Trump: 100 miljoen aan belastinggeld verspild met mijn vervolging
PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gereageerd op het besluit van de speciaal aanklager om zijn vervolging stop te zetten. Hij schrijft op zijn platform Truth Social dat 100 miljoen dollar aan belastinggeld is verspild met dergelijke zaken.
Speciaal aanklager Jack Smith maakte maandag duidelijk dat hij de vervolging van Trump wil stoppen in hoofdstad Washington en Florida. De zaken draaiden om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 terug te draaien en om het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.
Trump ontkomt aan de strafzaken omdat het ministerie van Justitie geen presidenten vervolgt. Hij noemt zijn vervolging een dieptepunt in de geschiedenis van zijn land en claimt dat zijn politieke tegenstanders daar verantwoordelijk voor zijn. "Maar tegen alle verwachtingen in heb ik gewonnen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump claimt dat hij een "heel groot cadeau" van Iran heeft gekregen. Hij wilde niet zeggen wat het precies was, maar het zou te maken hebben met de Straat van Hormuz en olie en gas.
8 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zegt "niet-vijandige" schepen door te laten op de Straat van Hormuz. Dat meldt de Financial Times op basis van een brief die Teheran gestuurd heeft naar leden van de Internationale Maritieme Organisatie (IMO) van de VN.
57 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP) - De sociaaldemocratische partij van premier Mette Frederiksen is bij de Deense parlementsverkiezingen opnieuw de grootste geworden, blijkt uit de exitpoll van de omroep DR. Maar het linkse blok waar de sociaaldemocraten deel van uitmaken lijkt te weinig zetels te halen voor een meerderheid, dus het is nog onduidelijk wat voor coalitie er kan worden gesloten.
1 uur geledenWASHINGTON/ARLINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft beklemtoond dat zijn land in gesprek is met Iran. De gesprekken zouden goed verlopen. Hij zei dat "we met de juiste mensen in Iran praten" om tot een deal te komen en ze willen een overeenkomst.
1 uur geledenBRASÍLIA (ANP/RTR) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag de rest van zijn straf thuis uitzitten onder huisarrest. Hij werd in september veroordeeld tot een gevangenisstraf van 27 jaar voor het beramen van een staatsgreep en zat sinds november in de cel.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering stuurt volgens onder meer de Wall Street Journal nog eens 3000 militairen naar het Midden-Oosten. Het gaat volgens het gemelde plan om militairen van de 82e luchtlandingsdivisie die worden beschouwd als elitetroepen.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Een Iraanse raket is volgens bronnen bij Libanese veiligheidsdiensten onderschept in het luchtruim van Libanon. Het zou voor het eerst zijn in de huidige oorlog van de VS en Israël tegen Iran dat er een raket uit Iran boven Libanon is gesignaleerd en neergehaald.
4 uur geleden