'Trump-advocaat Giuliani woensdag weer uit het ziekenhuis'
NEW YORK (ANP/RTR) - Rudy Giuliani, de persoonlijk advocaat van de scheidende Amerikaanse president Donald Trump, die zondag op Twitter aankondigde dat het coronavirus bij Giuliani was vastgesteld, voelt zich beter en verwacht woensdag uit het ziekenhuis te worden ontslagen. De 76-jarige oud-burgemeester van New York voert de afgelopen maand het juridisch team van Trump aan in het bestrijden van de verkiezingsuitslag.
In een interview met de New Yorkse radiozender WABC zegt Giuliani dat hij zich vrijdag ongebruikelijk vermoeid voelde. Zondag, vertelde hij, vertoonde hij andere "milde symptomen". Inmiddels zegt Giuliani dat hij geen koorts meer heeft en alleen een lichte hoest.
Vorige week was Giuliani in Arizona, Georgia en Michigan om parlementariërs van die staten, waar Democraat Joe Biden de meerderheid haalde in de verkiezingen, te overtuigen van president Trumps ongefundeerde beweringen over stemfraude door de Democraten. Volgens Giuliani testte hij voorafgaand aan elk bezoek negatief.
De staatsparlementen nemen echter maatregelen om te voorkomen dat er eventueel verdere besmettingen plaatsvinden deze week. Dat van Georgia houdt donderdag een virtuele sessie om de verkiezingen te bespreken. Het parlement van Arizona sluit beide kamers voor een week "vanwege recente gevallen en bezorgdheid over Covid-19".
Giuliani bevestigde dat Jenna Ellis, de nummer twee van Trumps juridisch team, het longvirus dat al meer dan 285.000 Amerikanen fataal werd, ook onder de leden heeft. Nieuwssite Axios meldde dat eerder al op basis van ingewijden.
De pogingen van Giuliani om middels rechtszaken president Trump in het Witte Huis te houden zijn vooralsnog een heilloze onderneming gebleken. Volgens een ingewijde is Giuliani van plan om deze week al weer een virtuele hoorzitting met parlementariërs van de staat Georgia bij te wonen.
Meer uit Buitenland
KOUROU (ANP/AFP/DPA) - Vanuit Frans-Guyana is opnieuw een raket gelanceerd van het Europese type Ariane 6. Die moet wederom 32 internetsatellieten van het bedrijf Amazon in een baan om de aarde brengen.
18 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Een lading graan die vermoedelijk afkomstig is uit bezet Oekraïens gebied wordt niet gelost in Israël. The Jerusalem Post bericht dat een organisatie van Israëlische graanimporteurs dat meldt. The Times of Israel brengt hetzelfde nieuws op gezag van een anonieme bron bij de Israëlische overheid. De Oekraïense buitenlandminister Andri Sybiha noemt de weigering op X een "welkome ontwikkeling".
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense topgeneraal Oleksandr Syrsky heeft opdracht gegeven om vooruitgeschoven soldaten aan het front nog hooguit twee maanden achter elkaar op hun post te laten. Hij probeert daarmee een antwoord te bieden op zorgen over het welzijn van de militairen, die soms maandenlang onafgebroken onder vuur liggen in de oorlog met Rusland.
1 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Een vrouw heeft in Thailand geprobeerd met dertig schildpadden onder haar kleding een vlucht naar Taiwan te pakken. Ze werd op een luchthaven opgepakt, nadat de autoriteiten hadden geconstateerd dat de 19-jarige Taiwanese vreemd bewoog. Ze bleek de dieren in stoffen zakken met tape aan haar lichaam te hebben geplakt.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil graag meer weten over het Russische voorstel om een tijdelijke wapenstilstand af te kondigen. Het Kremlin zei zo'n bestand te overwegen. De Amerikaanse president Donald Trump heeft daar naar eigen zeggen ook over gebeld met Vladimir Poetin.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering gaat 25 miljoen pond (bijna 28,9 miljoen euro) extra uitgeven aan de veiligheid van de Joodse gemeenschap. De aankondiging volgt een dag na een steekpartij in Londen met twee Joodse slachtoffers, die beiden met steekwonden naar het ziekenhuis moesten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische regering wil zeven kernreactoren overnemen van energiebedrijf Engie. Er wordt momenteel onderhandeld met het Franse bedrijf over een volledige overname van de kernreactoren in Doel (Oost-Vlaanderen) en Tihange (Luik), schrijft premier Bart De Wever op X.
2 uur geleden