Trump arriveert voor arrestatie en voorgeleiding
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse ex-president Donald Trump is bij een rechtbank in New York gearriveerd en meteen daarna gearresteerd. Daarna volgt de voorgeleiding. Justitie wil hem naar verluidt vervolgen voor financieel gesjoemel rond zwijggeld voor een pornoster met wie hij een affaire zou hebben gehad.
Trump heeft zichzelf aangegeven, na afspraken met justitie. In de rechtbank krijgt hij de precieze aanklacht te horen.
De ex-president had kort daarvoor de Trump Tower verlaten om in een konvooi met politiebegeleiding naar de rechtbank te rijden. Tijdens de rit noemde hij op zijn social medium Truth Social de tocht naar de rechtbank surrealistisch: "Ze gaan me arresteren. Ik kan niet geloven dat dit in Amerika gebeurt."
Bij de rechtbank werd de strijdvaardige Trump opgewacht door honderden demonstranten. Hij stak zijn vuist in de lucht. Zowel voor- als tegenstanders hebben zich verzameld voor het gebouw, waar het ook wemelt van de journalisten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Actrice Catherine O'Hara, bekend van onder andere Home Alone, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt haar manager aan vakblad Variety.
32 minuten geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - De Syrische regering wil de twee vluchtelingenkampen waar duizenden mensen vastzitten die banden hebben met terreurbeweging Islamitische Staat (IS) permanent sluiten, meldt een regeringsfunctionaris.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Russische topdiplomaat Kirill Dmitriev reist zaterdag af naar Miami voor overleg met de VS. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Zowel het Kremlin als de VS hebben de afspraak nog niet bevestigd.
53 minuten geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Iran is bereid "een deal" te sluiten met de VS. Volgens president Trump zou Iran op die manier willen ontkomen aan een militaire escalatie met de VS, die een grote militaire aanwezigheid hebben opgebouwd in wateren nabij Iran. Hij wilde verder niet ingaan op vragen van journalisten over de deadline die hij Iran heeft gesteld om tot een deal te komen. "Alleen zij weten dat."
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - Luigi Mangione, die in de VS wordt verdacht van de moord op de topman van zorgverzekeraar UnitedHealthcare, kan geen doodstraf meer krijgen. Een rechter heeft twee van de vier federale aanklachten tegen hem verworpen, waaronder die voor moord. Daarvoor kon de doodstraf worden opgelegd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft meer dan 3 miljoen pagina's aan nieuwe Epstein-bestanden vrijgegeven. Het zou ook gaan om meer dan 2000 video's en zeker 180.000 afbeeldingen. Volgens onderminister van Justitie Todd Blanche gaat het om grote hoeveelheden "commerciële pornografie en afbeeldingen".
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse recherchedienst FBI heeft het onderzoek naar de dood van Alex Pretti overgenomen, de anti-ICE-demonstrant die afgelopen week door kogels van federale agenten om het leven kwam in Minneapolis, Minnesota. Dat meldt CBS News op basis van het ministerie van Binnenlandse Veiligheid, waaronder onder meer de omstreden migratiedienst ICE en de grenspolitie vallen.
4 uur geleden