Truckfabrikant DAF krijgt Britse order voor 1500 trucks
EINDHOVEN (ANP) - Vrachtwagenfabrikant DAF heeft een grote order binnengehaald in het Verenigd Koninkrijk. Een Brits verhuur- en leasebedrijf, Asset Alliance Group, heeft 1500 nieuwe trucks besteld bij het Eindhovense bedrijf. Minstens 75 van die voertuigen zullen elektrisch zijn, de rest rijdt op diesel.
DAF maakt sinds enkele jaren elektrische vrachtwagens, waarvoor het bedrijf onlangs een nieuwe eigen assemblagefabriek heeft gebouwd. De fabrikant verwacht dit jaar enkele honderden elektrische trucks te maken. Tot nu toe hebben elektrische trucks van DAF de mogelijkheid om tot 500 kilometer te rijden voordat de accu leeg is.
Asset Alliance Group en en DAF hebben ook reparatie- en onderhoudscontracten afgesloten voor de honderden vrachtwagens. De Britse verhuurder hoopt met de elektrische trucks ook nieuwe klanten aan te kunnen trekken. Financiële details van de deal heeft DAF niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
DE MEERN (ANP) - De Nederlandse hypotheekmarkt heeft in 2025 een nieuw record bereikt. Dat komt naar voren uit cijfers van het Hypotheken Data Netwerk (HDN). Het merendeel van alle hypotheekaanvragen loopt via HDN. In 2025 werden ruim 563.500 hypotheekaanvragen via HDN gedaan. Dat is een groei van 16,5 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
2 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Flix, het moederbedrijf van FlixBus, neemt een Luxemburgse aanbieder van shuttlebussen naar Europese luchthavens over. Flix kondigt dinsdag aan een meerderheidsbelang te nemen in platform Flibco.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna 12.000 mensen die een huis huren van een woningcorporatie zijn ook eigenaar van één of meerdere woningen. Dat blijkt uit onderzoek van het Centraal Planbureau (CPB). Hoewel het maar een klein aantal (0,5 procent) van alle corporatiehuurders betreft, roept het volgens het CPB vragen op over "passend gebruik van schaarse sociale huurwoningen".
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met kleine winsten gesloten. Beleggers deden het rustig aan na de stappen van het Amerikaanse ministerie van Justitie tegen de Federal Reserve. Daardoor zijn opnieuw zorgen ontstaan over de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - Entertainmentconcern Paramount Skydance heeft Warner Bros. Discovery in de Verenigde Staten aangeklaagd vanwege de deal die zijn branchegenoot heeft gesloten met Netflix. Paramount Skydance eist dat Warner Bros. meer informatie over de deal deelt.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Als het Amerikaanse Hooggerechtshof de importheffingen van president Donald Trump onwettig verklaart, levert dat geen grote klap op voor de wereldwijde handelsstromen. Dat denkt ING-econoom Carsten Brzeski. Hij stelt dat er eerder sprake zal zijn van een verdere structurele verandering in de wereldwijde handel.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Heineken is maandag onderaan de AEX-index geëindigd. Beleggers reageerden op het vertrek van topman Dolf van den Brink van de bierbrouwer. Er is nog geen opvolger gevonden.
11 uur geleden