Trump-adviseur Bannon wil toch getuigen over bestorming Capitool
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Voormalig adviseur Steve Bannon van oud-president Donald Trump wil toch getuigen voor de commissie van het Amerikaanse parlement die de bestorming van het Capitool op 6 januari 2021 onderzoekt. Bij nieuwszender CNN zei een commissielid dat Bannons advocaat een brief had gestuurd waarin staat dat de adviseur terugkomt op zijn eerdere weigering om te getuigen.
Die weigering kwam Bannon op vervolging te staan wegens minachting van het parlement. De politiek strateeg beriep zich daarbij op immuniteit die adviseurs van de president zouden hebben. Ze hoeven dan niet te spreken over vertrouwelijke zaken. Maar Bannons advocaat maakte zondag ook een brief van Trump openbaar, waarin deze schrijft dat de vertrouwelijkheid niet meer geldt voor Bannon, zodat die nu wel zijn visie op de gebeurtenissen mag geven.
De oud-president maakte zich druk om de in zijn ogen eenzijdige en vooringenomen manier van werken van de onderzoekscommissie. Bannon zou daar tegenwicht aan kunnen geven met zijn getuigenis.
De onderzoekscommissie zei eerder Bannon als een belangrijke getuige te zien, onder meer omdat hij waarschuwde dat op 6 januari de "hel gaat losbreken". De rechtszaak tegen Bannon voor minachting van het parlement staat op de agenda voor 18 juli. Het is nog niet duidelijk wat zijn bereidheid om toch te getuigen betekent voor de rechtszaak.
Meer uit Buitenland
LUXEMBURG (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van diverse EU-landen hopen op een nieuwe wind in Europa zodra de huidige Hongaarse premier Viktor Orbán na diens verkiezingsnederlaag is vertrokken. "We zagen de regering onder Orbán bewust gebruikmaken van het blokkeren en chanteren van Europese gezamenlijke actie", zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken) voor een overleg in Luxemburg met zijn EU-collega's. De CDA'er hoopt dat dit verandert onder Orbáns opvolger Péter Magyar.
11 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Het team dat zich aan de Noord-Duitse kust inzet voor de bultrugwalvis Timmy die daar eind maart is gestrand, heeft last van vermoeidheid. Walter Gunz, medeoprichter van het team en medefinancier van MediaMarkt, zei dat hij de afgelopen acht dagen drie tot vier uur per nacht heeft geslapen. "We zijn ten einde raad", aldus Gunz. Maar hij verzekert dat het werk doorgaat.
16 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht dat er woensdag "een aantal positieve beslissingen" wordt genomen over de EU-lening van 90 miljard euro voor Oekraïne. "Oekraïne heeft deze lening echt nodig. En het is ook een teken dat Rusland Oekraïne niet kan overleven", zei Kallas dinsdag bij aankomst in Luxemburg. Daar vergaderen de EU-ministers van Buitenlandse Zaken over onder meer de situatie in Oekraïne.
19 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De EU moet maatregelen tegen Israël nemen, vindt de Spaanse minister José Manuel Albares Bueno (Buitenlandse Zaken) dinsdag. Als de EU dat niet doet, verliest zij haar geloofwaardigheid, zei hij in Luxemburg voor de start van de vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken. De minister vindt dat het associatieverdrag met Israël moet worden opgeschort.
1 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Hongarije overtreedt artikel 2 van het Verdrag van de Europese Unie met een wet die lhbti-personen "stigmatiseert en marginaliseert", concludeert het Europees Hof van Justitie. De Europese Commissie spande de zaak aan nadat Hongarije vorig jaar een wet had aangenomen die de toegang tot lhbti-content verbiedt of beperkt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Het kantoor van de Britse premier Keir Starmer heeft druk gezet op de screening van Peter Mandelson. Dat heeft topambtenaar Olly Robbins gezegd tegen het Britse parlement. Volgens Robbins, die vorige week werd ontslagen vanwege de zaak, moest de screening zo snel mogelijk worden afgerond.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Iraanse strijdkrachten zullen direct reageren bij "hernieuwde vijandelijkheden van tegenstanders", zegt de Iraanse commandant Ali Abdollahi tegen het Iraanse persbureau Tasnim. Een eerder gesloten bestand met de Verenigde Staten loopt naar verwachting woensdag af.
2 uur geleden