Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels
PHOENIX (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een nieuwe antidrugscampagne zal lanceren om de fysieke impact van drugs als fentanyl te laten zien. Ook herhaalde hij zijn dreigement om Mexicaanse drugskartels aan te merken als buitenlandse terroristische organisaties. Dat laatste zou bijvoorbeeld militaire actie tegen de kartels buiten de Amerikaanse grenzen mogelijk maken.
"We gaan met advertenties laten zien hoe slecht drugs voor je zijn. Ze verpesten je uiterlijk, ze verpesten je gezicht, ze verpesten je huid, ze verpesten je tanden", zei Trump op een conferentie van de conservatieve groep Turning Point in Phoenix, in de staat Arizona.
Trump gaf weinig concrete details over de campagne, behalve dat zijn regering "veel geld" zal uitgeven aan het programma, hoewel het "relatief gezien heel weinig geld" zal zijn. Trumps plan roept herinneringen op aan de antidrugscampagne Just Say No, die in de jaren tachtig werd geleid door de toenmalige first lady Nancy Reagan, om jonge Amerikanen aan te moedigen drugs te weigeren.
Terreur
Ook herhaalde Trump zijn campagnebelofte om Mexicaanse drugskartels aan te merken als terroristische groeperingen. In zijn verkiezingsprogramma staat dat hij bij zijn aantreden het Pentagon opdracht zal geven om "speciale troepen, cyberoorlogvoering en andere geheime en openlijke acties in te zetten om maximale schade toe te brengen aan de kartels".
Naar verwachting sterven dit jaar tussen de 50.000 en 60.000 Amerikanen aan een drugsoverdosis, de meesten door het gebruik van fentanyl of nauw verwante synthetische drugs, aldus de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP) - De Franse minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez zegt dat bij rellen rond de door de Parijse voetbalclub PSG gewonnen Champions League-finale 780 mensen zijn aangehouden, melden Franse media. Eerder werden nog rond de vierhonderd arrestaties gemeld. Ook zouden 57 agenten gewond zijn geraakt.
4 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk heeft een spoedvergadering van de VN-Veiligheidsraad aangevraagd vanwege de situatie in Libanon. Dat meldt minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Israël kondigde aan daar verder op te trekken en meldde zondag het historische Beaufort-kasteel nabij Arnoun te hebben ingenomen.
36 minuten geledenVALLETTA (ANP) - De regerende Arbeidspartij heeft de Maltese verkiezingen gewonnen, zo blijkt uit voorlopige stemuitslagen. Het is daarmee de vierde keer dat de partij van afzwaaiend premier Robert Abela de verkiezingen wint. Naar schatting gaat het om een voorsprong van circa 18.000 stemmen, grofweg de helft van de voorsprong die de partij bij de vorige verkiezingen, in 2022, haalde.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De burgemeester van het achtste arrondissement in Parijs roept op tot een verbod op bijeenkomsten op de Champs-Élysées rond de viering van de bekerwinst van Paris Saint-Germain. Dat melden Franse media als Le Monde.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/RTR) - Het Israëlische leger heeft zondag bekendgemaakt dat het bezig is zijn grondoperaties in het zuiden van Libanon uit te breiden. De operatie in Beaufort Ridge en het gebied van Wadi al-Saluki is enkele dagen geleden al begonnen, aldus de verklaring.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.
9 uur geleden