Trudeau naar Mar-a-Lago voor gesprek met Trump
PALM BEACH (ANP/AFP) - De Canadese premier Justin Trudeau is volgens Amerikaanse media afgereisd naar Mar-a-Lago, het landgoed van aankomend president van de Verenigde Staten Donald Trump.
De Canadees is volgens The New York Times de eerste leider van een G7-land die Trump treft sinds de verkiezingen eerder deze maand in de VS. De twee leiders dineren volgens bronnen met elkaar en hoewel Trudeau in de staat overnacht, blijft hij volgens ingewijden niet op het landgoed van Trump slapen.
Trump kondigde eerder deze week een invoerheffing van 25 procent aan op alle producten die vanuit Canada in de VS geïmporteerd worden.
Analisten verwachten dat Trudeau gaat proberen over de hoge tarieven, die ook voor Mexico gelden, te onderhandelen. De Canadese leider ontkrachtte dat deze week tegenover verslaggevers. "Als Donald Trump dit soort uitspraken doet, is hij van plan ze uit te voeren. Daar is geen twijfel over mogelijk", aldus Trudeau.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het staat nog niet vast dat de Britse premier Keir Starmer onder druk opstapt. Dat zei minister Darren Jones, de hoofdsecretaris van de premier, tegen Times Radio. Starmer heeft in de loop van de ochtend een kabinetsbijeenkomst met ministers die willen dat hij vertrekt. Ondertussen hebben zeker 72 van de 403 parlementariërs van zijn Labourpartij duidelijk gemaakt dat ze een andere leider willen.
12 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
6 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
6 uur geleden