Trump aangekomen bij rechtbank in New York voor eerste strafzaak
NEW YORK (ANP/AFP) - De voormalige Amerikaanse president Donald Trump is bij de rechtbank in New York aangekomen voor wat de eerste strafzaak wordt tegen een huidige of voormalige Amerikaanse president. Trump verbleef in zijn appartement in de Trump Tower in New York en reisde met een colonne auto's naar de rechtbank.
Het proces draait om zwijggeld dat Trump aan pornoactrice Stormy Daniels zou hebben betaald tijdens zijn presidentscampagne in 2016. Zo'n betaling is op zich niet illegaal, maar Trump en zijn advocaten zouden hebben geprobeerd om de transactie te verhullen. In totaal wordt Trump beschuldigd van 34 strafbare feiten.
De zaak zal starten met de selectie van juryleden, wat zo'n week zou kunnen duren. Daarna volgen de getuigenverklaringen. Trump is verplicht de zaak bij te wonen.
Er lopen nog drie andere strafzaken tegen Trump. Maar dit de enige die met zekerheid plaatsvindt voor de presidentsverkiezingen in november van dit jaar.
Meer uit Buitenland
BARINAS (ANP) - In de stad Barinas in het westen van Venezuela hebben honderden gedetineerden zondag een gevangenis overgenomen. Ze protesteerden tegen marteling en eisten het ontslag van de gevangenisdirecteur.
1 uur geledenLACANAU/LÈGE-CAP-FERRET (ANP) - Aan de Franse kust zijn twee zwemmers verdronken nadat zij door sterke stromingen werden meegesleurd in het water. Dat melden de autoriteiten in het departement Gironde in een verklaring.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het vermoedelijke aantal ebolabesmettingen in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 900. Dat meldt de baas van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus zondag. 101 ebolabesmettingen zijn inmiddels vastgesteld in de DRC, waar het virus uitbrak.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een groep van acht Arabisch-islamitische staten heeft de acties veroordeeld van de extreemrechtse Israëlische minister van Nationale Veiligheid, Itamar Ben-Gvir, tegen buitenlandse flotilla-activisten die werden vastgehouden op een Israëlisch schip. Ben-Gvir bespotte activisten die tegen de grond waren gedrukt, zo is in een door hemzelf geplaatste video te zien. Enkele van de gedetineerden, die van plan waren humanitaire hulp naar Gaza te brengen, beweerden later dat zij tijdens hun detentie fysiek zijn mishandeld.
5 uur geledenNICOSIA (ANP/RTR) - Op Cyprus lijkt uiterst rechts bij de parlementsverkiezingen van zondag winst te boeken. Dit blijkt uit exitpolls die tevens wijzen op verlies voor de centrumpartijen die de onafhankelijke president Nikos Christodoulides steunen.
5 uur geledenJIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
9 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
9 uur geleden