Trump-aanklager Letitia James vervolgd voor fraude
ALEXANDRIA (ANP/RTR) - De procureur-generaal van New York, Letitia James, die een rechtszaak tegen Donald Trump won, wordt vervolgd voor hypotheekfraude. Dat meldt de zogenoemde grand jury in Virginia, die de stap nam op aanwijzen van een door president Trump aangestelde aanklager.
James staat te boek als politiek tegenstander van de Amerikaanse president en voerde met succes een zaak tegen Trump en diens zoons en zakenpartners vanwege het opkalefateren van de waarde van het bedrijfsvastgoed. Trump sprak in de rechtszaal van "een heksenjacht" en stelde dat James "zich zou moeten schamen". Ze betaalde Trump geregeld met gelijke munt terug op sociale media.
Sinds mei loopt er een onderzoek naar James, die in 2023 een nicht zou hebben geholpen met een hypotheek voor een woning in Norfolk. Daarbij zou ze papieren hebben vervalst om de financiering rond te krijgen.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP/AFP/RTR) - Op de uitgebrande veerboot in de Filipijnen zijn meerdere lichamen gevonden. De kustwacht wil nog niet zeggen om hoeveel personen het gaat. Het dodental staat al op vijf.
11 minuten geledenSANAA (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's zijn verder opgerukt in Jemen. De groepering heeft nu de zeestraat Bab al-Mandeb bereikt, aldus twee Jemenitische overheidsbronnen. Die zeestraat is sinds de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz belangrijk voor het vervoer van olie uit Saudi-Arabië.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Wereldleiders hebben de aanslagen van 11 september 2001 herdacht op sociale media. Vrijdag is het 25 jaar geleden dat in New York en Washington terroristen met vliegtuigen in het World Trade Center en het Pentagon vlogen. Daarbij vonden circa 3000 mensen de dood.
2 uur geledenGENT (ANP/BELGA) - De Belgische staat moet nu echt iets doen aan de structureel overvolle gevangenissen, specifiek in Gent. Dat heeft de rechtbank in Gent beslist. Als dat niet binnen een half jaar gebeurt, wordt een dwangsom opgelegd van 500 euro per dag per gedetineerde, met een maximum van 45 miljoen euro.
2 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft protest aangetekend bij Italië en de Europese Unie vanwege het bezoek van de Taiwanese vicepresident Hsiao Bi-khim aan Italië. Het betreft een zeldzaam bezoek van een topfunctionaris uit Taiwan aan Europa.
2 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zes Golfstaten praten maandag met hun Iraanse ambtgenoot over scheepvaart door de Straat van Hormuz. Dat schrijft de Financial Times.
5 uur geledenDALLAS (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft op de tweede avond van het tweedaagse Republikeinse partijcongres de centrale toespraak gehouden. Daarin zette hij de traditionele familie centraal en haalde hij uit naar de "gestoorde" Democraten. Ook vroeg hij Republikeinse stemmers niet af te haken als zij het niet eens zijn met een deel van het beleid van de regering-Trump.
5 uur geleden