Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Truckers klagen over rampzalige brexitfiles in Frankrijk

Truckers klagen over rampzalige brexitfiles in Frankrijk

CALAIS (ANP/AFP) - Vrachtwagenchauffeurs in de Franse stad Calais staan in lange files vanwege de sterke stijging van het goederenvervoer naar het Verenigd Koninkrijk, een kleine maand voordat de EU-regels niet meer gelden voor het land. Op 31 december loopt de overgangssituatie af en er is nog altijd geen akkoord over hoe de handel dan verloopt.

De Britten "vullen hun voorraden aan als nooit tevoren", uit vrees voor de situatie na 31 december, zegt de wegtransportfederatie van de regio Pas-de-Calais. Die vindt dat er een "rampzalig" verkeersbeleid wordt gevoerd. "Het is al twee weken catastrofaal", zegt topman Sébastien Rivéra over het verkeer bij de veerhavens in Calais en de Eurotunnel.

Chauffeurs hebben niet alleen last van de files, maar ook van migranten die van de gelegenheid gebruikmaken om in de trailers te komen. De nabijheid van de brexit moedigt mensensmokkelaars en migranten volgens de exploitant van de tunnel aan. Het zou gaan om een "invasie". Twee weken geleden werd een jonge migrant doodgereden op de snelweg bij de ingang van de Eurotunnel.

Dagelijks steken ongeveer 9000 vrachtwagens het Kanaal over in beide richtingen, 3000 meer dan gebruikelijk.

Meer uit Buitenland

Britse overheid geeft nieuwe 'Mandelson Files' vrij

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.

37 minuten geleden
Iran staakt communicatie met VS om situatie in Libanon

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran staakt de communicatie met de VS via bemiddelaar Pakistan vanwege het aanhoudende geweld in Libanon. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen.

1 uur geleden
Recordaantal Russische langeafstandsdrones op Oekraïne in mei

KYIV (ANP/AFP) - Rusland heeft Oekraïne afgelopen maand bestookt met een recordaantal langeafstandsdrones. Het waren er volgens berekeningen van persbureau AFP meer dan 8000, bijna een kwart meer dan in april. Dat terwijl in mei nog een kortstondige wapenstilstand gold.

1 uur geleden
Rusland: nog geen reactie van Boekarest over droneonderzoek

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft nog geen antwoord ontvangen op het aanbod de wrakstukken te onderzoeken van de drone die afgelopen week neerkwam in Roemenië. Dat meldt staatspersbureau Tass op gezag van Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov. Het voorval leidde tot brand in een flat in Galați, niet ver van de grens met Oekraïne. Daarbij raakten twee mensen lichtgewond.

1 uur geleden
VS melden neerhalen twee Iraanse raketten

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse krijgsmacht zegt zondagavond twee Iraanse ballistische raketten te hebben onderschept die "gericht waren op Amerikaanse troepen in Koeweit". Dat schrijft het Amerikaanse commandocentrum in het Midden-Oosten, CENTCOM, op X.

1 uur geleden
VRT: klachten rijgedrag chauffeur voor ongeluk schoolbus België

BUGGENHOUT (ANP) - Over het rijgedrag van de buschauffeur, die reed bij de dodelijke aanrijding met een trein in het Vlaamse Buggenhout, waren eerder al klachten, meldt omroep VRT NWS. Vorige week botste de schoolbus op een trein, waardoor twee scholieren (12 en 15 jaar), hun begeleider en de chauffeur om het leven kwamen.

2 uur geleden
Autoverkoop trekt aan dankzij populairdere elektrische modellen

BUNNIK (ANP) - De verkoop van nieuwe auto's is afgelopen maand iets aangetrokken. Dat komt vooral doordat er meer volledig elektrische modellen op kenteken werden gezet. Volgens een woordvoerder van brancheorganisatie BOVAG, die de cijfers presenteerde samen met RAI Vereniging, kan dat komen door een combinatie van de hoge brandstofprijzen en een breder aanbod op de elektrische markt.

2 uur geleden