Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truckerstaking Zuid-Korea legt productie staalmaker Posco plat

Truckerstaking Zuid-Korea legt productie staalmaker Posco plat

SEOUL (ANP/BLOOMBERG) - Posco, de grootste staalproducent van Zuid-Korea, heeft het maken van sommige producten stopgezet. Door de langdurige staking van vrachtwagenchauffeurs in het land kampt het bedrijf met een tekort aan materialen. Ook andere grote Zuid-Koreaanse exporteurs als Hyundai, Kia en Samsung hebben last van de staking die de wereldwijde toeleveringsketens steeds meer ontwricht. Ook leveringen aan bijvoorbeeld Rotterdam kunnen vertragen.

Hoewel Posco probeert de impact van de staking te minimaliseren, bestaat de mogelijkheid dat het bedrijf de productie mogelijk verder moet verminderen. Dat hangt volgens een woordvoerster af van de omvang en de duur van de staking. Het bedrijf stapelt momenteel producten op op parkeerplaatsen en wegen van zijn fabrieken.

De staking van duizenden chauffeurs in Zuid-Korea gaat de zevende dag in. Met de staking willen de truckers de regering onder druk zetten om de huidige regels die het minimumloon voor de truckers garanderen niet af te schaffen met het oog op de stijgende brandstofprijzen. De driejarige loonregel, die in 2020 is ingevoerd, loopt dit jaar af. De gesprekken tussen de vakbond en de regering hebben tot dusver weinig opgeleverd.

Toeleveringsketens

Door de staking zijn leveringen van auto's, brandstoffen, staal en materialen voor halfgeleiders opgeschort of vertraagd. Zuid-Korea is de grootste exporteur van geheugenchips en de thuisbasis van enkele van de grootste autofabrikanten ter wereld. De staking dreigt de verstoringen van de wereldwijde toeleveringsketens daarmee verder te verslechteren, na de lockdowns in China en de Russische invasie van Oekraïne.

Volgens gegevens van het ministerie van Land, Infrastructuur en Transport is het dagelijkse volume van containers die van en naar de twaalf havens van het land worden vervoerd, zondag met 87 procent gedaald in vergelijking met het gemiddelde voor mei. De inkomende en uitgaande volumes in Busan, de op zes na drukste haven ter wereld, waren minder dan een vijfde van hun gebruikelijke hoeveelheid. Staal en cement behoren tot nu toe tot de zwaarst getroffen industrieën.

Meer uit Financieel

Maersk denkt na over hervatten van vaarroute door Rode Zee

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Scheepvaartconcern Maersk overweegt zijn schepen weer door de Rode Zee te laten varen. Het Deense bedrijf heeft aangegeven dat de omstandigheden om de doorvaart door het gebied te hervatten, lijken te verbeteren. Daardoor zou de belangrijke route voor het scheepvaartverkeer tussen Azië en Europa mogelijk weer veilig bevaarbaar zijn.

16 minuten geleden
Reuters: China koopt minstens 10 ladingen Amerikaanse sojabonen

BEIJING/SINGAPORE (ANP/RTR) - China heeft minstens tien ladingen Amerikaanse sojabonen gekocht in contracten die sinds dinsdag zijn getekend. Dat meldt persbureau Reuters op basis van twee handelaren met kennis van de deals. Dit versterkt de piek in Chinese aankopen van Amerikaanse goederen na de recente dooi in de handelsbetrekkingen tussen de VS en China.

2 uur geleden
Computerfabrikant HP gaat komende jaren tot 6000 banen schrappen

PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.

9 uur geleden
Nvidia zakt op Wall Street na zorgen over concurrentie AI-chips

NEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.

9 uur geleden
Warner schikt zaak en start samenwerking met AI-muziekplatform

CAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.

10 uur geleden
Bloomberg: Hassett gezien als favoriet voor nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.

12 uur geleden
Pantserhouwitsers krijgen beschermend net tegen drones

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.

12 uur geleden