Trump annuleert op 6 januari geplande persconferentie
WASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans president Donald Trump heeft dinsdag (lokale tijd) een persconferentie geannuleerd die hij had gepland voor 6 januari, de dag waarop een jaar eerder zijn aanhangers het Capitool bestormden. In plaats daarvan zal hij dezelfde onderwerpen die hij zou hebben besproken tijdens de persconferentie op een bijeenkomst op 15 januari in Arizona behandelen.
In de verklaring waarin hij de annulering van zijn persconferentie aankondigde, offreerde Trump opnieuw zijn theorie dat "fraude" heeft gezorgd voor zijn verkiezingsnederlaag tegen Joe Biden en noemde die "de misdaad van de eeuw". Daarin is Trump overigens geen roepende in de woestijn: uit peilingen blijkt consequent dat ongeveer 70 procent van de Republikeinen denkt dat Biden onwettig is gekozen.
Op donderdag zullen Biden en vicepresident Kamala Harris spreken vanuit Statuary Hall van het Capitool, de plek waar Trump-aanhangers zich een jaar geleden langs de politie vochten om het fysieke hart van de Amerikaanse democratie binnen te vallen.
"Donderdag gaat de president de waarheid spreken over wat er is gebeurd, niet de leugens die sommigen sindsdien hebben verspreid, en het gevaar dat het gebeurde vormt voor de rechtsstaat en ons systeem van democratisch bestuur", zei Witte Huis-woordvoerder Jen Psaki dinsdag.
Momenteel onderzoekt een panel van het Huis van Afgevaardigden de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021. In het kader van dat onderzoek heeft het Huis dinsdag om de vrijwillige medewerking van Fox News-presentator Sean Hannity verzocht. Eerder werden vertrouwelingen van oud-president Trump, onder wie ex-adviseur Steve Bannon en oud-stafchef Mark Meadows, gedagvaard om voor het Huis te getuigen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelde voor om nog voor verkiezingsdag aanvallen op Iran uit te voeren. Drie hooggeplaatste Israëlische defensiefunctionarissen melden dat aan The New York Times. Volgens de bronnen stuitte Netanyahu op weerstand van de Israëlische legerchef Eyal Zamir, waardoor de aanval er niet kwam.
10 minuten geledenPARIJS/MARSEILLE/LYON (ANP) - In meerdere Franse steden zijn mensen maandagavond de straat opgegaan om te demonstreren tegen racisme na een schietpartij in twee voorsteden van Parijs vrijdag. Daarbij viel een dode en raakten vijf mensen gewond. President Emmanuel Macron sprak van een racistische terreurdaad.
15 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP/RTR) - Saudi-Arabië zegt in de nacht van maandag op dinsdag aanvallen van de Houthi-rebellen in Jemen te hebben afgeslagen. Er zouden drie ballistische raketten en vier drones zijn onderschept die onderweg waren naar gebieden in respectievelijk het oosten en zuiden van Saudi-Arabië.
21 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Rond de Oekraïense stad Olesjky is in de nacht van maandag op dinsdag om 02.00 uur (Nederlandse tijd) een humanitair bestand ingegaan. Het Russische ministerie van Defensie liet op Telegram weten aanvallen op Cherson te hebben opgeschort vanwege het plaatselijke staakt-het-vuren. In de Oekraïense hoofdstad Kyiv klonken rond dat tijdstip juist explosies na een eerdere dodelijke aanval, aldus verslaggevers van Reuters.
28 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - Jay-Z zal optreden tijdens de volgende halftimeshow in de Super Bowl. In februari volgend jaar staat de rapper op het podium van het SoFi Stadium in Los Angeles voor de pauzeshow van de finale van het American footballseizoen.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voormalig directeur van de FBI James Comey is voor de derde keer aangeklaagd door het Amerikaanse ministerie van Justitie. Volgens de aanklacht deelde hij in oktober 2016 geheime informatie over de nationale veiligheid met een verslaggever van The New York Times.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse senator Flávio Bolsonaro zegt dat hij van het hooggerechtshof het land niet mag verlaten. De rechtse politicus verloor zondag de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, een uitslag die hij niet erkent.
8 uur geleden