Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truckfabrikant Volvo voelt nog weinig van recessievrees

Truckfabrikant Volvo voelt nog weinig van recessievrees

STOCKHOLM (ANP) - Truck- en bussenfabrikant Volvo heeft ondanks de toenemende zorgen over een recessie een hogere omzet en winst geboekt. Die stijging dankte het Zweedse bedrijf deels aan opdrachten die nog op de plank lagen. Daarnaast is de vloot van veel transportbedrijven toe aan vernieuwing, onder andere met elektrische vrachtwagens of bussen.

Tegelijkertijd is topman Martin Lunstedt voorzichtig over de toekomst. Oplopende rentes maken bedrijven mogelijk voorzichtiger met investeringen in groot materieel zoals vrachtwagens. Daarnaast kampt de auto-industrie nog altijd met problemen in de toevoer van elektronische onderdelen, waaronder chips. De energiecrisis kan voor meer obstakels in de aankoop van onderdelen zorgen, als toeleveranciers in de knel komen.

Volvo grijpt ook zelf in om de wachttijden voor klanten niet te lang op te laten lopen. Het bedrijf beperkt het aantal nieuwe orders om de periode tussen de bestelling en levering van een nieuw voertuig niet te zeer op te laten lopen.

De omzet in het derde kwartaal steeg met 35 procent op jaarbasis tot 114,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend 10,5 miljard euro. Daarvan hield het bedrijf 8,7 miljard kroon als nettowinst over. Een jaar eerder was dat nog 7,1 miljard kroon.

Meer uit Financieel

Trump uit felle kritiek op EU-boete voor socialmediabedrijf X

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump begrijpt niet hoe Europese toezichthouders de hoge boete voor socialmediabedrijf X kunnen rechtvaardigen. Hij noemde de boete van 120 miljoen euro voor het bedrijf van Elon Musk maandag "naar" en zei dat Europa "in een aantal slechte richtingen" gaat.

4 uur geleden
Paramount en Warner omhoog na overnamestrijd, Netflix weer omlaag

NEW YORK (ANP) - Paramount Skydance en Warner Bros. Discovery (WBD) stegen maandag op Wall Street, nadat de overnamestrijd rond WBD verder opliep. Entertainmentconcern Paramount deed vlak voor de beursopening een vijandig bod op WBD, met een hogere waarde dan het vorige week geaccepteerde bod van Netflix. Paramount eindigde 9 procent hoger en WBD won 4,4 procent. Netflix ging verder omlaag met een min van 3,4 procent.

5 uur geleden
Google moet 20 miljoen euro betalen aan Belgische uitgever Rossel

PARIJS (ANP/BELGA) - Het Amerikaanse internetconcern Google moet de Belgische mediagroep Rossel een schadevergoeding van iets meer dan 20 miljoen euro betalen. Dat heeft een rechtbank in Parijs beslist. Google gaat in beroep.

5 uur geleden
Trump helpt boeren met 12 miljard dollar aan eenmalige betalingen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump heeft een hulppakket van 12 miljard dollar aangekondigd voor Amerikaanse boeren. Hij presenteerde het geld tijdens een bijeenkomst in het Witte Huis als "brugbetalingen", bedoeld om boeren door de overgangsperiode te helpen tussen het afbouwen van het beleid van voormalig president Joe Biden en het nieuwe beleid van Trump.

5 uur geleden
Unilever verliest fors na beursgang ijsjestak, ASMI koploper

AMSTERDAM (ANP) - Unilever heeft maandag flink verloren op de eerste handelsdag van de afgesplitste ijsjestak The Magnum Ice Cream Company (TMICC) in Amsterdam. Het voedings- en verzorgingsmiddelenconcern eindigde onderaan in de AEX-index met een min van 6,7 procent. Het aandeel Magnum noteerde op net geen 13 euro, na een openingskoers van 12,20 euro.

9 uur geleden
Trump komt met hulppakket van 12 miljard dollar voor boeren VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigt maandag een hulppakket van 12 miljard dollar aan voor Amerikaanse boeren die last hebben gehad van zijn handelsbeleid, zeggen twee functionarissen van het Witte Huis.

9 uur geleden
Karremans verwacht geen kerstgroeten rondom Nexperia

BRUSSEL (ANP) - Minister Vincent Karremans (Economische Zaken) verwacht dat de Nederlandse en Chinese kant van chipfabrikant Nexperia prima zullen samenwerken als het aankomt op de logistieke en functionele processen. "Maar wederzijdse kerstgroeten en alle warmte die daarbij hoort? Daar heb ik een hard hoofd in, gezien wat er allemaal is gebeurd", zei de minister in Brussel, waar hij overige EU-ministers bijpraatte.

10 uur geleden