Truckfabrikant DAF krijgt Britse order voor 1500 trucks
EINDHOVEN (ANP) - Vrachtwagenfabrikant DAF heeft een grote order binnengehaald in het Verenigd Koninkrijk. Een Brits verhuur- en leasebedrijf, Asset Alliance Group, heeft 1500 nieuwe trucks besteld bij het Eindhovense bedrijf. Minstens 75 van die voertuigen zullen elektrisch zijn, de rest rijdt op diesel.
DAF maakt sinds enkele jaren elektrische vrachtwagens, waarvoor het bedrijf onlangs een nieuwe eigen assemblagefabriek heeft gebouwd. De fabrikant verwacht dit jaar enkele honderden elektrische trucks te maken. Tot nu toe hebben elektrische trucks van DAF de mogelijkheid om tot 500 kilometer te rijden voordat de accu leeg is.
Asset Alliance Group en en DAF hebben ook reparatie- en onderhoudscontracten afgesloten voor de honderden vrachtwagens. De Britse verhuurder hoopt met de elektrische trucks ook nieuwe klanten aan te kunnen trekken. Financiële details van de deal heeft DAF niet bekendgemaakt.
Meer uit Financieel
DEARBORN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Autofabrikant Ford Motor heeft een werknemer geschorst die dinsdag scheldwoorden riep tegen president Donald Trump tijdens zijn bezoek aan een Ford-fabriek in Dearborn in de Amerikaanse staat Michigan. Dat zegt de vakbond United Auto Workers (UAW) die de medewerker steunt.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol heeft vorig jaar in totaal 68,8 miljoen passagiers verwerkt, een stijging vergeleken met een jaar eerder toen het ging om 66,8 miljoen reizigers. Daarmee liggen de reizigersaantallen nog wel lager dan voor de coronapandemie, want in 2019 werd het recordaantal van 71,7 miljoen reizigers verwelkomd door Schiphol
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag iets lager gesloten. De grootste dalers in de hoofdindex waren onder meer chiptoeleverancier Besi, uitzender Randstad en postkluisjesbedrijf InPost. Zwaargewicht Shell stond wel bij de winnaars, wat voor tegenwicht zorgde.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer beslist uiterlijk op 11 februari of er een onderzoek komt naar de gang van zaken bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia. Als zo'n onderzoek er komt, blijven ook voorlopige ingrepen bij het bedrijf in stand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Hooggerechtshof heeft woensdag nog geen uitspraak gedaan in een zaak over de wettigheid van de wereldwijde importheffingen van president Donald Trump. Het hof maakte ook niet bekend wanneer er wel een uitspraak in de zaak komt.
4 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Een olietanker met Venezolaanse olie is woensdagochtend (lokale tijd) aangemeerd op Curaçao. Dit maakt onderdeel uit van een plan van twee van 's werelds grootste grondstoffenhandelaren om Venezolaanse olie te verplaatsen naar opslagfaciliteiten in het Caribisch gebied.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag lager geopend, na de minnen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hadden onder meer aandacht voor de grote Amerikaanse banken Bank of America, Citigroup en Wells Fargo die met kwartaalresultaten kwamen.
6 uur geleden