Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump beëindigt interview na vragen over fraudebeweringen

Trump beëindigt interview na vragen over fraudebeweringen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft abrupt een interview beëindigd met de publieke zender NPR. Hij kreeg daar kritische vragen over zijn bewering dat hij de presidentsverkiezingen door fraude heeft verloren van de Democraat Joe Biden.

NPR zegt dat het zes jaar lang heeft geprobeerd om het interview te regelen, maar dat zou steeds zijn geweigerd door het team van Trump. Die bleek deze week alsnog bereid de zender te woord te staan. Het interview had eigenlijk een kwartier moeten duren, maar zover kwam het niet. Trump belde met de studio en hing al na zo'n negen minuten op.

In de door NPR vrijgegeven opname is te horen dat Trump vasthoudt aan zijn onbewezen bewering dat zijn rivaal door gesjoemel heeft gewonnen. "Geloof je echt dat Biden 80 miljoen stemmen kreeg? Ik geloof het niet", aldus een boze Trump, die meende dat "niemand" kwam opdagen bij campagnebijeenkomsten van zijn tegenstander. "Maar plots kreeg hij 80 miljoen stemmen. Dat gelooft niemand."

Interviewer Steve Inskeep wil van Trump weten of hij bij verkiezingen in de VS alleen kandidaten gaat steunen die zijn theorie over verkiezingsfraude delen. Trump merkt vervolgens op dat kandidaten "die slim zijn" hem zullen bijvallen en noemt het voorbeeld van Kari Lake. Die Republikeinse politica probeert gouverneur te worden in Arizona en heeft volgens Amerikaanse media de onbewezen claims over verkiezingsfraude verspreid.

Inskeep probeert daarna nog een vraag te stellen, maar Trump heeft duidelijk genoeg van het gesprek. Hij bedankt de interviewer en hangt op.

Meer uit Buitenland

Britten schaduwden Russische spionageonderzeeërs bij zeekabels

LONDEN (ANP) - De Britse marine heeft eerder dit jaar Russische onderzeeboten geschaduwd die belangrijke onderzeese kabels en pijpleidingen zouden hebben willen bespioneren en mogelijk saboteren. De drie onderzeeërs dropen na een maand af, ogenschijnlijk zonder schade te hebben aangericht, zegt defensieminister John Healey.

23 minuten geleden
EU-parlement vraagt Commissie om stellingname over Hongarije

BRUSSEL (ANP) - Een groot deel van het Europees Parlement wil dat de Europese Commissie nog voor de verkiezingen in Hongarije duidelijker stelling neemt tegen de democratische misstanden in het land. Tineke Strik, namens het parlement speciaal rapporteur over de rechtsstaat in Hongarije, weet van onder meer intimidatie en omkoping van kiezers. Samen met andere partijen stuurde de Europarlementariër van GroenLinks-PvdA vlak voor vertrek naar Hongarije een nieuwe brief met de zorgen hierover aan de Commissie.

1 uur geleden
Menigten gedenken in optochten gedode Iraanse leider Ali Khamenei

TEHERAN (ANP/AFP) - In veel plaatsen in Iran hebben mensenmenigtes eer betoond aan de 28 februari door Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen gedode leider ayatollah Ali Khamenei. Behalve Khamenei stierven in zijn woning in Teheran ook familieleden van hem en hoge militairen.

1 uur geleden
WWF: dringend klimaatactie nodig om keizerspinguïns te beschermen

DEN HAAG (ANP) - De toekomst van keizerspinguïns is "onlosmakelijk verbonden met klimaatbeleid", concludeert het Wereld Natuur Fonds (WWF). Dat de grootste pinguïnsoort ter wereld nu officieel een bedreigde status heeft, benadrukt volgens de natuurorganisatie hoe belangrijk het is dat landen hun CO2-uitstoot snel verminderen: "Het lot van deze magnifieke vogels ligt in onze handen."

1 uur geleden
Libanees ministerie: dodental door aanvallen boven de 200

BEIROET (ANP) - Het dodental van de aanvallen op Libanon van woensdag is volgens de minister van Volksgezondheid Rakan Nassereddine opgelopen tot 203. Er zijn volgens hem ook meer dan duizend mensen gewond geraakt. Reddingswerkers waren ook donderdagochtend nog bezig met het zoeken naar slachtoffers onder de puinhopen in Beiroet.

2 uur geleden
Keizerspinguïn door klimaatverandering nu bedreigde diersoort

GLAND (ANP) - Door de gevolgen van klimaatverandering is de keizerspinguïn nu officieel een bedreigde diersoort. De grootste pinguïnsoort ter wereld stond tot nog toe te boek als 'bijna bedreigd'. Op basis van de laatste wetenschappelijke inzichten is die status op de Rode Lijst van natuurbeschermingsorganisatie IUCN aangescherpt naar 'bedreigd'.

2 uur geleden
Londen en Parijs: Libanon moet onderdeel zijn van wapenstilstand

LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Britse en Franse ministers van Buitenlandse Zaken, Yvette Cooper en Jean-Noël Barrot, hebben de hevige Israëlische aanvallen op Libanon uiterst schadelijk en onaanvaardbaar genoemd. Cooper zei dat het wapenstilstandsakkoord dat Iran met de VS en Israël heeft gesloten, ook moet gelden voor Libanon.

3 uur geleden