Trump beëindigt interview na vragen over fraudebeweringen
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump heeft abrupt een interview beëindigd met de publieke zender NPR. Hij kreeg daar kritische vragen over zijn bewering dat hij de presidentsverkiezingen door fraude heeft verloren van de Democraat Joe Biden.
NPR zegt dat het zes jaar lang heeft geprobeerd om het interview te regelen, maar dat zou steeds zijn geweigerd door het team van Trump. Die bleek deze week alsnog bereid de zender te woord te staan. Het interview had eigenlijk een kwartier moeten duren, maar zover kwam het niet. Trump belde met de studio en hing al na zo'n negen minuten op.
In de door NPR vrijgegeven opname is te horen dat Trump vasthoudt aan zijn onbewezen bewering dat zijn rivaal door gesjoemel heeft gewonnen. "Geloof je echt dat Biden 80 miljoen stemmen kreeg? Ik geloof het niet", aldus een boze Trump, die meende dat "niemand" kwam opdagen bij campagnebijeenkomsten van zijn tegenstander. "Maar plots kreeg hij 80 miljoen stemmen. Dat gelooft niemand."
Interviewer Steve Inskeep wil van Trump weten of hij bij verkiezingen in de VS alleen kandidaten gaat steunen die zijn theorie over verkiezingsfraude delen. Trump merkt vervolgens op dat kandidaten "die slim zijn" hem zullen bijvallen en noemt het voorbeeld van Kari Lake. Die Republikeinse politica probeert gouverneur te worden in Arizona en heeft volgens Amerikaanse media de onbewezen claims over verkiezingsfraude verspreid.
Inskeep probeert daarna nog een vraag te stellen, maar Trump heeft duidelijk genoeg van het gesprek. Hij bedankt de interviewer en hangt op.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
32 minuten geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
1 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
8 uur geleden