Trump belooft oliesector te gaan steunen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de oliesector steunen om zo een ontslaggolf te voorkomen. Dat heeft hij op Twitter gezegd. Volgens Trump zal hij de "geweldige Amerikaanse olie- en gassector nooit laten zitten". De volgens de president belangrijke bedrijven en banen moeten met een steunfonds "tot ver in de toekomst worden veiliggesteld".
Aandelen van olieproducenten en -toeleveranciers begonnen de Amerikaanse beursdag in de min, maar lieten herstel zien na de tweet van Trump. De oliesector heeft door een prijzenoorlog en de coronapandemie dubbel te lijden. Door de virusuitbraak wordt er veel minder olie verbruikt, terwijl de prijzenoorlog die Saudi-Arabië ontketende na een ruzie met Rusland voor veel meer aanbod zorgde.
Scherp dalende olieprijzen zijn hiervan het gevolg. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandag zelfs onder nul. Dat betekent dat handelaren geld toe krijgen om olie af te nemen. Daarmee willen olieproducenten bijvoorbeeld de kosten van het stilleggen van de productie voorkomen.
Meer uit Financieel
ZAANDAM (ANP) - De Amerikaanse websites van enkele merken van Ahold Delhaize zijn toch weer offline. Eerder op dinsdagochtend werkten verschillende websites weer. Onder meer Food Lion en Giant Food waren bereikbaar. Later werden ze toch weer onbereikbaar. Hannaford en Stop & Shop hebben, voor zover bekend, nog helemaal niet online gestaan.
18 minuten geledenBOISE (ANP/AFP) - Werknemers van een fabriek van Micron Technology in Taiwan zijn van plan om donderdag te staken. Hiermee willen ze druk uitoefenen op het Amerikaanse chipbedrijf om met een "concreet winstdelingsplan" te komen, laat een vakbond die de werknemers vertegenwoordigt weten.
22 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair verwacht dat de ticketprijzen in Europa volgend jaar met wel 20 procent kunnen stijgen door de hoge brandstofkosten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat zei topman Michael O'Leary dinsdag op een persconferentie in Brussel.
54 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De NS verhoogt de prijs van treinkaartjes en de meeste abonnementen volgend jaar met gemiddeld 4,7 procent. Daarmee stijgt de prijs van reizen met de trein harder dan de inflatie. De stijging is wel iets minder groot dan die van begin dit jaar, toen reizigers gemiddeld zo'n 6,5 procent meer gingen betalen.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Energie Beheer Nederland (EBN) heeft haar vultaak voor de Nederlandse gasopslagen volbracht. Het publieke energiebedrijf kreeg van het ministerie van Economische Zaken en Klimaat als taak de gasopslag tot het Europese vuldoel van 64 procent te vullen. Het Rijk stelde bijna 1 miljard euro beschikbaar om de kosten te dekken die zijn verbonden aan de vultaak.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De adviesprijs voor benzine in Nederland is dinsdag verder gezakt en staat nu zo'n 10 cent onder het recordniveau dat recent werd aangetikt. Volgens consumentenvoordeelplatform UnitedConsumers is de adviesprijs voor Euro95 nu 2,638 euro per liter, 2 cent minder dan op maandag. Het record van 10 oktober staat op 2,732 euro.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag met verlies begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de aanhoudende zorgen over de winstgevendheid van de sterk in waarde gestegen AI-gerelateerde bedrijven. Op de markten wordt dan ook in spanning uitgekeken naar de kwartaalresultaten van de grote techbedrijven, die deze week op het programma staan.
2 uur geleden