Trump bekritiseert 'draconische lockdowns' in Europa
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft kritiek geuit op de "draconische lockdowns" in Europa en dergelijke maatregelen voor de VS uitgesloten ondanks de sterke stijging van het aantal besmettingen. "Kijk naar wat er in Europa is gebeurd", zei Trump zondagavond (lokale tijd) tijdens een campagneoptreden in Hickory, North Carolina. "Mensen komen in opstand, ze willen en kunnen dat niet meer."
Hij voegde eraan toe: "Europa heeft draconische lockdowns opgelegd en toch schiet het aantal besmettingen omhoog. Het aantal doden stijgt enorm, en hun economieën - laten we eerlijk zijn, je ziet wat er gebeurt - ze liggen in puin." Hij voegde eraan toe dat de VS natuurlijk Europa alleen het beste toewensen.
De Republikein beschuldigde zijn Democratische uitdager Joe Biden ervan een lockdown in de VS op te leggen en "Amerika in een gevangenisstaat te veranderen" als hij dinsdag de presidentsverkiezingen wint. "De lockdown van Biden zal resulteren in ontelbare doden en zal een hele generatie dromen tenietdoen." Trump prees opnieuw zijn crisismanagement bij de coronapandemie, terwijl een meerderheid van de Amerikanen al maanden daar negatief over is. Biden heeft geen lockdown aangekondigd, maar beloofd naar het advies van wetenschappers te luisteren. Hij schreef zondag op Twitter: "Donald Trump heeft het opgegeven om het virus onder controle te krijgen."
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.
5 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.
6 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."
8 uur geleden