Trump-advocaat Giuliani verlaat ziekenhuis na coronabesmetting
WASHINGTON (ANP/DPA) - Donald Trump's advocaat Rudy Giuliani heeft het ziekenhuis verlaten nadat hij daar enkele dagen terug was opgenomen met een coronabesmetting. Giuliani werd, net als de Amerikaanse president, met speciale medicijnen behandeld voor zijn Covid-19-ziekte.
Evenals Trump heeft hij synthetische antilichamen en de virusremmer remdesivir gekregen, zei de voormalige burgemeester van New York in een radio-interview. "Ik kwam met ernstige symptomen, maar toen ik wegging, voelde ik me beter dan ooit", schreef Giuliani donderdag op Twitter.
Zijn status als prominent persoon is zijn behandeling ten goede gekomen, zei hij in het radio-interview. "Als je beroemd bent, zijn ze soms banger dat er iets met je zal gebeuren en zijn ze grondiger en doen ze alles goed."
Nieuw record
Giuliani is de volgende binnen de vertrouwelijke kring van de president die een Covid-behandeling krijgt die niet toegankelijk is voor gewone Amerikanen. Eerder waren de voormalige gouverneur van New Jersey Chris Christie en minister van Huisvesting Ben Carson ook snel genezen.
Inmiddels heeft het aantal dagelijkse coronadoden in de Verenigde Staten een nieuw record bereikt. Woensdag werden 3124 sterfgevallen in een dag tijd geregistreerd, blijkt uit gegevens van de Johns Hopkins University in Baltimore.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan om mogelijk al deze week aan te kondigen dat meerdere landen hebben ingestemd met de vorming van een coalitie die schepen escorteert door de Straat van Hormuz, een belangrijke doorvoerroute die langs de Iraanse kust loopt. Dat meldt The Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iraanse autoriteiten hebben vijfhonderd mensen gearresteerd die ervan worden beschuldigd informatie te hebben gedeeld met vijanden. Dat zei Ahmadreza Radan, een brigadegeneraal die als politiechef van de Islamitische Republiek fungeert, zondag tegen staatsmedia.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De belangrijkste toegangspoort van Gaza, de grensovergang met Egypte in Rafah, gaat woensdag open voor beperkt personenverkeer in beide richtingen. Dat meldt COGAT, de Israëlische militaire instantie die verantwoordelijk is voor humanitaire zaken.
6 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Bij een raketaanval op het internationale vliegveld van de Iraakse hoofdstad Bagdad zijn vijf gewonden gevallen. Volgens de autoriteiten van de luchthaven gaat het om vier medewerkers en beveiligers en een ingenieur. De Verenigde Staten hebben op dat vliegveld een diplomatieke post.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag een video van zichzelf geplaatst waarin te zien is hoe hij een kop koffie haalt en een praatje maakt met een medewerker. Dit deed hij nadat Iraanse staatsmedia geruchten hadden verspreid dat hij dood of gewond zou zijn.
7 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán en zijn belangrijkste uitdager Peter Magyar hebben beiden zondag grote marsen gehouden, vier weken voor de spannende verkiezingen in het land. Tienduizenden mensen bezochten beide bijeenkomsten in de hoofdstad Boedapest.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Door de Israëlisch-Amerikaanse aanvallen op Iran zijn volgens mensenrechtenorganisatie HRANA meer dan 3000 mensen omgekomen, onder wie meer burgers dan militairen. De in de VS gevestigde ngo zegt zich bij die cijfers te baseren op een uitgebreid Iraans netwerk, evenals op meldingen uit de gezondheidszorg en van hulpdiensten.
8 uur geleden