Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump-aanhangers dringen door tot in Capitool

Trump-aanhangers dringen door tot in Capitool

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een groep pro-Trump-demonstranten is het Capitool in Washington binnengedrongen, zo is te zien op beelden van CNN. Te zien is hoe demonstranten zijn doorgedrongen in een gang van het gebouw. Het Huis van Afgevaardigden en de Senaat hebben een noodpauze ingelast.

Volgens persbureau Reuters is de aanwezige leden van het Huis door de politie verzocht gasmaskers onder hun stoelen vandaan te halen en die op te zetten indien nodig. Het Amerikaanse Congres is bijeen in het Capitool om formeel vast te stellen dat Joe Biden de winnaar van de presidentsverkiezingen is.

Eerder braken honderden Trump-aanhangers door een linie dranghekken die hen scheidde van het Capitool en raakten ze voor het gebouw slaags met de politie, aldus Reuters. Twee andere nabijgelegen gebouwen op het complex werden ontruimd.

Meer uit Buitenland

Activisten beschadigen Britse militaire vliegtuigen

CARTERTON (ANP) - Pro-Palestijnse activisten zeggen twee militaire vliegtuigen te hebben beschadigd op een Britse luchtmachtbasis in het midden van Engeland. Ze zeggen dat de toestellen met rode verf en koevoeten buiten gebruik zijn gesteld. De twee activisten van Palestine Action zouden zijn ontkomen.

1 uur geleden
Oekraïne en Rusland wisselen opnieuw gevangenen uit

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïne en Rusland hebben vrijdag opnieuw krijgsgevangenen uitgewisseld. Dat heeft het Russische ministerie van Defensie bekendgemaakt. Het aantal uitgewisselde gevangenen is niet bekend.

1 uur geleden
UNHCR houdt rekening met veel vluchtelingen uit Iran

GENÈVE (ANP/DPA) - De VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR houdt rekening met grote aantallen vluchtelingen uit Iran als gevolg van het escalerende conflict tussen Iran en Israël.

2 uur geleden
Russen in kerncentrale Iran, Kremlin claimt garanties Israël

SINT-PETERSBURG (ANP/RTR) - In de Iraanse kerncentrale van Bushehr werken volgens de baas van de Russische onderneming Rosatom, Aleksej Lichatsjev, driehonderd Russen. Volgens Lichatsjev werken er in totaal vijfhonderd mensen uit de voormalige Sovjetrepublieken. De situatie in het complex van Bushehr is volgens hem normaal en wordt er gewerkt.

2 uur geleden
Schip arriveert in Ashdod met in buitenland gestrande Israëli's

ASHDOD (ANP/AFP) - Een boot met 1500 Israëli's die in het buitenland waren gestrand door de aanvallen tussen Israël en Iran, is vanuit Cyprus aangekomen in de Israëlische haven Ashdod. Volgens het Israëlische leger is dit de eerste boot met gestrande landgenoten en volgen er meer in wat 'operatie veilige terugkeer' wordt genoemd.

2 uur geleden
NAVO wil volgend jaar top in Turkije, daarna in Albanië

BRUSSEL (ANP) - De volgende NAVO-top is volgend jaar in Turkije en de daaropvolgende in Albanië. De leiders van de NAVO-landen nemen hierover naar verwachting komende week een besluit op hun top in Den Haag.

3 uur geleden
Vooraanstaand lid oppositie Rwanda gearresteerd

KIGALI (ANP/DPA) - De Rwandese oppositieleidster Victoire Ingabire Umuhoza is gearresteerd, omdat ze volgens de autoriteiten tot onrust aanzet en plannen zou hebben de regering omver te werpen. Ingabire van de Verenigde Democratische Krachten (UDF) woonde zestien jaar in Nederland als politiek vluchteling.

4 uur geleden