Trudeau naar Mar-a-Lago voor gesprek met Trump
PALM BEACH (ANP/AFP) - De Canadese premier Justin Trudeau is volgens Amerikaanse media afgereisd naar Mar-a-Lago, het landgoed van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump.
De Canadees is volgens The New York Times de eerste leider van een G7-land die Trump treft sinds de verkiezingen eerder deze maand in de VS. De twee leiders dineren volgens bronnen met elkaar en hoewel Trudeau in de staat overnacht, blijft hij volgens ingewijden niet op het landgoed van Trump slapen.
Trump kondigde eerder deze week een invoerheffing van 25 procent aan op alle producten die vanuit Canada in de VS geïmporteerd worden.
Analisten verwachten dat Trudeau gaat proberen over de hoge tarieven, die ook voor Mexico gelden, te onderhandelen. De Canadese leider ontkrachtte dat deze week tegenover verslaggevers. "Als Donald Trump dit soort uitspraken doet, is hij van plan ze uit te voeren. Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Trudeau.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
22 minuten geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
55 minuten geledenJAKARTA (ANP/AFP) - Reddingswerkers hebben na wrakstukken ook een lichaam gevonden na een vliegtuigcrash zaterdag op het Indonesische eiland Sulawesi. Er wordt nog gezocht naar de negen andere inzittenden.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Spaanse premier Pedro Sánchez stelt dat een Amerikaanse inval in Groenland de Russische president Vladimir Poetin "de gelukkigste man op aarde" zou maken. Dat heeft hij gezegd tegen het Spaanse dagblad La Vanguardia.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is de jacht op haar derde titel op de Australian Open goed begonnen. De nummer 1 van de wereld uit Belarus won in de eerste ronde in twee sets van de Franse speelster Tiantsoa Rakotomanga Rajaonah: 6-4 6-1.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraanse functionaris zegt dat zeker 5000 mensen zijn omgekomen tijdens de protesten in Iran. Onder hen zijn ongeveer vijfhonderd leden van de veiligheidsdiensten, aldus de anonieme functionaris tegen persbureau Reuters.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd een rechtszaak te starten tegen de Amerikaanse zender CBS, meldt The New York Times. Hij werd eerder deze week dertien minuten geïnterviewd en wilde dat het gesprek volledig werd uitgezonden, wat dinsdag gebeurde.
3 uur geleden