
Trucker Van Kasteren vierde Nederlandse winnaar Dakar Rally
DAMMAM (ANP) - Janus van Kasteren heeft in de slotetappe van de Dakar Rally geen fouten gemaakt en zich gekroond tot eindwinnaar bij de vrachtwagens. De 36-jarige Brabander is de vierde Nederlandse trucker die de woestijnrally op zijn naam schrijft na Jan de Rooy (1987), Hans Stacey (2007) en Gerard de Rooy (2012 en 2016).
Van Kasteren behoorde vooraf al tot de grote favorieten bij afwezigheid van de Russische truckers van Kamaz, die de afgelopen jaren heersten in de rally, maar door de Russische agressie tegen Oekraïne niet welkom waren in Saudi-Arabië. Hij reed de meeste etappes razendsnel in zijn Iveco, maar kwam door lekke banden en andere mechanische tegenslagen vaak niet als eerste aan. Pas in de tweede week kwam de Veldhovenaar op stoom en won hij drie etappes.
De Tsjech Ales Loprais leek de rally naar zijn hand te zetten, maar hij trok zich als leider in het klassement terug nadat hij een toeschouwer had overreden. Vanaf dat moment was Van Kasteren de nummer 1 in het algemeen klassement en hij stond die positie niet meer af.
Op safe
In de afsluitende proef over 136 kilometer van Al-Hofuf naar Dammam reed Van Kasteren op safe en mengde zich niet in de strijd om de dagwinst. Hij werd zevende op 6 minuten achterstand van de winnaar, Vaidotas Paskevicius uit Litouwen. Mitchel van den Brink reed zijn Iveco naar de tweede plaats op 7 seconden van Paskevicius.
In het eindklassement had Van Kasteren meer dan een uur voorsprong op de Tsjech Martin Macik. Martin van den Brink, de vader van Mitchel, eindigde als derde op het podium op 2 uur en 40 minuten van Van Kasteren. Daarmee werd het succes van het rallyteam van manager Gerard de Rooy nog eens bekrachtigd.
Dagzeges
"Het was niet makkelijk, we moesten de hele tijd vol gas geven. Ik ben heel blij dat we het hebben gered", zei winnaar Van Kasteren aan de finish. "Het was een heel zware rally, vooral vanwege de hoge zandduinen. Ik heb veel profijt gehad van de ervaring in mijn cabine. Mijn navigator Darek Rodewald won de rally al twee keer eerder met Gerard de Rooy en voor mijn monteur Marcel Snijders was het zijn zestiende Dakar."
Van Kasteren had het meest genoten van zijn dagzeges. "Mijn eerste etappewinst vond ik heel mooi, maar ook mijn derde. Die wonnen we met meer dan 30 minuten verschil op de rest en daar legden we de basis voor de eindzege", aldus de trucker, die de eerste Nederlander is die de rally in Saudi-Arabië wint. Gerard de Rooy boekte zijn zeges in de jaren dat 'Dakar' in Zuid-Amerika werd verreden. Stacey en Jan de Rooy wonnen in Noord-Afrika, de bakermat van de woestijnrally.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Jesper de Jong was "heel blij en opgelucht" na zijn gewonnen partij in de eerste ronde op Wimbledon tegen de Amerikaan Christopher Eubanks. De 25-jarige debutant verzekerde zich na een zware vijfsetter van een plek in de tweede ronde door de afsluitende supertiebreak te winnen.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld. De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Arantxa Rus is in de eerste ronde van Wimbledon uitgeschakeld. De 34-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Amerikaanse Caroline Dolehide: 2-6 2-6.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong heeft een uitstekend debuut gemaakt op Wimbledon. De 25-jarige Nederlander versloeg in de eerste ronde de Amerikaan Christopher Eubanks op baan 7 met 6-3 6-7 (5) 6-7 (7) 6-3 7-6 (3). De Jong verloor geen enkele keer zijn service in de hele wedstrijd. Hij speelt in de tweede ronde tegen Miomir Kecmanovic uit Servië.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp sprak over een "solide wedstrijd" na zijn overwinning in drie sets op de Italiaan Matteo Arnaldi in de eerste ronde van Wimbledon. De twee speelden dinsdag het restant van de partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
6 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde op Wimbledon. De 29-jarige Nederlander verraste op het grandslamtoernooi in Londen de Italiaan Matteo Arnaldi (24), de mondiale nummer 43. Van de Zandschulp won in drie sets: 7-6 (4) 7-6 (5) 6-4. Van de Zandschulp en Arnaldi speelden dinsdag het restant van hun partij, die een dag eerder na twee sets was gestaakt wegens invallende duisternis.
9 uur geledenLILLE (ANP) - Pascal Eenkhoorn is een van de helpers van kopman Remco Evenepoel bij de Belgische topploeg Soudal Quick-Step in de komende Tour de France. De Nederlands kampioen van 2022 begint zaterdag in Lille aan zijn tweede Ronde van Frankrijk.
9 uur geleden