Trump arriveert bij St. John's Church voorafgaand aan inauguratie
WASHINGTON (ANP/RTR) - De aankomende Amerikaanse president Donald Trump is maandagochtend rond 08.45 uur lokale tijd bij de St. John's Church in Washington gearriveerd. Daar bezoekt Trump voorafgaand aan zijn inauguratie een kerkdienst.
Kort na aankomend vicepresident J.D. Vance kwam Trump samen met zijn vrouw bij de kerk aan. Ook techmiljardairs Mark Zuckerberg, Jeff Bezos en Apple-CEO Tim Cook wonen de dienst bij, meldt CNN. Persbureau Reuters meldt ook de aanwezigheid van X-topman Elon Musk.
De traditionele kerkdienst wordt gehouden sinds 1933, toen Franklin D. Roosevelt de kerk op de dag van zijn inauguratie bezocht.
Na de dienst ontvangen vertrekkend president Joe Biden en first lady Jill Biden Trump en zijn vrouw in het Witte Huis om thee te drinken. Dit moment staat symbool voor de vredige machtsoverdracht die moet volgen. Om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) wordt Trump officieel geïnaugureerd als 47e president van de Verenigde Staten.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De Iraanse veiligheidsdiensten pleegden massamoorden op demonstranten nadat de grote protesten in het land op 8 januari escaleerden, meldt mensenrechtenorganisatie Human Rights Watch. Naar schatting zijn hierbij duizenden demonstranten omgekomen, hoewel het door een internetblokkade moeilijk is een dodental vast te stellen.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul heeft een bus een gebouw geramd. Daarbij zijn dertien gewonden gevallen, onder wie twee zwaargewonden. Dat melden persbureaus YTN TV en Yonhap.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - De Zuid-Koreaanse oud-president Yoon Suk-yeol is veroordeeld tot vijf jaar cel wegens het belemmeren van de rechtsgang. Hij zou de politie hebben tegengewerkt bij zijn arrestatie in januari 2025. Yoon riep een maand eerder kortstondig de militaire noodtoestand uit om het parlement buitenspel te zetten. Aanklagers hadden een gevangenisstraf van tien jaar tegen hem geëist.
2 uur geledenSEOUL (ANP/RTR) - In een achtergestelde wijk van het chique district Gangnam in de Zuid-Koreaanse hoofdstad Seoul woedt een grote brand. Bijna 300 brandweerlieden bestrijden de brand. In totaal werden 85 brandweerwagens naar de plek gestuurd.
5 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Ruim een maand nadat in Australië het verbod op sociale media voor jongeren onder de 16 jaar is ingegaan, zijn ongeveer 4,7 miljoen accounts van Australische tieners gedeactiveerd. Dat meldde de Australische internettoezichthouder vrijdag.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump schrijft op Truth Social dat de internationale vredesraad voor de Gazastrook, die toezicht moet houden op het overgangsbestuur, is gevormd. De zogeheten Board of Peace is een belangrijk onderdeel van de tweede fase van Trumps vredesplan voor Gaza.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zei de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Een functionaris van het Witte Huis bevestigde dat Trump van plan is de medaille te houden.
11 uur geleden