Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

Trump belooft antidrugscampagne en harde aanpak drugskartels

PHOENIX (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump zei zondag dat hij een nieuwe antidrugscampagne zal lanceren om de fysieke impact van drugs als fentanyl te laten zien. Ook herhaalde hij zijn dreigement om Mexicaanse drugskartels aan te merken als buitenlandse terroristische organisaties. Dat laatste zou bijvoorbeeld militaire actie tegen de kartels buiten de Amerikaanse grenzen mogelijk maken.

"We gaan met advertenties laten zien hoe slecht drugs voor je zijn. Ze verpesten je uiterlijk, ze verpesten je gezicht, ze verpesten je huid, ze verpesten je tanden", zei Trump op een conferentie van de conservatieve groep Turning Point in Phoenix, in de staat Arizona.

Trump gaf weinig concrete details over de campagne, behalve dat zijn regering "veel geld" zal uitgeven aan het programma, hoewel het "relatief gezien heel weinig geld" zal zijn. Trumps plan roept herinneringen op aan de antidrugscampagne Just Say No, die in de jaren tachtig werd geleid door de toenmalige first lady Nancy Reagan, om jonge Amerikanen aan te moedigen drugs te weigeren.

Terreur

Ook herhaalde Trump zijn campagnebelofte om Mexicaanse drugskartels aan te merken als terroristische groeperingen. In zijn verkiezingsprogramma staat dat hij bij zijn aantreden het Pentagon opdracht zal geven om "speciale troepen, cyberoorlogvoering en andere geheime en openlijke acties in te zetten om maximale schade toe te brengen aan de kartels".

Naar verwachting sterven dit jaar tussen de 50.000 en 60.000 Amerikanen aan een drugsoverdosis, de meesten door het gebruik van fentanyl of nauw verwante synthetische drugs, aldus de Amerikaanse gezondheidsdienst CDC.

Meer uit Buitenland

Lichaam tweede vermiste Amerikaanse militair gevonden in Marokko

TAN TAN (ANP) - Het lichaam van de tweede Amerikaanse militair die begin mei vermist raakte in Marokko tijdens een militaire oefening, is gevonden. Dat melden de Marokkaanse strijdkrachten.

46 minuten geleden
VAE ontkennen berichten over geheim bezoek Netanyahu

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) ontkennen de berichten dat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu onlangs het land heeft bezocht. Het kantoor van de Israëlische premier zei woensdag dat Netanyahu in het geheim een ontmoeting had gehad met de president van de VAE.

51 minuten geleden
Bloomberg: onderzoek hantavirusvaccin werd gestaakt om geldtekort

SANTIAGO (ANP/BLOOMBERG) - Chileense wetenschappers waren dicht bij een vaccin tegen het hantavirus, maar moesten hun onderzoek staken omdat het geld op was. Dat schrijft persbureau Bloomberg. Voordat het vaccin getest kon worden op mensen, kwam het project stil te liggen tijdens de coronapandemie.

3 uur geleden
Regisseur krijgt 2 jaar cel voor leveren drugs aan Matthew Perry

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse filmregisseur Erik Fleming is woensdag veroordeeld tot twee jaar gevangenisstraf voor het leveren van ketamine aan acteur Matthew Perry, meldden Amerikaanse media. Perry verdronk in 2023 in zijn jacuzzi door de gevolgen van de ketaminedosis. Fleming pleitte schuldig in augustus 2024.

3 uur geleden
Britse media: minister gaat Starmers positie donderdag uitdagen

LONDEN (ANP) - Gezondheidsminister Wes Streeting gaat zichzelf donderdag opwerpen als mogelijke opvolger van premier Keir Starmer, verwachten Britse media. De Labour-leider staat onder grote druk om af te treden, maar wil daar vooralsnog niets van weten. Volgens onder meer The Times heeft hij tegen partijgenoten gezegd de strijd met Streeting niet uit de weg te gaan.

5 uur geleden
Libanon: Israël verwoestte duizenden huizen sinds begin bestand

BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft sinds het begin van het bestand vorige maand nog duizenden huizen in Libanon verwoest, meldt het Libanese nationale onderzoeksinstituut. De overheidsorganisatie telde sinds 17 april al 5386 huizen die totaal vernietigd zijn en nog eens 5246 die schade hebben opgelopen.

5 uur geleden
Hongarije ontbiedt Russische ambassadeur om aanval op Oekraïne

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije heeft de Russische ambassadeur ontboden vanwege een droneaanval op het westen van Oekraïne, dicht bij de grens met Hongarije. Dat deelde premier Péter Magyar mee na het eerste kabinetsoverleg sinds hij afgelopen weekend werd geïnstalleerd als leider van het land.

5 uur geleden