Trump: 100 miljoen aan belastinggeld verspild met mijn vervolging
PALM BEACH (ANP) - Aankomend Amerikaans president Donald Trump heeft gereageerd op het besluit van de speciaal aanklager om zijn vervolging stop te zetten. Hij schrijft op zijn platform Truth Social dat 100 miljoen dollar aan belastinggeld is verspild met dergelijke zaken.
Speciaal aanklager Jack Smith maakte maandag duidelijk dat hij de vervolging van Trump wil stoppen in hoofdstad Washington en Florida. De zaken draaiden om pogingen van Trump zijn verkiezingsnederlaag in 2020 terug te draaien en om het achterhouden van geheime documenten na zijn vertrek uit het Witte Huis.
Trump ontkomt aan de strafzaken omdat het ministerie van Justitie geen presidenten vervolgt. Hij noemt zijn vervolging een dieptepunt in de geschiedenis van zijn land en claimt dat zijn politieke tegenstanders daar verantwoordelijk voor zijn. "Maar tegen alle verwachtingen in heb ik gewonnen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/DPA) - President Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social opnieuw de leiders van Iran bedreigd en zegt dat de VS "beschikken over ongeëvenaarde vuurkracht, onbeperkte munitie en zeeën van tijd".
21 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Het Saudische ministerie van Defensie heeft gemeld een drone te hebben onderschept die gericht was op de diplomatenwijk ten westen van het centrum van de hoofdstad Riyad. Elders in het land werden nog twee drones neergehaald.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse militair is gedood "tijdens een aanval" in de regio Erbil in Iraaks-Koerdistan, zo maakte president Emmanuel Macron in de nacht van donderdag op vrijdag bekend op X.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Iran is niet van plan de Straat van Hormuz volledig te sluiten, maar het is wel Irans onvervreemdbare recht om de veiligheid op de zeestraat te garanderen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur voor de VN tegen journalisten. Amir Saeid Iravani voegde eraan toe dat "de huidige situatie in de regio, waaronder ook de Straat van Hormuz, niet het resultaat is van Irans rechtmatige zelfverdediging", verwijzend naar de gevechten met Israël en de Verenigde Staten.
9 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Zes Franse militairen zijn gewond geraakt bij een droneaanval in het noorden van Irak. Dat meldt het Franse leger, dat eveneens meldt dat de gewonden zijn overgebracht naar een nabijgelegen medische post.
9 uur geledenWARSCHAU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Poolse president Karol Nawrocki zegt zijn veto uit te spreken over wetgeving die zijn land toegang moet geven tot een EU-programma dat de Europese defensie-industrie moet versterken.
9 uur geledenWEST BLOOMFIELD (ANP) - De man die met zijn auto op een synagoge in Michigan inreed, is overleden. Dat bevestigt sheriff Michael Bouchard aan CNN. De politie meldde dat er sprake was van een situatie met een actieve schutter. De verdachte zou na de botsing de Temple Israel-synagoge zijn binnengelopen, waarna er werd geschoten door de beveiliging.
10 uur geleden