Truckmaker MAN hervat productie na onderbreking door oorlog
MÜNCHEN (ANP/BELGA) - De Duitse vrachtwagenproducent MAN, onderdeel van Volkswagen, start de productie van trucks deze week weer op. In de afgelopen zes weken werden er geen vrachtwagens gebouwd omdat er door de oorlog in Oekraïne niet genoeg kabelbomen beschikbaar waren. Kabelbomen zijn op maat gemaakte strengen met duizenden elektrische kabels waaraan onder meer de motor en allerhande sensoren verbonden worden.
De fabriek in München is maandag weer opgestart. Sinds midden maart lag deze fabriek samen met de vestiging in het Poolse Krakau stil. Ook de onderdelenfabrieken in Nürnberg en Salzgitter worden langzaam weer opgestart. De hervatting van de productie is mogelijk omdat de bedrijven in Oekraïne die kabelbomen leveren aan MAN, zelf ook weer de productie hebben opgestart.
De vrachtwagenfabrikant waarschuwt wel voor te veel optimisme, aangezien de productie in Oekraïne nog op een laag pitje staat en de situatie snel kan veranderen door de ontwikkelingen aan het oorlogsfront in het land. MAN is daarnaast ook bezig kabelbomen uit andere landen te halen.
Achterstand
De truckbouwer verwacht dat het nog weken kan duren voor de fabrieken weer op volle toeren draaien. "We schatten dat we meer dan 20 procent van onze jaarproductie kunnen verliezen. Die achterstand is niet meer goed te maken", aldus MAN-topman Alexander Vlaskamp.
MAN is samen met Scania onderdeel van Traton, een dochteronderneming van Volkswagen en een van de grootste fabrikanten van bedrijfsvoertuigen ter wereld. MAN produceert gemiddeld 80.000 tot 85.000 vrachtwagens per jaar.
Meer uit Financieel
APELDOORN (ANP) - Vleesverwerker Vion is van plan zijn varkensslachterij in Apeldoorn te verkopen en werknemers onder te brengen bij andere locaties van het bedrijf in Nederland. Door de krimp van de varkensstapel hoeven er minder dieren te worden geslacht en is sprake van overcapaciteit, aldus Vion.
23 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Britse modesite Asos lijkt mogelijk slachtoffer te zijn geworden van een hack. Gebruikers van de app ontvingen dinsdagochtend een melding waaruit kan worden opgemaakt dat de systemen van het kledingbedrijf zijn gehackt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Gita Salden wordt de nieuwe voorzitter toezicht bij De Nederlandsche Bank (DNB). In haar nieuwe rol wordt zij onder meer verantwoordelijk voor het bankentoezicht. Ze volgt Steven Maijoor op, die in maart vertrekt bij DNB.
2 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Franse presidentskandidaat Marine Le Pen wil het begrotingstekort van Frankrijk uiterlijk in 2032 onder de 3 procent van het bruto binnenlands product (bbp) brengen. Dat zei Le Pen dinsdag op een bijeenkomst van haar partij Rassemblement National.
2 uur geledenNEUSS (ANP/DPA) - Het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall is begonnen met de serieproductie van satellieten. Jaarlijks moeten er zo'n vijftig satellieten worden gebouwd op de locatie in Neuss. Het defensieconcern breidt hiermee zijn portfolio verder uit.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse mediatoezichthouder Ofcom onderzoekt of Meta zich mogelijk niet heeft gehouden aan de Britse regels voor onlineveiligheid. Het bedrijf achter Facebook en Instagram zou de risico's van een nieuwe functie op Instagram onvoldoende hebben beoordeeld voor die werd gelanceerd.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van wasserijen gaan donderdag staken, meldt FNV. Volgens de vakbond zitten onderhandelingen voor een nieuwe cao nog altijd vast. Het is de eerste landelijke staking nadat er sinds begin september al meerdere keren op verschillende plekken gestaakt werd.
4 uur geleden