Trudeau naar Mar-a-Lago voor gesprek met Trump
PALM BEACH (ANP/AFP) - De Canadese premier Justin Trudeau is volgens Amerikaanse media afgereisd naar Mar-a-Lago, het landgoed van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump.
De Canadees is volgens The New York Times de eerste leider van een G7-land die Trump treft sinds de verkiezingen eerder deze maand in de VS. De twee leiders dineren volgens bronnen met elkaar en hoewel Trudeau in de staat overnacht, blijft hij volgens ingewijden niet op het landgoed van Trump slapen.
Trump kondigde eerder deze week een invoerheffing van 25 procent aan op alle producten die vanuit Canada in de VS geïmporteerd worden.
Analisten verwachten dat Trudeau gaat proberen over de hoge tarieven, die ook voor Mexico gelden, te onderhandelen. De Canadese leider ontkrachtte dat deze week tegenover verslaggevers. "Als Donald Trump dit soort uitspraken doet, is hij van plan ze uit te voeren. Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Trudeau.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
2 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De productie van defensiemateriaal in Europa blijft achter en moet fors omhoog, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Ook de gezamenlijke inkoop van defensiemateriaal blijft achter. "We moeten de lidstaten echt aansporen tot meer gezamenlijke aankopen en innovatie", zei Kallas voor het begin van de vergadering met de EU-ministers van Defensie. Daar wordt onder meer gesproken over de defensieparaatheid van de EU.
5 uur geleden