Trump arriveert bij St. John's Church voorafgaand aan inauguratie
WASHINGTON (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump is maandagochtend rond 08.45 uur lokale tijd bij de St. John's Church in Washington gearriveerd. Daar bezoekt Trump voorafgaand aan zijn inauguratie een kerkdienst.
Kort na aankomend vicepresident J.D. Vance kwam Trump samen met zijn vrouw bij de kerk aan. Ook techmiljardairs Mark Zuckerberg, Jeff Bezos en Apple-CEO Tim Cook wonen de dienst bij, meldt CNN. Persbureau Reuters meldt ook de aanwezigheid van X-topman Elon Musk.
De traditionele kerkdienst wordt gehouden sinds 1933, toen Franklin D. Roosevelt de kerk op de dag van zijn inauguratie bezocht.
Na de dienst ontvangen vertrekkend president Joe Biden en first lady Jill Biden Trump en zijn vrouw in het Witte Huis om thee te drinken. Dit moment staat symbool voor de vredige machtsoverdracht die moet volgen. Om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) wordt Trump officieel geïnaugureerd als 47e president van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
11 minuten geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
5 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
11 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
18 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
22 uur geleden