Trump: beleid rond importheffingen wordt niet afgezwakt
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump ontkent berichtgeving van The Washington Post waarin stond dat hij invoerheffingen voor alle landen zou overwegen, maar alleen voor cruciale importen. Het verhaal, "dat niet klopt, beweert ten onrechte dat mijn tariefbeleid zal worden afgezwakt. Dat is onjuist", zei de toekomstige president van de Verenigde Staten op zijn socialemediaplatform Truth Social.
Medewerkers van Trump lijken zijn plannen voor "universele" invoerheffingen af te zwakken, schreef de Amerikaanse krant eerder. Trump heeft als presidentskandidaat gepleit voor heffingen van 10 tot 20 procent op alles wat in de Verenigde Staten wordt ingevoerd. Maar volgens The Washington Post zou achter de schermen gepraat worden over heffingen die alleen gelden voor sectoren die cruciaal worden geacht voor de nationale of economische veiligheid.
Over de hele wereld zijn de ogen gericht op alle mogelijke details van het nieuwe handelsbeleid van Trump. Economen vrezen dat de Amerikaanse importtarieven leiden tot een wereldwijde handelsoorlog en hogere prijzen die de inflatie weer aanwakkeren. Hoe alles daadwerkelijk uitpakt, hangt sterk af van de hoogte van de uiteindelijke invoertarieven en voor welke producten de heffingen precies gelden.
Ook maakt het uit of de getroffen landen zullen terugslaan met hogere heffingen op Amerikaanse producten. Wanneer er een reeks tegenmaatregelen volgt, kan de situatie escaleren, met financiële onzekerheid en afnemend vertrouwen tot gevolg.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenmarkten zijn de verkorte kerstweek positief begonnen, vooral doordat technologieaandelen opnieuw gewild waren bij beleggers. Deze aandelen zijn sinds vorige week weer aan het stijgen, gestuwd door sterke vooruitzichten van chipbedrijf Micron Technology en een meevallend inflatierapport. Daardoor liggen de toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters S&P 500 en de Dow-Jonesindex nog geen 1 procent onder hun record van 11 december.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Google-moederbedrijf Alphabet neemt het Amerikaanse energiebedrijf Intersect Power over voor 4,75 miljard dollar. De overname is bedoeld om Google toegang te geven tot meer elektriciteit voor zijn datacenters, werd maandag bekendgemaakt.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump lijkt op een nieuwe manier te proberen windenergieparken voor de oostkust tegen te gaan. De vergunningen voor vijf parken in aanbouw zijn opgeschort uit zorgen om de nationale veiligheid. Ze kunnen volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken radarsystemen verstoren en valse doelwitten creëren.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Chemiebedrijf 3M gaat ondernemers rondom de Westerschelde betalen voor schade die zij vanwege de vervuilende stoffen PFAS in het water hebben geleden. Het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat meldt dat aan de Tweede Kamer. Het ministerie maakte niet bekend hoeveel geld wordt uitgekeerd, noch welke ondernemers betaald krijgen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Beleggers op het Damrak deden het maandag voorzichtig aan op de eerste dag van de verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het Nederlandse brandstoffenbedrijf FincoEnergies komt in handen van het Zwitserse Glencore. De multinational op het gebied van grondstoffen en mijnbouw neemt FincoEnergies over van Coloured Finches, de investeringsmaatschappij die het bedrijf in 2013 oprichtte. Coloured Finches blijft wel betrokken bij de leverancier van onder meer biobrandstoffen.
7 uur geleden