Trump belooft oliesector te gaan steunen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de oliesector steunen om zo een ontslaggolf te voorkomen. Dat heeft hij op Twitter gezegd. Volgens Trump zal hij de "geweldige Amerikaanse olie- en gassector nooit laten zitten". De volgens de president belangrijke bedrijven en banen moeten met een steunfonds "tot ver in de toekomst worden veiliggesteld".
Aandelen van olieproducenten en -toeleveranciers begonnen de Amerikaanse beursdag in de min, maar lieten herstel zien na de tweet van Trump. De oliesector heeft door een prijzenoorlog en de coronapandemie dubbel te lijden. Door de virusuitbraak wordt er veel minder olie verbruikt, terwijl de prijzenoorlog die Saudi-Arabië ontketende na een ruzie met Rusland voor veel meer aanbod zorgde.
Scherp dalende olieprijzen zijn hiervan het gevolg. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandag zelfs onder nul. Dat betekent dat handelaren geld toe krijgen om olie af te nemen. Daarmee willen olieproducenten bijvoorbeeld de kosten van het stilleggen van de productie voorkomen.
Meer uit Financieel
EINDHOVEN (ANP) - De benzineprijs kruipt weer richting zijn recordstand door de aanhoudende verstoringen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de olie- en gasprijzen laten donderdag een stijging zien terwijl vervoer per olietanker volgens ING duurder is dan ooit.
16 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf BAM stond donderdag vlak na de opening van de Amsterdamse beurs lager na de overname van aannemersbedrijf A.Hak. Het bouwbedrijf in ondergrondse infrastructuur wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro. BAM verloor 1,6 procent.
19 minuten geledenDEN BOSCH (ANP) - Energiebedrijf Essent breidt zijn diensten uit met snelladen voor elektrische auto's. Zusterbedrijf E.ON Drive Infrastructure neemt het voormalige snellaadnetwerk van BP over en gaat bij de exploitatie samenwerken met Essent. Naar eigen zeggen wordt Essent zo direct een van de grootste aanbieders van openbaar snelladen in Nederland.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaven in augustus minder uit aan motorbrandstoffen, zoals benzine en diesel, dan vorig jaar. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De prijzen aan de pomp zijn het afgelopen jaar flink gestegen door de oorlog in het Midden-Oosten.
1 uur geledenBUNNIK (ANP) - De beursgenoteerde bouwer BAM neemt A.Hak over, een aannemersbedrijf gespecialiseerd in ondergrondse infrastructuur. Het bedrijf wordt bij de overname gewaardeerd op ruim 500 miljoen euro.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geëindigd, na recordstanden een dag eerder. Nervositeit over de nog altijd hoge energieprijzen kreeg de overhand. De vrees is dat dure brandstoffen de inflatie stuwen, wat ook tot hogere rentes leidt. Beleggers keken daarom ook met veel interesse naar de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Naar kunstmestproducent OCI hoeft geen diepgravend onderzoek te worden geopend, heeft de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam bepaald. Daarmee lijden minderheidsaandeelhouders van het bedrijf een nederlaag tegen Nassef Sawiris, een van de rijkste personen van Egypte. Zij meenden op verschillende manieren benadeeld te zijn door Sawiris, die het grootste deel van OCI bezit.
13 uur geleden