Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trump aangekomen in Milwaukee voor Republikeinse partijconventie

Trump aangekomen in Milwaukee voor Republikeinse partijconventie

MILWAUKEE (ANP/AFP/RTR) - Het vliegtuig van voormalig president Donald Trump is geland in Milwaukee, in de Amerikaanse staat Wisconsin. Dat meldde zijn zoon Eric Trump op X. De Republikeinen zullen hem tijdens de partijconventie die vanaf maandag in deze stad gehouden wordt tot presidentskandidaat benoemen.

De Secret Service heeft laten weten dat er geen veranderingen in de veiligheidsprotocollen voor de conventie zijn aangebracht. "We hebben vertrouwen in de veiligheidsplannen voor dit evenement", zei Audrey Gibson-Cicchino, de coördinator van de Amerikaanse Secret Service, tegen verslaggevers. "We verwachten geen veiligheidswijzigingen."

Trump overleefde zaterdag een moordaanslag tijdens een campagnebijeenkomst, maar hij besloot zijn reis naar Milwaukee niet uit te stellen. De Republikeinse conventie gaat vier dagen duren. Op de eerste dag wordt aangekondigd wie de vicepresidentskandidaat van de partij wordt.

Meer uit Buitenland

Oekraïne en Rusland hervatten gevangenenruil

KYIV (ANP) - Oekraïne en Rusland bereiden de hervatting voor van een gevangenenruil die eerder stil was komen te liggen. De Oekraïense voormalige minister van Defensie Rustem Umerov meldt op Telegram dat hij daarover gesprekken heeft gevoerd met bemiddelaars in Turkije en de Verenigde Arabische Emiraten.

1 uur geleden
Poetin belt Netanyahu over Iran en Midden-Oosten

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met de premier van Israël Benjamin Netanyahu gesproken over onder meer het Iraanse nucleaire programma, de toestand in de Gazastrook en over Syrië. Het Kremlin heeft het telefonische gesprek naar buiten gebracht.

6 uur geleden
Duizenden lopen Global Climate March in COP-gaststad Belém

BELÉM (ANP/DPA/AFP) - In Belém zijn duizenden demonstranten de straat opgegaan om hun zorgen te uiten over klimaatverandering. De Braziliaanse stad is dit jaar gastheer van de COP30, de jaarlijkse klimaattop van de Verenigde Naties. Om die reden zijn duizenden mensen op dit moment in Belém, waar de COP30 de tweede week ingaat. Zo'n tweehonderd landen zijn aanwezig om te bespreken hoe klimaatverandering wereldwijd het best kan worden aangepakt.

12 uur geleden
Dode door mogelijke tornado in vakantieoord Albufeira

ALBUFEIRA (ANP) - In de ook bij Nederlanders geliefde kustplaats Albufeira in de Portugese Algarve is minstens een dode gevallen en zijn enkele tientallen mensen gewond geraakt door uiterst slecht weer met rukwinden. De dode is een 85-jarige Britse, meldt de Portugese nieuwssite Publico.

13 uur geleden
Congo en rebellengroep M23 sluiten principeakkoord voor vrede

DOHA (ANP/RTR/AFP) - Congo en rebellengroep M23 hebben in Doha een conceptovereenkomst getekend voor een staakt-het-vuren in Oost-Congo. Tijdens een ceremonie in de Qatarese hoofdstad tekenden afgevaardigden van beide partijen het document. Qatar werpt zich al geruime tijd op als bemiddelaar in het conflict in Congo.

14 uur geleden
Vaticaan geeft historische objecten terug aan inheemse Canadezen

VATICAANSTAD (ANP/RTR) - Het Vaticaan geeft 62 historische objecten terug aan inheemse Canadese volkeren. De Katholieke Kerk noemt de stap een concreet teken van dialoog, respect en broederschap.

14 uur geleden
Doden bij Colombiaans bombardement op guerrilla's

BOGOTÁ (ANP/AFP) - Door een bombardement in het noordoosten van Colombia zijn zeker negen guerillastrijders omgekomen. Dat meldt persbureau AFP op basis van bronnen binnen het ministerie van Defensie van dat land. Arauca, de regio waar de regering van president Gustavo Petro het bombardement uitvoerde, grenst aan Venezuela en staat bekend om de drugscriminelen die er actief zijn.

16 uur geleden