Trump: 100 miljoen aan belastinggeld verspild met mijn vervolging
PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gereageerd op het besluit van de speciaal aanklager om zijn vervolging stop te zetten. Hij schrijft op zijn platform Truth Social dat 100 miljoen dollar aan belastinggeld is verspild met dergelijke zaken.
Speciaal aanklager Jack Smith maakte maandag duidelijk dat hij de vervolging van Trump wil stoppen in hoofdstad Washington en Florida. De zaken draaiden om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 terug te draaien en om het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.
Trump ontkomt aan de strafzaken omdat het ministerie van Justitie geen presidenten vervolgt. Hij noemt zijn vervolging een dieptepunt in de geschiedenis van zijn land en claimt dat zijn politieke tegenstanders daar verantwoordelijk voor zijn. "Maar tegen alle verwachtingen in heb ik gewonnen."
Meer uit Buitenland
JAKARTA (ANP/AFP) - Twintig hikers zijn vermist geraakt na de uitbarsting van de Dukono-vulkaan op het oostelijke Indonesische eiland Halmahera. De vulkaan spuwde volgens een regeringsfunctionaris een rookwolk tot zo'n 10 kilometer de lucht in. Het is nog niet bekend of er gewonden zijn.
59 minuten geledenKYIV (ANP) - De Russische krijgsmacht gaat ondanks het tijdelijke staakt-het-vuren door met aanvallen op Oekraïne, dat meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op X. "Dit alles laat zien dat er aan Russische zijde geen enkele poging is gedaan het vuur aan het front te staken."
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
3 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
6 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
8 uur geleden