Trump: akkoord met president Mexico om migratie te stoppen
WASHINGTON (ANP/AFP) - Volgens Donald Trump heeft de president van Mexico, Claudia Sheinbaum, er in een gesprek tussen de twee woensdag mee ingestemd om migratie van haar land naar de Verenigde Staten te beëindigen. "Daarmee wordt onze zuidgrens feitelijk gesloten", aldus de aanstaande president op zijn socialmediaplatform Truth Social.
Sheinbaum zelf heeft vooralsnog alleen bekendgemaakt een "uitstekend gesprek" met Trump te hebben gevoerd, over onder meer "het fenomeen migratie".
De Mexicaanse president haalde dinsdag nog uit naar Trump, nadat hij bekend had gemaakt importheffingen te gaan invoeren op producten uit Mexico en Canada. Sheinbaum dreigde economische maatregelen tegen de VS te nemen als Trump doorgaat met de plannen, die volgens haar regering niet alleen Mexico zouden schaden, maar ook honderdduizenden banen zouden kosten in de VS en het leven voor Amerikanen duurder zouden maken.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De supertanker Skipper, die de Verenigde Staten deze week in de buurt van Venezuela in beslag hebben genomen, is onderweg naar de Amerikaanse stad Houston. Dat zeiden twee bronnen vrijdag tegen persbureau Reuters.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Venezolaanse oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado wil meer druk van de Verenigde Staten om de Venezolaanse president Nicolás Maduro te bewegen op te stappen. Dat zei ze tegen de Amerikaanse televisiezender CBS.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
6 uur geleden