Trump: beleid rond importheffingen wordt niet afgezwakt
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump ontkent berichtgeving van The Washington Post waarin stond dat hij invoerheffingen voor alle landen zou overwegen, maar alleen voor cruciale importen. Het verhaal, "dat niet klopt, beweert ten onrechte dat mijn tariefbeleid zal worden afgezwakt. Dat is onjuist", zei de toekomstige president van de Verenigde Staten op zijn socialemediaplatform Truth Social.
Medewerkers van Trump lijken zijn plannen voor "universele" invoerheffingen af te zwakken, schreef de Amerikaanse krant eerder. Trump heeft als presidentskandidaat gepleit voor heffingen van 10 tot 20 procent op alles wat in de Verenigde Staten wordt ingevoerd. Maar volgens The Washington Post zou achter de schermen gepraat worden over heffingen die alleen gelden voor sectoren die cruciaal worden geacht voor de nationale of economische veiligheid.
Over de hele wereld zijn de ogen gericht op alle mogelijke details van het nieuwe handelsbeleid van Trump. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren. Hoe alles daadwerkelijk uitpakt, hangt sterk af van de hoogte van de uiteindelijke invoertarieven en voor welke producten de heffingen precies gelden.
Ook maakt het uit of de getroffen landen zullen terugslaan met hogere heffingen op Amerikaanse producten. Wanneer er een reeks tegenmaatregelen volgt, kan de situatie escaleren, met financiële onzekerheid en afnemend vertrouwen tot gevolg.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winst gesloten, waarbij werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. De brede S&P 500 en Dow-Jonesindex gingen daarbij naar nieuwe recordniveaus. Op Wall Street werd een halve dag gehandeld in aanloop naar kerstavond. Op eerste kerstdag blijven de Amerikaanse beurzen dicht, maar op tweede kerstdag wordt wel gehandeld. De volumes zullen dan waarschijnlijk veel lager liggen dan normaal omdat veel handelaren vrij hebben.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël gaat de komende tien jaar een bedrag van 110 miljard dollar investeren in de ontwikkeling van zijn eigen wapenindustrie. Dat heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu woensdag gezegd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De productie van muntgeld in de eurozone zal volgend jaar stijgen, vooral door de toetreding van Bulgarije tot de muntunie op 1 januari. De Europese Centrale Bank (ECB) heeft voor volgend jaar goedkeuring gegeven voor de productie van muntgeld met een totale waarde van ongeveer 2,4 miljard euro.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Chipconcern Intel was woensdag bij opening een van de verliezers op Wall Street, na een bericht dat branchegenoot Nvidia een test heeft stopgezet om Intels productieproces te gebruiken voor het maken van geavanceerde chips.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grote zorgverzekeraars hebben hun contracten zo goed als rond met de ziekenhuizen voor de zorg in 2026. Dat laten de verzekeraars weten. Van de grote vier had VGZ als eerste afspraken gemaakt en daar kwamen deze week Menzis en Zilveren Kruis bij. Alleen CZ laat weten nog met negen ziekenhuizen in gesprek te zijn, maar dat dat voor verzekerden geen gevolgen heeft.
6 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De voedselexport van Oekraïne heeft last van de onlangs opgeschroefde aanvallen van Rusland op Oekraïense havens. De Oekraïense boerenbond UAC vreest dat de aanvallen kunnen leiden tot een grote afname van de handel.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn woensdag overwegend licht lager gesloten op de verkorte handelssessie voor kerst. Beleggers deden het rustig aan en pakten wat winst, terwijl er weinig richtinggevend nieuws was om te verwerken.
7 uur geleden