Trump aangekomen in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - De volgende Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Frankrijk. Hij woont daar de heropening bij van de door brand verwoeste Notre-Dame. Het is de eerste keer dat Trump naar het buitenland reist sinds hij vorige maand de presidentsverkiezingen won.
Trump landde volgens een bron van persbureau AFP op luchthaven Orly, in de buurt van de Franse hoofdstad. Hij zou naar Frankrijk zijn gevlogen in een privévliegtuig.
De aankomende president noemde het online eerder "een eer" dat hij naar de opening gaat. Hij zei dat de Franse president Emmanuel Macron uitstekend werk heeft geleverd bij de restauratie van het gebedshuis. "Het wordt een speciale dag voor iedereen."
Ontmoetingen
Trump heeft naar verwachting een ontmoeting met Macron. Ook treft hij mogelijk de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die eveneens naar Parijs afreist voor de heropening.
Het Britse Sky News bericht dat Trump ook de Britse prins William ontmoet. Ze gaan het naar verwachting hebben over de "speciale relatie" tussen de VS en het Verenigd Koninkrijk. William zou ook de huidige first lady treffen, Jill Biden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Het is de eerste keer dat de twee leiders elkaar in het echt spreken sinds het begin van de oorlog met Iran eind februari.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is aangekomen bij het Witte Huis voor een gesprek met president Donald Trump. Het is zijn eerste bezoek aan de Amerikaanse presidentswoning sinds de twee leiders daar voor het oog van de camera's met elkaar ruzie maakten.
1 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Na een explosie in een winkelcentrum in de Japanse zuidelijke regio Kumamoto zijn mogelijk nog twintig tot dertig mensen in het gebouw aanwezig. Volgens de Japanse staatsomroep NHK zijn zij onbereikbaar. Eerder op dinsdag vond er een zware aardbeving plaats in het gebied.
2 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - De Oegandese minister van Gezondheid zegt dat de ebola-uitbraak in het land voorbij is. Door een grote uitbraak in buurland Democratische Republiek Congo (DRC) raakten ook in Oeganda twintig mensen besmet, van wie er twee overleden. De laatste besmetting is inmiddels ruim een maand geleden.
3 uur geledenKUMAMOTO (ANP) - Meerdere mensen zijn opgesloten in een winkelcentrum in het zuiden van Japan, nadat eerder in die regio een zware aardbeving heeft plaatsgevonden. De tweede verdieping van het winkelcentrum is na een explosie ingestort, zo meldt de Japanse publieke omroep NHK. De regionale brandweer vermoedt dat "veel mensen" gevangenzitten. Slachtoffers of doden zijn vooralsnog niet gemeld. Eerder meldde het winkelcentrum dat klanten in veiligheid waren gebracht. Japanse media schrijven dat er door hulpdiensten wordt uitgegaan van meerdere doden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De man die wordt verdacht van de aanslag zaterdag bij de Berlijnse Pride zou volgens de krant Bild op die dag opnames hebben gemaakt waarop hij zei trouw aan Islamitische Staat (IS) te zijn.
4 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Bij het bestrijden van de grote natuurbranden in Spanje beginnen brandweerlieden licht aan het einde van de tunnel te zien. Dat heeft de Spaanse premier Pedro Sánchez gezegd tegen journalisten. "We zijn inderdaad het tij aan het keren."
4 uur geleden