
Trump belooft oliesector te gaan steunen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump wil de oliesector steunen om zo een ontslaggolf te voorkomen. Dat heeft hij op Twitter gezegd. Volgens Trump zal hij de "geweldige Amerikaanse olie- en gassector nooit laten zitten". De volgens de president belangrijke bedrijven en banen moeten met een steunfonds "tot ver in de toekomst worden veiliggesteld".
Aandelen van olieproducenten en -toeleveranciers begonnen de Amerikaanse beursdag in de min, maar lieten herstel zien na de tweet van Trump. De oliesector heeft door een prijzenoorlog en de coronapandemie dubbel te lijden. Door de virusuitbraak wordt er veel minder olie verbruikt, terwijl de prijzenoorlog die Saudi-Arabië ontketende na een ruzie met Rusland voor veel meer aanbod zorgde.
Scherp dalende olieprijzen zijn hiervan het gevolg. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde maandag zelfs onder nul. Dat betekent dat handelaren geld toe krijgen om olie af te nemen. Daarmee willen olieproducenten bijvoorbeeld de kosten van het stilleggen van de productie voorkomen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak veerde maandag op na de verliesbeurt op vrijdag. De banken en verzekeraars toonden herstel na de onrust die vorige week was ontstaan rond kredietproblemen bij enkele regionale Amerikaanse banken. Die problemen lijken echter vooral veroorzaakt door fraude bij een specifiek bedrijf en geen onderdeel te zijn van een grotere crisis in de bankensector.
11 minuten geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese tak van chipfabrikant Nexperia claimt onafhankelijk te zijn van het hoofdkantoor in Nijmegen. De divisie opereert en beslist zelfstandig en werknemers hebben het recht om instructies "van buitenaf" te negeren. Dat schrijft de onderneming op het Chinese socialemediakanaal WeChat.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR/BELGA) - Luxeconcern Kering verkoopt de beauty-afdeling van het bedrijf aan L'Oréal, melden de twee bedrijven in een verklaring. Met de deal is een bedrag van 4 miljard euro gemoeid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële sector wordt steeds afhankelijker van IT-dienstverleners buiten Europa. Dat brengt grote risico's met zich mee in het huidige "gure geopolitieke klimaat", waarschuwen De Nederlandsche Bank (DNB) en de Autoriteit Financiële Markten (AFM) in een maandag gepubliceerd rapport. Staten kunnen die afhankelijkheid onder meer misbruiken als drukmiddel in een handelsconflict.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in augustus opnieuw afgenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Ondernemingen investeerden 3,8 procent minder vergeleken met dezelfde maand een jaar eerder. De daling volgt op een afname van de investeringen van 4 procent in juli.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Chinese economie is in het derde kwartaal met 4,8 procent gegroeid ten opzichte van een jaar eerder. Dat is de zwakste groei van het bruto binnenlands product (bbp) in een jaar. In het tweede kwartaal van 2025 groeide de economie nog met 5,2 procent.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voorzitter van de zogenoemde CO2-overlegtafel, Bernard Wientjes, is deze week opgestapt. Dit bevestigt een woordvoerder van demissionair minister Sophie Hermans (Klimaat) na berichtgeving door onder andere het FD.
17 uur geleden