Trudeau veroordeelt aanval op Canadese moskee
OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Justin Trudeau heeft donderdag de aanval op een moskee in de stad Mississauga in de Canadese provincie Ontario veroordeeld. De aanval wordt aangemerkt als haatmisdrijf.
Volgens de politie werden twee stenen door het raam van de moskee gegooid. Dit gebeurde zondag, aan de vooravond van de nationale herdenking van een aanslag op een moskee in 2017 in Quebec. Daarbij kwamen toen zes mensen om het leven.
Bij het incident zondag raakte niemand gewond, meldde de Canadese nieuwszender CBC News.
"Islamofobie hoort in geen enkele van onze gemeenschappen thuis", zei Trudeau op X. Hij noemde de aanval op de moskee in Mississauga "laf, verontrustend en onaanvaardbaar". "Ik veroordeel hem in de sterkst mogelijke bewoordingen", zei hij.
In november meldden de autoriteiten in Toronto dat het aantal antisemitische en anti-islamitische haatmisdrijven in de grootste stad van Canada aanzienlijk was gestegen, sinds het uitbreken van de Gaza-oorlog.
Meer uit Buitenland
GAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
2 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
3 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
4 uur geledenTEHERAN/DOHA (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse toponderhandelaar Mohammad Bagher Ghalibaf heeft beklemtoond dat Iran als natie rechten heeft en dat die niet worden opgegeven. Hij zei dit in Teheran tegen de Pakistaanse bemiddelaar, legerchef veldmaarschalk Asim Munir. Bagher Ghalibaf zei ook dat Iran veel harder terugslaat dan in maart indien de VS weer aanvallen beginnen. Pakistan bemiddelt tussen de VS en Iran over een vredesakkoord of wapenstilstand.
5 uur geledenNAPELS (ANP/AFP) - Paus Leo heeft een bezoek gebracht aan het gebied rond Napels waar jarenlang (illegale) lozingen van giftig afval hebben plaatsgevonden. De kerkleider veroordeelde deze "dodelijke mix van duistere belangen en onverschilligheid, die het natuurlijke en sociale milieu heeft vergiftigd".
6 uur geledenKAMPALA (ANP/RTR) - Oeganda heeft drie nieuwe ebolabesmettingen bevestigd, waarmee het totaal in dat land voorlopig op vijf gevallen komt.
6 uur geleden