Trump aangekomen in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - De volgende Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Frankrijk. Hij woont daar de heropening bij van de door brand verwoeste Notre-Dame. Het is de eerste keer dat Trump naar het buitenland reist sinds hij vorige maand de presidentsverkiezingen won.
Trump landde volgens een bron van persbureau AFP op luchthaven Orly, in de buurt van de Franse hoofdstad. Hij zou naar Frankrijk zijn gevlogen in een privévliegtuig.
De aankomende president noemde het online eerder "een eer" dat hij naar de opening gaat. Hij zei dat de Franse president Emmanuel Macron uitstekend werk heeft geleverd bij de restauratie van het gebedshuis. "Het wordt een speciale dag voor iedereen."
Ontmoetingen
Trump heeft naar verwachting een ontmoeting met Macron. Ook treft hij mogelijk de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die eveneens naar Parijs afreist voor de heropening.
Het Britse Sky News bericht dat Trump ook de Britse prins William ontmoet. Ze gaan het naar verwachting hebben over de "speciale relatie" tussen de VS en het Verenigd Koninkrijk. William zou ook de huidige first lady treffen, Jill Biden.
Meer uit Buitenland
KHARTOEM (ANP/AFP) - Bij een droneaanval in het zuiden van Soedan zijn 26 vrouwen en vier kinderen om het leven gekomen, melden ooggetuigen en de lokale gouverneur. De aanval zou zijn uitgevoerd door de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF), die al jaren een oorlog uitvechten met het regeringsleger.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten leggen nieuwe sancties op aan het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat blijkt uit een verklaring die is ingezien door persbureau Reuters. "We zullen transacties met dit schurkachtige hof verbieden, hen afsnijden van middelen en hun vermogen om te functioneren aan banden leggen", aldus de verklaring.
57 minuten geledenNEURENBERG (ANP) - Nobelprijswinnares Navanethem Pillay heeft wereldleiders gewezen op hun juridische verplichtingen. "Mijn boodschap aan politieke leiders is dat jullie de verplichting hebben om mensenrechten te beschermen en af te zien van oorlog", zei ze tijdens een persconferentie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft hard uitgehaald naar het besluit om de Nobelprijs voor de Vrede toe te kennen aan Navanethem Pillay. Volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken legitimeert dit "haat tegen Israël" en "applaudisseert Joseph Goebbels zeker vanuit de hel", verwijzend naar de Duitse propagandaminister tijdens de Tweede Wereldoorlog.
2 uur geledenCORTONA (ANP) - Bij een overval op een wijnhuis in de Italiaanse regio Toscane zijn ongeveer 30.000 flessen buitgemaakt, melden Italiaanse media als La Repubblica en ANSA. Samen hebben die een waarde van zo'n 5 miljoen euro.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz is "ten diepste verontwaardigd" over het nieuws dat zijn voorganger Gerhard Schröder woensdag de 74e verjaardag van de Russische president Vladimir Poetin heeft bijgewoond. Een woordvoerder van Merz noemt het "ronduit immoreel" dat Schröder op de uitnodiging is ingegaan.
3 uur geledenPODGORICA (ANP/AFP) - Een populaire Russische oorlogsblogger is opgepakt in Montenegro, heeft de Montenegrijnse premier Milojko Spajić bekendgemaakt op X. Het gaat om Michaïl Zvintsjoek, de oprichter van het Telegramkanaal Rybar. Dat invloedrijke kanaal heeft de arrestatie bevestigd.
3 uur geleden