Truckersstaking zit Heineken en Danone dwars in Spanje
MADRID (ANP/BLOOMBERG) - Als de Spaanse truckersstaking vanwege de hoge brandstofprijzen aanhoudt, kan Heineken de distributie van zijn bier stopzetten. Daarvoor waarschuwde de bierbrouwer die ook moeite heeft om zijn grondstoffen geleverd te krijgen. Ook het Franse voedingsmiddelenconcern Danone zegt zijn productie in Spanje stil te moeten leggen door de stakingen. Spaanse truckers voeren al sinds vorige week actie vanwege de opgelopen brandstofprijzen en blokkeren wegen en distributiecentra.
Heineken waarschuwt dat het door de"gewelddadige protesten" zijn bieren van onder meer het in Spanje populaire merk Cruzcampo niet meer kan afleveren bij cafés en restaurants. Ook lopen leveringen van granen gevaar.
Danone zal zijn productie in Spanje binnen 24 uur tijdelijk moeten stilleggen als de stakingen van de vrachtwagenchauffeurs in het land nog langer zullen aanhouden. Door een gebrek aan toevoer van grondstoffen dreigt Danone, dat eigenaar is van merken als Actimel, Activia, Alpro en Evian, de productie van zijn vier Spaanse zuivelfabrieken te moeten onderbreken. Ook drie fabrieken voor de productie van mineraalwater dreigen te worden getroffen.
Eerder deze week waarschuwde het Spaanse kledingconcern Inditex, het moederbedrijf van Zara, al voor vertragingen van bestellingen door de staking. Ook het Duitse autoconcern Volkswagen heeft zijn fabriek in Pamplona een dag stilgelegd omdat bepaalde onderdelen niet geleverd konden worden door het protest. Andere bedrijven in de industrie en de bouwsector kampen met soortgelijke problemen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM wil de komende tijd onder de herbenoemde topvrouw Marjan Rintel sneller de kosten verlagen. In oktober werd al een kostenbesparingsprogramma van honderden miljoenen euro's aangekondigd, waarbij onder meer 250 kantoorbanen verdwenen. Met een volgende stap in die strategie moeten de kosten verder omlaag. Hoe dat gebeurt, wordt de komende maanden bekend.
35 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben een handelsdeal gesloten met India. Dit meldt president Donald Trump maandag op zijn socialemediaplatform Truth Social, na een gesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
38 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak en andere Europese graadmeters zijn maandag hoger gesloten. In de ochtend stonden er nog minnen op de borden, maar die werden gedurende de dag omgezet in winsten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten werken aan een miljardenfonds om voorraden aan te leggen van strategische aardmetalen. Zo wil de regering van president Donald Trump dat bedrijven minder vatbaar worden voor verstoringen in de toelevering vanuit andere landen, zoals China.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Unie ligt momenteel niet op schema om de grondstoffen te verkrijgen die nodig zijn om haar energie- en klimaatdoelen te halen, concludeert de Europese Rekenkamer (ERK).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Cosmeticabedrijf Rituals heeft afgelopen jaar een recordomzet geboekt, mede dankzij de opening van honderden nieuwe winkels wereldwijd. De omzet kwam in het 25e jaar van het bestaan uit op 2,4 miljard euro, een groei van zo'n 16 procent ten opzichte van een jaar eerder.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - De failliete biologische plantenkwekerij Jongerius maakt een doorstart. Dit meldt de nieuwe eigenaar Larendael, de investerings- en ontwikkelingsmaatschappij van ondernemer Wim Beelen. Jongerius is volgens Larendael de grootste biologische plantenkwekerij van Nederland.
3 uur geleden