Trump: Amerikaanse economie op weg omhoog door afnemende inflatie
ROCKY MOUNT (ANP/RTR) - De Amerikaanse economie heeft volgens president Donald Trump de weg omhoog gevonden, nu de inflatie afneemt en de prijsdruk op belangrijke goederen afzwakt.
Deze week werd bekend dat de inflatie in de Verenigde Staten vorige maand verrassend sterk is afgenomen. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in november op jaarbasis met 2,7 procent. Dat is lager dan verwacht. "De inflatie is veel lager dan wie dan ook had verwacht. Ik heb het jullie gezegd", zei Trump vrijdag tijdens een toespraak in de staat North Carolina.
Trump betoogde dat de economie dankzij zijn beleid klaarstaat voor een opleving en dat eventuele problemen die mensen ervaren de schuld zijn van de Democraten. Ook zei de president dat hij de benzineprijzen heeft verlaagd en invoerheffingen heeft opgelegd die miljarden dollars opleveren voor de Amerikaanse schatkist. Die maatregelen hebben volgens hem ook honderden miljarden dollars aan investeringsbeloften van buitenlandse regeringen aangetrokken.
Effect importheffingen
Democraten hebben juist betoogd dat Trump zelf de economie heeft verknoeid. Maar de president stelt dat hij "die puinhoop heeft geërfd" van de Democraten. Uit een Reuters/Ipsos-peiling die eerder deze week werd gepubliceerd, blijkt dat maar een derde van de Amerikaanse volwassenen goedkeurt hoe Trump met de economie omgaat.
Veel economen waarschuwden afgelopen jaar dat de importheffingen van Trump de inflatie in de VS zouden opjagen. De nieuwste cijfers laten dit vooralsnog niet zien.
Meer uit Financieel
LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse olie- en gasconcern BP heeft in het derde kwartaal de hoogste winst in achttien jaar behaald dankzij de sterk gestegen energieprijzen en hoge winstmarges bij raffinage door de oorlog in het Midden-Oosten. De winst bedroeg bijna 8,5 miljard dollar, tegen 2,2 miljard dollar een jaar eerder.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is afgelopen maanden onverwacht hard doorgegroeid. Vooral de industrie deed het goed met de productie en uitvoer van met name machines naar het buitenland. De industrie was goed voor de helft van de totale economische groei van 0,6 procent in het derde kwartaal vergeleken met drie maanden eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een eerste berekening.
30 minuten geledenZAANDAM (ANP) - Ahold Delhaize, eigenaar van onder meer supermarktketen Albert Heijn, neemt honderden supermarkten van het Britse Tesco in Tsjechië en Slowakije over. Het supermarktconcern betaalt 1,2 miljard euro voor de volledige overname van de activiteiten van Tesco in de twee Europese landen.
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is vrijdag met een klein verlies begonnen. Vooral de chipbedrijven ASMI, Besi en ASML stonden onder druk na tegenvallende kwartaalresultaten van chipproducent Intel en tech- en webwinkelconcern Amazon. Donderdag zorgden teleurstellende kwartaalcijfers van Google-moederbedrijf Alphabet al voor koersdruk onder de AI-gerelateerde aandelen.
47 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Franse economie is in het derde kwartaal licht gekrompen. Volgens een voorlopige raming van het Franse statistiekbureau Insee bedroeg de krimp 0,1 procent in vergelijking met de drie maanden ervoor. Het tegenvallende cijfer komt bovenop de grote onrust over de hoge Franse staatsschuld, politieke spanningen en de gewelddadige protesten in het land van de afgelopen tijd.
1 uur geledenROSMALEN (ANP) - Bouwconcern Heijmans blijft last houden van de crisis op de Nederlandse woningmarkt, maar heeft juist meer werk aan het opknappen van de infrastructuur. Door de al langer bestaande problemen van netcongestie, complexe vergunningstrajecten, terughoudendheid van beleggers en nu ook de stijgende hypotheekrente verkocht Heijmans dit jaar tot nu toe 2085 woningen. In de eerste tien maanden van vorig jaar waren dat er 2313. "Voor 2027 houden we er rekening mee dat het aantal verkochte woningen onder druk blijft staan", zegt het bedrijf uit Rosmalen.
2 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Cryptoplatform Binance zegt dat er 6,3 miljard dollar (omgerekend 5,6 miljard euro) betrokken is bij wat inmiddels wordt omschreven als de grootste hack in de geschiedenis van crypto. Ongeveer de helft van dat bedrag is bevroren om grootschalige diefstal bij de grootste cryptobeurs ter wereld te voorkomen.
2 uur geleden