Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

PHOENIX (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een nieuwe antidrugscampagne zal lanceren om de fysieke impact van drugs als fentanyl te laten zien. Ook herhaalde hij zijn dreigement om Mexicaanse drugskartels aan te merken als buitenlandse terroristische organisaties. Dat laatste zou bijvoorbeeld militaire actie tegen de kartels buiten de Amerikaanse grenzen mogelijk maken.

"We gaan met advertenties laten zien hoe slecht drugs voor je zijn. Ze verpesten je uiterlijk, ze verpesten je gezicht, ze verpesten je huid, ze verpesten je tanden", zei Trump op een conferentie van de conservatieve groep Turning Point in Phoenix, in de staat Arizona.

Trump gaf weinig concrete details over de campagne, behalve dat zijn regering "veel geld" zal uitgeven aan het programma, hoewel het "relatief gezien heel weinig geld" zal zijn. Trumps plan roept herinneringen op aan de antidrugscampagne Just Say No, die in de jaren tachtig werd geleid door de toenmalige first lady Nancy Reagan, om jonge Amerikanen aan te moedigen drugs te weigeren.

Terreur

Ook herhaalde Trump zijn campagnebelofte om Mexicaanse drugskartels aan te merken als terroristische groeperingen. In zijn verkiezingsprogramma staat dat hij bij zijn aantreden het Pentagon opdracht zal geven om "speciale troepen, cyberoorlogvoering en andere geheime en openlijke acties in te zetten om maximale schade toe te brengen aan de kartels".

Naar verwachting sterven dit jaar tussen de 50.000 en 60.000 Amerikanen aan een drugsoverdosis, de meesten door het gebruik van fentanyl of nauw verwante synthetische drugs, aldus de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC.

Meer uit Buitenland

Groenlandse premier weet ook niet wat Rutte en Trump afspraken

NUUK (ANP) - De Groenlandse premier Jens-Frederik Nielsen zegt niet te weten wat Donald Trump en Mark Rutte woensdag hebben afgesproken over zijn land. Trump meldde een deal over Groenland, maar de details daarvan zijn nog onduidelijk.

47 minuten geleden
Zelensky: veiligheidsgaranties klaar om te tekenen

DAVOS (ANP/RTR) - De afspraken over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zijn klaar en kunnen worden getekend. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in Davos, waar hij op het World Economic Forum eerder op donderdag de Amerikaanse president Donald Trump sprak.

50 minuten geleden
Stormen veroorzaken schade in Italië, Sicilië meldt 740 miljoen

PALERMO/CAGLIARI (ANP) - De stormen en hevige regens die deze week grote delen van Italië hebben geteisterd, hebben grote schade veroorzaakt. Volgens een eerste schatting van de gouverneur van Sicilië, Renato Schifani, heeft de cycloon Harry er voor zeker 740 miljoen euro schade aangericht. "Dit was een enorme gebeurtenis, de hevigste cycloon van de afgelopen jaren", aldus Schifani. Hij is wel blij dat er geen gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Zelensky in Davos kritisch over Europa

DAVOS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zich in Davos kritisch uitgelaten over het in zijn ogen Europese gebrek aan daadkracht. Hij wees erop dat de Amerikaanse inval in Venezuela ertoe leidde dat de autocratische leider Nicolás Maduro nu voor de rechter staat, terwijl de Russische president Vladimir Poetin na jaren oorlog nog een vrij man is en invloed uitoefent in Europa.

2 uur geleden
Film Sinners vestigt record met zestien Oscarnominaties

LOS ANGELES (ANP) - De film Sinners van regisseur Ryan Coogler heeft donderdag zestien Oscarnominaties ontvangen. Hiermee heeft de film, over twee criminele tweelingbroers die in het Mississippi van de jaren dertig worden geconfronteerd met een bovennatuurlijk kwaad, een nieuw record gevestigd. Nog nooit eerder kreeg één film zoveel nominaties.

3 uur geleden
Trump: VS hoeven niet te betalen voor Groenland-wensen

DAVOS (ANP/RTR) - De VS zullen geen geld neerleggen voor hun ambities rond Groenland. Dat zegt president Donald Trump in een interview met Fox Business ter plaatse in Davos. In die Zwitserse plaats zijn deze week wereldleiders en hoogwaardigheidsbekleders bijeen voor het World Economic Forum.

4 uur geleden
Schoonzoon Trump presenteert in Davos plan voor 'Nieuw Gaza'

DAVOS (ANP) - De schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump heeft in Davos een plan gepresenteerd voor de wederopbouw van de Gazastrook. Jared Kushner toonde daarbij een afbeelding van "Nieuw Gaza", een hypermodern ogende stad.

4 uur geleden