Truckfabrikant Volvo voelt nog weinig van recessievrees
STOCKHOLM (ANP) - Truck- en bussenfabrikant Volvo heeft ondanks de toenemende zorgen over een recessie een hogere omzet en winst geboekt. Die stijging dankte het Zweedse bedrijf deels aan opdrachten die nog op de plank lagen. Daarnaast is de vloot van veel transportbedrijven toe aan vernieuwing, onder andere met elektrische vrachtwagens of bussen.
Tegelijkertijd is topman Martin Lunstedt voorzichtig over de toekomst. Oplopende rentes maken bedrijven mogelijk voorzichtiger met investeringen in groot materieel zoals vrachtwagens. Daarnaast kampt de auto-industrie nog altijd met problemen in de toevoer van elektronische onderdelen, waaronder chips. De energiecrisis kan voor meer obstakels in de aankoop van onderdelen zorgen, als toeleveranciers in de knel komen.
Volvo grijpt ook zelf in om de wachttijden voor klanten niet te lang op te laten lopen. Het bedrijf beperkt het aantal nieuwe orders om de periode tussen de bestelling en levering van een nieuw voertuig niet te zeer op te laten lopen.
De omzet in het derde kwartaal steeg met 35 procent op jaarbasis tot 114,9 miljard Zweedse kroon, omgerekend 10,5 miljard euro. Daarvan hield het bedrijf 8,7 miljard kroon als nettowinst over. Een jaar eerder was dat nog 7,1 miljard kroon.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Brussel ziet af van een mogelijke boete voor socialmediabedrijf TikTok omdat het Chinese bedrijf toezeggingen heeft gedaan voor het transparanter maken van zijn database van advertenties. Dat meldt de Europese Commissie vrijdag.
4 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens die zijn aangesloten op het warmtenet met een laag verbruik gaan mogelijk volgend jaar meer betalen voor de levering van warmte. Dat volgt uit de maximale warmtetarieven die de Autoriteit Consument & Markt (ACM) vrijdag bekendmaakte voor energieleveranciers.
7 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialemediaplatform X een boete opgelegd van 120 miljoen euro voor het overtreden van Europese digitale regels, onder meer vanwege misleiding over blauwe vinkjes.
12 minuten geledenROME (ANP/RTR) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in november voor de derde maand op rij gedaald. Alle belangrijke basisvoedingsmiddelen, met uitzondering van granen, lieten vorige maand een daling zien, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De daling kwam voornamelijk door ruime voorraden.
15 minuten geledenLUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het derde kwartaal van dit jaar iets sterker gegroeid dan eerder gemeld. Volgens een nieuwe raming van het Europese statistiekbureau Eurostat bedroeg de groei 0,3 procent in vergelijking met een kwartaal eerder. Bij een eerdere schatting werd nog een groei van 0,2 procent op kwartaalbasis gemeld.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Eindhoven Airport heeft vrijdagochtend last van de mist die over delen van het land hangt, waardoor er geen vliegtuigen kunnen landen op de luchthaven. Dat leidt tot vertragingen en vluchten die moeten uitwijken naar Keulen en Maastricht, is te zien op de website. Er is wel startend vliegverkeer.
2 uur geledenMUMBAI (ANP/RTR) - De grootste luchtvaartmaatschappij van India, IndiGo, heeft spijt betuigd voor wijdverbreide verstoringen in zijn vliegschema voor het Aziatische land. Het door oud-KLM-topman Pieter Elbers geleide bedrijf schrapte de afgelopen dagen honderden vluchten. Dat gebeurde omdat nieuwe regels rond rust- en werktijden voor piloten voor roosterproblemen zorgden.
3 uur geleden