Trump afwezig bij eerste zitting verkrachtingszaak
NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse oud-president Donald Trump was dinsdag niet aanwezig bij de eerste zitting van een nieuwe zaak tegen hem. De schrijfster E. Jean Carroll beschuldigt hem van verkrachting in de jaren 90 en van laster. Trump ontkent.
Dinsdag begon in New York de selectie van de jury in de zaak, die waarschijnlijk een of twee weken gaat duren. Trump zal waarschijnlijk zelf niet getuigen, omdat Carrolls advocaten niet van plan zijn om de oud-president op te roepen.
Carroll wil een schadevergoeding voor het psychologische leed dat haar is aangedaan. Trump (76) zegt dat de 79-jarige Carroll haar beweringen alleen maar deed om haar boek te promoten. Bovendien zou ze niet zijn "type" zijn.
Heksenjacht
De zaak heeft juridisch geen invloed op Trumps mogelijkheid om volgend jaar opnieuw tot president te worden verkozen, maar het kan wel zijn reputatie schaden. Trump is vaker beschuldigd van seksueel wangedrag, iets wat hij altijd ontkent.
Het is de zoveelste zaak waarin Trump is verwikkeld. Eerder deze maand werd hij bijvoorbeeld aangeklaagd in een zaak rond het betalen van zwijggeld. Trump zegt dat hij in alle zaken niets verkeerd heeft gedaan en roept vaak dat hij het slachtoffer is van een heksenjacht.
Meer uit Buitenland
BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in Boston heeft bepaald dat de Amerikaanse president Donald Trump niet mag doorgaan met het invoeren van een decreet dat regels rond stemmen per brief strenger moet maken. De zaak werd aangespannen door ruim twintig door Democraten geleide staten die het daar niet mee eens zijn.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Door de hoge temperaturen in Europa geldt nu voor 17 van de 27 grootste steden in Italië code rood wegens de hitte, meldt het Italiaanse persbureau ANSA. De hoogste waarschuwing geldt voor onder meer Rome, Milaan, Turijn, Venetië en Verona.
3 uur geledenNEW YORK/CARACAS (ANP/AFP) - Gespecialiseerde reddingswerkers zijn onderweg naar Venezuela, aldus president Delcy Rodríguez. De hulpoperatie wordt volgens haar gecoördineerd door de Verenigde Naties. Ze zei dat ze verscheidene staatshoofden of regeringsleiders heeft gesproken over de twee aardbevingen die het land hebben getroffen.
5 uur geledenBERLIJN/PARIJS/MADRID (ANP/RTR) - Ook landen in Europa hebben Venezuela hulp aangeboden na de dodelijke aardbevingen die daar hebben plaatsgevonden. Zo heeft Frankrijk besloten direct 85 gespecialiseerde reddingswerkers te sturen.
6 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De autoriteiten in Venezuela hebben het dodental na de zware aardbevingen naar boven bijgesteld. Er kwamen volgens interim-president Delcy Rodríguez zeker 164 mensen om het leven.
6 uur geledenGDAŃSK (ANP/AFP) - De Poolse premier Donald Tusk heeft op een conferentie over het herstel van Oekraïne in zijn land gepleit voor "wederzijds respect" tussen Polen en Oekraïne. De buurlanden zijn verwikkeld in een diplomatieke ruzie en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is zelf niet naar Gdańsk gekomen.
6 uur geledenGDAŃSK (ANP) - De EU maakt donderdag het eerste deel van de lening van 90 miljard aan Oekraïne over. Dat zei voorzitter Ursula von der Leyen tijdens een conferentie over het herstel van Oekraïne in het Poolse Gdańsk. Het gaat om het al eerder aangekondigde bedrag van 3,2 miljard.
7 uur geleden