einde van de Iranoorlog. De presidenten van de Verenigde Staten en Iran hebben inmiddels het voorlopige vredesakkoord officieel ondertekend. In de komende zestig dagen onderhandelen de VS en Iran verder over een definitief akkoord.
6 uur geleden