Trucker Van Kasteren wint na proloog ook eerste etappe Dakar Rally
AL HENAKIYAH (ANP) - Janus van Kasteren heeft na de proloog ook de eerste etappe van de Dakar Rally bij de trucks gewonnen. De titelverdediger was veruit de snelste in de ingekorte proef van Al-Ula naar Al Henakiyah in Saudi-Arabië. Landgenoot Gert Huzink eindigde als tweede op 4.18 minuten. De Tsjech Jaroslav Valtr werd derde op 7.02.
De etappe bij de trucks werd teruggebracht van 414 naar 281 kilometer. Dat was het gevolg van een lange onderbreking na een ongeval bij de start van de auto's, de categorie die doorgaans voor de trucks van start gaat. Een toeschouwer werd aangereden en moest na behandeling ter plekke met onbekende verwondingen naar het dichtstbijzijnde ziekenhuis worden afgevoerd.
Ross Branch werd als winnaar bij de motoren aangewezen. De Botswaan kwam weliswaar als zestiende binnen, maar hij kreeg 25 minuten terug van de jury, omdat hij de gevallen Spanjaard Tosha Schareina medische assistentie verleende. Dat gebeurde na zo'n 240 kilometer in de proef. Schareina was vrijdag nog de snelste in de proloog. Hij moest met een armblessure de strijd staken in de woestijnrally.
De Amerikaan Ricky Brabec, die lang dacht dat hij de winnaar was, werd naar de tweede plaats verwezen met meer dan 10 minuten achterstand.
De Belg Guillaume De Mevius won de etappe bij de auto's. Hij was 1.44 minuut sneller dan de Spaanse rallyveteraan Carlos Sainz. Titelverdediger Nasser Al-Attiyah uit Qatar verloor veel tijd. De vijfvoudige winnaar van Dakar kwam bijna 24 minuten later binnen dan De Mevius.
Meer uit Sport
BRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
10 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
11 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Baanwielrenster Katy Marchant heeft haar carrière beëindigd. De 33-jarige Britse veroverde tijdens de Olympische Spelen van Parijs in 2024 de gouden medaille op de teamsprint en werd twee jaar geleden wereldkampioene op hetzelfde onderdeel.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - De blijdschap overheerst bij Mathieu van der Poel na zijn derde plaats in het wereldkampioenschap op de weg. "Ik heb een heel sterke wedstrijd gereden, voelde me goed en had lange tijd de controle. Ik deed alles wat ik kon en ik was dicht bij succes, maar ik had ook geluk nodig. Uiteindelijk ben ik blij met brons", zei de wereldkampioen van 2023 tijdens zijn persconferentie in Montreal.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Brandon McNulty was na zijn overwinning in de wegwedstrijd op de wereldkampioenschappen wielrennen in Canada vol ongeloof. "Ik weet het echt niet, ik ben helemaal in de war", zei de 28-jarige Amerikaan in het flashinterview. "In de laatste honderden meters geloofde ik het echt niet, ik was zo moe."
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Wielrenner Mathieu van der Poel is als derde geëindigd bij het wereldkampioenschap op de weg. Op het afgeladen stadsparcours in het Canadese Montreal kleurde de 31-jarige Nederlander lange tijd de koers vanuit de kopgroep, maar op 33 kilometer van de finish kon hij net als alle anderen niet mee met de Amerikaanse winnaar Brandon McNulty. Michael Matthews uit Australië werd tweede, nipt voor de Nederlander.
1 dag geleden