Trump-advocaat Giuliani verlaat ziekenhuis na coronabesmetting
WASHINGTON (ANP/DPA) - Donald Trump's advocaat Rudy Giuliani heeft het ziekenhuis verlaten nadat hij daar enkele dagen terug was opgenomen met een coronabesmetting. Giuliani werd, net als de Amerikaanse president, met speciale medicijnen behandeld voor zijn Covid-19-ziekte.
Evenals Trump heeft hij synthetische antilichamen en de virusremmer remdesivir gekregen, zei de voormalige burgemeester van New York in een radio-interview. "Ik kwam met ernstige symptomen, maar toen ik wegging, voelde ik me beter dan ooit", schreef Giuliani donderdag op Twitter.
Zijn status als prominent persoon is zijn behandeling ten goede gekomen, zei hij in het radio-interview. "Als je beroemd bent, zijn ze soms banger dat er iets met je zal gebeuren en zijn ze grondiger en doen ze alles goed."
Nieuw record
Giuliani is de volgende binnen de vertrouwelijke kring van de president die een Covid-behandeling krijgt die niet toegankelijk is voor gewone Amerikanen. Eerder waren de voormalige gouverneur van New Jersey Chris Christie en minister van Huisvesting Ben Carson ook snel genezen.
Inmiddels heeft het aantal dagelijkse coronadoden in de Verenigde Staten een nieuw record bereikt. Woensdag werden 3124 sterfgevallen in een dag tijd geregistreerd, blijkt uit gegevens van de Johns Hopkins University in Baltimore.
Meer uit Buitenland
GOPPENSTEIN (ANP) - Bij het Zwitserse dorp Goppenstein is maandag een trein ontspoord, nadat er een lawine was geweest. De politie gaat uit van meerdere gewonden, meldt de Zwitserse nieuwssite 20 Minuten.
20 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Leden van de voormalige Russische Wagner Groep houden zich tegenwoordig vooral bezig met sabotage in Europese landen, schrijft zakenkrant Financial Times. Westerse inlichtingenfunctionarissen zeggen tegen de Britse krant dat Rusland het netwerk van Wagner gebruikt om mensen te rekruteren die operaties op NAVO-grondgebied kunnen uitvoeren.
27 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De man die ervan wordt beschuldigd het vuur te hebben geopend op een joodse viering op Bondi Beach in Sydney, is maandag voor het eerst in de rechtszaal verschenen. De 24-jarige Naveed Akram was via een videoverbinding te zien.
4 uur geledenCOURMAYEUR (ANP) - In Italië is een persoon omgekomen door een lawine, meldt nieuwssite RAI News. Twee mensen raakten zwaargewond. Zij zijn naar het ziekenhuis in Aosta gebracht.
18 uur geledenJERUZALEM (ANP/BLOOMBERG) - De Israëlische regering heeft ingestemd met omstreden plannen om de controle over de bezette Westelijke Jordaanoever uit te breiden. Vorige week ging het Israëlische veiligheidskabinet al akkoord, wat leidde tot kritiek uit onder meer de Europese Unie en het Verenigd Koninkrijk.
18 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - De VS zien geen reden de conclusies uit het Europese rapport naar de doodsoorzaak van de Russische oppositieleider Aleksej Navalny in twijfel te trekken. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio tijdens een gezamenlijke persconferentie met de Slowaakse premier Robert Fico in antwoord op vragen uit de zaal.
19 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense oud-minister Herman Haloesjtsjenko is in de nacht van zaterdag op zondag opgepakt terwijl hij het land probeerde te verlaten. Volgens nieuwssite Ukrainska Pravda is de oud-minister, die in verband wordt gebracht met een grote corruptiezaak, op de grens uit een trein gehaald.
21 uur geleden