Trump aangekomen bij rechtbank in New York voor eerste strafzaak
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is bij de rechtbank in New York aangekomen voor wat de eerste strafzaak wordt tegen een huidige of voormalige Amerikaanse president. Trump verbleef in zijn appartement in de Trump Tower in New York en reisde met een colonne auto's naar de rechtbank.
Het proces draait om zwijggeld dat Trump aan pornoactrice Stormy Daniels zou hebben betaald tijdens zijn presidentscampagne in 2016. Zo'n betaling is op zich niet illegaal, maar Trump en zijn advocaten zouden hebben geprobeerd om de transactie te verhullen. In totaal wordt Trump beschuldigd van 34 strafbare feiten.
De zaak zal starten met de selectie van juryleden, wat zo'n week zou kunnen duren. Daarna volgen de getuigenverklaringen. Trump is verplicht de zaak bij te wonen.
Er lopen nog drie andere strafzaken tegen Trump. Maar dit de enige die met zekerheid plaatsvindt voor de presidentsverkiezingen in november van dit jaar.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie veroordeelt de recente beslissingen van het Israëlische Veiligheidskabinet om de Israëlische controle op de Westelijke Jordaanoever uit te breiden. "Deze stap is wederom een stap in de verkeerde richting, terwijl de hele internationale gemeenschap zich inspant om fase twee van het alomvattende plan voor Gaza uit te voeren", zei een woordvoerder van de Europese Commissie maandag.
25 minuten geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse minister van Energie Chris Wright verwacht dat er binnen 18 tot 24 maanden verkiezingen gehouden zullen worden in Venezuela, zegt hij tegen nieuwssite Politico. Hij benadrukte daarbij dat er geen verandering is in "het plan" een democratie te bewerkstelligen in het land. Dat gebeurt volgens hem alleen niet van de ene op de andere dag. "Maar hoe sneller we dat voor elkaar krijgen, hoe beter."
1 uur geledenGENEVE (ANP) - VN-mensenrechtencommissaris Volker Türk heeft zich uitgesproken tegen de veroordeling van Jimmy Lai (78) in Hongkong. Hij roept op tot de vrijlating van de mediamagnaat, die maandag twintig jaar celstraf kreeg onder een omstreden veiligheidswet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP/AFP) - De aanklagers van het Kosovotribunaal hebben een gevangenisstraf van 45 jaar geëist voor de Kosovaarse oud-president Hashim Thaçi. Hij wordt in Den Haag vervolgd voor oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid tijdens de onafhankelijkheidsoorlog met Servië, eind jaren negentig.
2 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door het instorten van woongebouwen in het Libanese Tripoli is gestegen naar veertien. Acht mensen konden worden gered, melden de autoriteiten in Libanese media.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - De Japanse premier Sanae Takaichi ziet in haar monsterzege bij de parlementsverkiezingen een signaal dat er draagvlak is voor grote veranderingen. "Wij geloven dat het publiek begrip en sympathie heeft getoond voor onze oproepen over de dringende noodzaak van een grote beleidsverandering", zei ze op een persconferentie.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins William en zijn vrouw Catherine zijn "diep verontrust" door de onthullingen in het schandaal rond de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein, waarbij ook de voormalige Britse prins Andrew betrokken is. Het is de eerste keer dat ze publiekelijk reageren op de kwestie.
3 uur geleden