Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truckers vertrekken bij ADO-stadion

Truckers vertrekken bij ADO-stadion

DEN HAAG (ANP) - De eerste vrachtwagens van de groep truckers die sinds zaterdag bij het ADO-stadion in Den Haag staat geparkeerd, zijn vertrokken vanaf de parkeerplaats. De hekken zijn kort voor 16.30 uur opengezet.

Op het terrein stonden enkele tientallen vrachtwagens, die zaterdag hadden meegedaan aan de blokkade-actie van Freedom Convoy Nederland. Ze hebben daar de nacht doorgebracht en hadden zelf de hekken met een slot dichtgedaan.

De chauffeurs en hun sympathisanten zeiden dat ze daarmee reageerden op een 'gijzeling' door de politie, die in de nacht een tijdlang de uitgang zou hebben geblokkeerd.

Malieveld

Aanvankelijk wilden de Convoy-truckers zich aansluiten bij een protest zondagmiddag op het Malieveld. Van de gemeente mochten ze hun voertuigen aan de Boorlaan parkeren, naast het Malieveld, waarop ze zich dan lopend konden aansluiten bij de demonstratie van Nederland in Verzet, eveneens tegen de coronaregels. Of er truckers hebben meegelopen met die demonstratieve optocht is niet bekend. In elk geval stonden er geen vrachtwagens op de Boorlaan.

Waar de vrachtwagenchauffeurs nu naartoe gaan, kan een politiewoordvoerder niet zeggen: "Misschien richting Brussel, of naar huis. Of naar hun werk."

Meer uit Binnenland

Nederlandse kapitein Gaza-schip toch niet terug naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De Nederlander Mark van Rennes, de kapitein van het activistenschip dat naar de Gazastrook wilde varen, komt vrijdag toch niet terug naar Nederland. Dat meldt zijn familie.

37 minuten geleden
NS: verstoorde dienstregeling in niet-stakingsgebied

UTRECHT (ANP) - De NS kampt vrijdagochtend in de gebieden waarin niet wordt gestaakt en wel treinen zouden moeten rijden, met een verstoorde dienstregeling. Dat komt doordat sommige NS-medewerkers treinen niet willen rijden die bij een reguliere dienstregeling in het stakingsgebied beginnen, meldt een NS-woordvoerder.

1 uur geleden
ANWB: belangstelling om naar VS te reizen neemt in rap tempo af

DEN HAAG (ANP) - De belangstelling onder Nederlanders om deze zomer naar de Verenigde Staten te reizen neemt in rap tempo af. Dat meldt de ANWB vrijdag op basis van eigen "recente representatieve onderzoeken".

1 uur geleden
Advies aan Nederlanders in Iran: laat familie weten hoe het gaat

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken roept naar aanleiding van de aanval van Israël op Iran Nederlanders in de regio op hun vrienden en familie te laten weten hoe het met hen gaat. In een bericht op X adviseert het ministerie ook het nieuws goed in de gaten te houden en de instructies op te volgen van lokale autoriteiten.

1 uur geleden
Rode Kruis wil dat gemeenten lokaal hitteplan opstellen

DEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse Rode Kruis wil dat gemeenten aan de slag gaan met lokale hitteplannen. Er bestaat al een Nationaal Hitteplan dat organisaties moet helpen kwetsbare mensen te beschermen tijdens heet weer. Maar het Rode Kruis stelt dat met een lokaal hitteplan mensen nog beter geholpen kunnen worden.

2 uur geleden
Keijzer kiest 24 locaties waar ze haast wil maken met woningbouw

DEN HAAG (ANP) - Woonminister Mona Keijzer (BBB) heeft 24 nieuwe gebieden aangewezen waar ze haast wil maken met woningbouw. Door zich te bemoeien met projecten in deze gebieden hoopt ze 'doorbraken' te forceren, waardoor deze sneller worden afgerond dan de gebruikelijke zeven tot tien jaar.

9 uur geleden
Schoof sluit sancties tegen ministers Israël niet uit

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet sluit niet uit dat het in de EU zal pleiten om de twee uiterst rechtse Israëlische ministers Itamar Ben-Gvir en Bezalel Smotrich op de Europese sanctielijst te zetten. "Ik houd de optie open", zei premier Dick Schoof in de Tweede Kamer. Hij voegde eraan toe dat het kabinet zich er binnenkort over zal buigen.

11 uur geleden