Trump-adviseur Waltz wil wapenleveringen aan Taiwan versnellen
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse congreslid Mike Waltz, de nieuwe nationale veiligheidsadviseur voor aankomend president Donald Trump, heeft gezegd dat hij de levering van wapens die door Taiwan zijn gekocht, wil versnellen. Waltz wil dat doen om bedreigingen van China af te schrikken, zei hij tijdens een evenement in Washington.
De nationale veiligheidsadviseur geldt als topadviseur van de president op veiligheidsgebied. Hij staat in het Congres bekend als uitgesproken kritisch over China. Zo heeft hij zich ingezet voor wetgeving om de VS minder afhankelijk te maken van de import van grondstoffen uit China en om Chinese spionage te voorkomen op Amerikaanse universiteiten.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/AFP/RTR) - In de Venezolaanse hoofdstad Caracas zijn luide explosies gehoord, evenals het geluid van vliegtuigen of helikopters. De ontploffingen lijken volgens onbevestigde berichten vooral te komen van een groot militair complex ten zuiden van de stad, Fuerte Tiuna. Onder meer in de omgeving van het grote militaire complex is de stroom uitgevallen.
44 minuten geledenKINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
4 uur geledenCAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
6 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
7 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
10 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
13 uur geleden