Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

PHOENIX (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een nieuwe antidrugscampagne zal lanceren om de fysieke impact van drugs als fentanyl te laten zien. Ook herhaalde hij zijn dreigement om Mexicaanse drugskartels aan te merken als buitenlandse terroristische organisaties. Dat laatste zou bijvoorbeeld militaire actie tegen de kartels buiten de Amerikaanse grenzen mogelijk maken.

"We gaan met advertenties laten zien hoe slecht drugs voor je zijn. Ze verpesten je uiterlijk, ze verpesten je gezicht, ze verpesten je huid, ze verpesten je tanden", zei Trump op een conferentie van de conservatieve groep Turning Point in Phoenix, in de staat Arizona.

Trump gaf weinig concrete details over de campagne, behalve dat zijn regering "veel geld" zal uitgeven aan het programma, hoewel het "relatief gezien heel weinig geld" zal zijn. Trumps plan roept herinneringen op aan de antidrugscampagne Just Say No, die in de jaren tachtig werd geleid door de toenmalige first lady Nancy Reagan, om jonge Amerikanen aan te moedigen drugs te weigeren.

Terreur

Ook herhaalde Trump zijn campagnebelofte om Mexicaanse drugskartels aan te merken als terroristische groeperingen. In zijn verkiezingsprogramma staat dat hij bij zijn aantreden het Pentagon opdracht zal geven om "speciale troepen, cyberoorlogvoering en andere geheime en openlijke acties in te zetten om maximale schade toe te brengen aan de kartels".

Naar verwachting sterven dit jaar tussen de 50.000 en 60.000 Amerikanen aan een drugsoverdosis, de meesten door het gebruik van fentanyl of nauw verwante synthetische drugs, aldus de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC.

Meer uit Buitenland

Onduidelijkheid over lot gardisten na schietpartij bij Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.

1 uur geleden
Twee gardisten doodgeschoten in buurt van Witte Huis

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.

2 uur geleden
Witte Huis op slot na schietpartij in de buurt

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.

3 uur geleden
President Nigeria roept noodtoestand uit om ontvoeringen

ABUJA (ANP/AFP) - De president van Nigeria, Bola Tinubu, heeft een noodtoestand afgekondigd, nu het land kampt met een golf van massale ontvoeringen.

4 uur geleden
Kevin Spacey in oktober opnieuw voor de rechter

LONDEN (ANP/AFP) - Kevin Spacey staat volgend jaar een nieuwe rechtszaak te wachten. De Hollywood-acteur moet in oktober in Londen voorkomen in een zaak die draait om drie aanklachten van seksueel misbruik, is woensdag bekendgemaakt.

4 uur geleden
Weer celstraf voor een ex-president in Peru

LIMA (ANP/DPA) - Weer moet een ex-president in Peru achter de tralies. Martín Vizcarra, die van 2018 tot 2020 aan de macht was, is veroordeeld tot 14 jaar gevangenisstraf wegens corruptie. Hij nam in 2014 als gouverneur van een provincie smeergeld aan van bouwbedrijven.

4 uur geleden
Dodental door brand woontorens Hongkong loopt op naar 36

HONGKONG (ANP/RTR) - Het dodental door een verwoestende brand in meerdere woontorens in Hongkong is opgelopen naar 36, meldt de lokale brandweer. Met 279 andere personen zou geen contact zijn, aldus de autoriteiten. Zeker 29 mensen zijn opgenomen in een ziekenhuis. De brandweer krijgt de brand langzaam onder controle.

6 uur geleden