Trump aangekomen in Frankrijk
PARIJS (ANP/AFP) - De volgende Amerikaanse president Donald Trump is aangekomen in Frankrijk. Hij woont daar de heropening bij van de door brand verwoeste Notre-Dame. Het is de eerste keer dat Trump naar het buitenland reist sinds hij vorige maand de presidentsverkiezingen won.
Trump landde volgens een bron van persbureau AFP op luchthaven Orly, in de buurt van de Franse hoofdstad. Hij zou naar Frankrijk zijn gevlogen in een privévliegtuig.
De aankomende president noemde het online eerder "een eer" dat hij naar de opening gaat. Hij zei dat de Franse president Emmanuel Macron uitstekend werk heeft geleverd bij de restauratie van het gebedshuis. "Het wordt een speciale dag voor iedereen."
Ontmoetingen
Trump heeft naar verwachting een ontmoeting met Macron. Ook treft hij mogelijk de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die eveneens naar Parijs afreist voor de heropening.
Het Britse Sky News bericht dat Trump ook de Britse prins William ontmoet. Ze gaan het naar verwachting hebben over de "speciale relatie" tussen de VS en het Verenigd Koninkrijk. William zou ook de huidige first lady treffen, Jill Biden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse oud-minister van Transport Pete Buttigieg (44) zegt dat zijn twee 4-jarige kinderen een etmaal van hem en zijn echtgenoot zijn gescheiden na een valse melding van kindermishandeling. Buttigieg schrijft dat in een bericht op het platform Substack. De autoriteiten concludeerden na onderzoek dat de beschuldiging ongegrond was.
59 minuten geledenNANTERRE (ANP) - De Franse justitie is een onderzoek begonnen naar mogelijk misbruik van tweedehandsplatform Vinted na berichten op sociale media over advertenties die in verband werden gebracht met kinderhandel. Vooralsnog is niet vastgesteld dat daarvan daadwerkelijk sprake is.
3 uur geledenOUAGADOUGOU (ANP) - Burkina Faso heeft de diplomatieke betrekkingen met Frankrijk, de voormalige kolonisator van het West-Afrikaanse land, verbroken. De militaire junta maakte vrijdag bekend dat het besluit per direct ingaat. Volgens het regime handelt Frankrijk al langere tijd tegen de belangen van het land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse krijgsmacht meldt vrijdag een aanval op Iran te hebben uitgevoerd. Er wordt gesproken van een reactie op een aanval op een commercieel schip dat door de Straat van Hormuz voer. De Amerikaanse president Donald Trump verklaarde eerder op de dag dat Iran het staakt-het-vuren had geschonden.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon zijn het bij gesprekken in Washington eens geworden over een nieuwe raamovereenkomst, meldt de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio. Wat er precies in de overeenkomst staat, is niet duidelijk.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR) - Het officiële dodental van de aardbevingen in Venezuela is opgelopen tot 920, meldt de voorzitter van de nationale vergadering Jorge Rodriguez. Eerder werden 589 doden gemeld. Naar zo'n 50.000 mensen zou nog worden gezocht.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - In Duitsland is vrijdag een temperatuur van 41,3 graden gemeten. Nog nooit eerder is in het land zo'n hoge temperatuur genoteerd. Het vorige record van 41,2 graden kwam uit juli 2019.
9 uur geleden