Trudeau veroordeelt aanval op Canadese moskee
OTTAWA (ANP) - De Canadese premier Justin Trudeau heeft donderdag de aanval op een moskee in de stad Mississauga in de Canadese provincie Ontario veroordeeld. De aanval wordt aangemerkt als haatmisdrijf.
Volgens de politie werden twee stenen door het raam van de moskee gegooid. Dit gebeurde zondag, aan de vooravond van de nationale herdenking van een aanslag op een moskee in 2017 in Quebec. Daarbij kwamen toen zes mensen om het leven.
Bij het incident zondag raakte niemand gewond, meldde de Canadese nieuwszender CBC News.
"Islamofobie hoort in geen enkele van onze gemeenschappen thuis", zei Trudeau op X. Hij noemde de aanval op de moskee in Mississauga "laf, verontrustend en onaanvaardbaar". "Ik veroordeel hem in de sterkst mogelijke bewoordingen", zei hij.
In november meldden de autoriteiten in Toronto dat het aantal antisemitische en anti-islamitische haatmisdrijven in de grootste stad van Canada aanzienlijk was gestegen, sinds het uitbreken van de Gaza-oorlog.
Meer uit Buitenland
HAMBURG (ANP) - Landen moeten samen een windmolenpark kunnen bouwen in de Noordzee, met aansluitingen naar meerdere landen. Dat spreken de energieministers van België, Denemarken, Frankrijk, Duitsland, Ierland, Luxemburg, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk maandag af op een internationale top over de Noordzee in Hamburg.
17 minuten geledenHO CHI MINH-STAD (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse oud-premier Lee Hae-chan is overleden tijdens een bezoek aan Vietnam. De 73-jarige politicus stierf aan de gevolgen van een hartaanval.
1 uur geledenSALAMANCA (ANP/AFP) - Bij een gewapende aanval op een voetbalveld in de Mexicaanse stad Salamanca zijn zondag zeker 11 mensen omgekomen. Twaalf anderen liepen schotwonden op, melden lokale autoriteiten.
2 uur geledenCARACAS (ANP) - Waarnemend president van Venezuela Delcy Rodríguez heeft zondag aangegeven dat ze genoeg heeft van bevelen uit de Verenigde Staten. Daarmee verwees ze naar de druk die Washington op Venezuela uitoefent sinds de gevangenneming van Nicolás Maduro.
3 uur geledenCARACAS (ANP) - In Venezuela zijn zondag 104 politieke gevangenen vrijgelaten. Eerder had de non-gouvernementele organisatie Foro Penal al melding gemaakt van zo'n 80 vrijgelaten gevangenen, met de hoop dat er meer zouden volgen.
4 uur geledenMANILLA (ANP) - Zeker zeven mensen zijn omgekomen toen een veerboot voor de kust van de zuid-Filipijnse provincie Basilan kapseisde. De kustwacht wist volgens lokale media 215 opvarenden te redden, maar 144 personen worden nog vermist.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering onderzoekt de actie van de grenspolitie waarbij een man werd doodgeschoten in Minneapolis, en zal met een conclusie komen. Dat laat president Donald Trump weten aan de Wall Street Journal.
4 uur geleden