Trump belooft oliesector te gaan steunen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de oliesector steunen om zo een ontslaggolf te voorkomen. Dat heeft hij op Twitter gezegd. Volgens Trump zal hij de "geweldige Amerikaanse olie- en gassector nooit laten zitten". De volgens de president belangrijke bedrijven en banen moeten met een steunfonds "tot ver in de toekomst worden veiliggesteld".
Aandelen van olieproducenten en -toeleveranciers begonnen de Amerikaanse beursdag in de min, maar lieten herstel zien na de tweet van Trump. De oliesector heeft door een prijzenoorlog en de coronapandemie dubbel te lijden. Door de virusuitbraak wordt er veel minder olie verbruikt, terwijl de prijzenoorlog die Saudi-Arabië ontketende na een ruzie met Rusland voor veel meer aanbod zorgde.
Scherp dalende olieprijzen zijn hiervan het gevolg. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandag zelfs onder nul. Dat betekent dat handelaren geld toe krijgen om olie af te nemen. Daarmee willen olieproducenten bijvoorbeeld de kosten van het stilleggen van de productie voorkomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index van de aandelenbeurs in Amsterdam is met een bescheiden winst gesloten. Chipbedrijven gaven veel van hun eerdere winsten prijs, nadat in New York grote chipfabrikanten ook terrein hadden prijsgegeven. Beleggers wachtten daarnaast af hoeveel waarde ze moeten hechten aan de bewering van de Amerikaanse president Donald Trump dat onderhandelingen over vrede in het Midden-Oosten in de laatste fase zitten.
15 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Meta moet van de Europese Commissie concurrerende AI-hulpmiddelen voorlopig gratis toegang geven tot WhatsApp. Brussel onderzoekt of de manier waarop het Amerikaanse techbedrijf andere AI-hulpmiddelen toegang tot het berichtenplatform verhindert, in strijd is met Europese mededingingsregels. Meta moet van Brussel toegang geven tot het onderzoek is afgerond.
49 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) heeft twee boetes voor tabaksfabrikant Philip Morris van samen 160.000 euro geschrapt. In 2020 en 2021 had de toenmalige minister van Volksgezondheid in totaal acht boetes opgelegd aan de fabrikant van onder meer Marlboro- en L&M-sigaretten voor het overtreden van het reclameverbod voor tabaksproducten. Maar de hoogste rechter op het gebied van het economisch bestuursrecht oordeelt dat het aanbod om zijn product IQOS een maand te proberen voor een lager bedrag geen tabaksreclame is.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Nasdaq zette dinsdag het herstel voort in New York, na de koersdreun op de beurs van afgelopen week. De techgraadmeter veerde een dag eerder ook al op na de koersval van meer dan 4 procent op vrijdag. Dat was het grootste dagverlies voor de Nasdaq in ruim een jaar tijd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Unie weerspreekt dat regelgeving de introductie van de nieuwe slimme assistent van Apple in het landenblok bemoeilijkt. Het Amerikaanse techbedrijf presenteerde maandag Siri AI, maar zei dat de hulp voor iPhones pas later naar Europese landen komt door strengere wetgeving.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De topman van vliegtuigbouwer Airbus ziet geen annuleringen van bestelde vliegtuigen door luchtvaartmaatschappijen ondanks de onrust in de sector. Dat zei Guillaume Faury dinsdag op een vliegtuigevenement in Berlijn. Volgens de topman zijn vliegmaatschappijen de laatste jaren "door een hel gegaan".
3 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - KLM heeft de vluchten naar de Saudische steden Riyad en Dammam langer opgeschort vanwege de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij meldt dinsdag tot en met 26 juli niet daarnaartoe te vliegen. Door zorgen over de veiligheid hebben veel luchtvaartmaatschappijen besloten bestemmingen in die regio voorlopig te mijden.
3 uur geleden