Trump bekritiseert scholen die niet opengaan in coronapandemie
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft dinsdag forse kritiek geuit op het besluit van de schooldistricten van San Diego en Los Angeles in de staat Californië om vanwege het coronavirus het nieuwe schooljaar in augustus te beginnen met alleen digitaal onderwijs.
Schooldistricten die weigeren om kinderen na de zomer terug in de klas te laten, zoals in Californië, staan op gespannen voet met de president die geen voorstander is van die strenge maatregelen tegen de coronapandemie. Trump had eerder al aangekondigd dat hij federale fondsen zal tegenhouden en belastingvoordelen zal schrappen voor scholen die niet 'gewoon' opengaan.
Californië meldde net als Texas dinsdag een recordtoename van het aantal besmettingen met het coronavirus. In Californië werd een nieuw hoogste aantal coronapatiënten in de ziekenhuizen gemeld met 2103. Ook de staten Alabama, Florida en North Carolina noteerden dinsdag de grootste toename van het aantal besmettingen met het coronavirus
In heel de VS werden dinsdag 65.682 nieuwe besmettingen geregistreerd. Dat is het een na hoogste aantal nieuwe besmettingen tot nog toe. In totaal zijn er in het land meer dan 3,45 miljoen mensen besmet geraakt. Het aantal personen dat in de VS is overleden als gevolg van Covid-19 nam met 919 toe tot 136.367.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
12 uur geledenBAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.
13 uur geledenBERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.
13 uur geleden