'Trump-advocaat Giuliani woensdag weer uit het ziekenhuis'
NEW YORK (ANP/RTR) - Rudy Giuliani, de persoonlijk advocaat van de scheidende Amerikaanse president Donald Trump, die zondag op Twitter aankondigde dat het coronavirus bij Giuliani was vastgesteld, voelt zich beter en verwacht woensdag uit het ziekenhuis te worden ontslagen. De 76-jarige oud-burgemeester van New York voert de afgelopen maand het juridisch team van Trump aan in het bestrijden van de verkiezingsuitslag.
In een interview met de New Yorkse radiozender WABC zegt Giuliani dat hij zich vrijdag ongebruikelijk vermoeid voelde. Zondag, vertelde hij, vertoonde hij andere "milde symptomen". Inmiddels zegt Giuliani dat hij geen koorts meer heeft en alleen een lichte hoest.
Vorige week was Giuliani in Arizona, Georgia en Michigan om parlementariërs van die staten, waar Democraat Joe Biden de meerderheid haalde in de verkiezingen, te overtuigen van president Trumps ongefundeerde beweringen over stemfraude door de Democraten. Volgens Giuliani testte hij voorafgaand aan elk bezoek negatief.
De staatsparlementen nemen echter maatregelen om te voorkomen dat er eventueel verdere besmettingen plaatsvinden deze week. Dat van Georgia houdt donderdag een virtuele sessie om de verkiezingen te bespreken. Het parlement van Arizona sluit beide kamers voor een week "vanwege recente gevallen en bezorgdheid over Covid-19".
Giuliani bevestigde dat Jenna Ellis, de nummer twee van Trumps juridisch team, het longvirus dat al meer dan 285.000 Amerikanen fataal werd, ook onder de leden heeft. Nieuwssite Axios meldde dat eerder al op basis van ingewijden.
De pogingen van Giuliani om middels rechtszaken president Trump in het Witte Huis te houden zijn vooralsnog een heilloze onderneming gebleken. Volgens een ingewijde is Giuliani van plan om deze week al weer een virtuele hoorzitting met parlementariërs van de staat Georgia bij te wonen.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Acht personen, onder wie een kind, liggen nog in het ziekenhuis nadat ze gewond waren geraakt bij een schietpartij in de Oekraïense hoofdstad Kyiv, meldt burgemeester Vitali Klytsjko. Hierbij kwamen zes mensen om het leven.
14 minuten geledenKINSHASA (ANP/AFP) - De regering van de Democratische Republiek Congo en rebellengroep M23 hebben afspraken gemaakt over het vergemakkelijken van humanitaire hulpverlening aan de bevolking. Ook zullen beide partijen binnen tien dagen gevangenen vrijlaten.
21 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky kunnen de belangrijke Patriot-raketten elke week opraken. Dat zei de president in het televisieprogramma Buitenhof. "Het ligt eraan of de aanvallen zwaar zijn of niet. En of we elke dag worden aangevallen, of dag en nacht."
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Een synagoge in Londen is het doelwit geweest van een poging tot brandstichting. Dit wordt gemeld door Community Security Trust (CST), een Britse organisatie die zich inzet voor de veiligheid van de Joodse gemeenschap.
1 uur geledenWISMAR (ANP/DPA) - De poging om de voor de Duitse kust gestrande bultrugwalvis Timmy te redden, is zondag de vierde dag ingegaan. De bultrug is gewond en wordt verzorgd, aldus Duitse media.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Een reddingsvest van de gezonken Titanic is geveild voor 670.000 pond (bijna 770.000 euro), melden Britse media. Eersteklaspassagier Laura Mabel Francatelli droeg dit voordat ze een reddingsboot betrad, als een van de zevenhonderd overlevenden van de wereldberoemde scheepsramp in april 1912.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense krijgsmacht claimt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een dronefabriek in het Russische Taganrog, een stad aan de Zee van Azov. Daarbij zou het Russische vermogen om drones te produceren zijn aangetast.
4 uur geleden