Trucker Van Kasteren grijpt eindelijk dagzege in Dakar Rally
AL DUWADIMI (ANP) - Trucker Janus van Kasteren zat er deze Dakar Rally al een aantal keren dichtbij, maar in de zevende etappe boekte hij eindelijk het felbegeerde dagsucces. De Brabander won in zijn Iveco de zevende etappe van de woestijnrally door Saudi-Arabië. Na 3 uur 35 minuten en 10 seconden arriveerde hij als eerste in het bivak van Al Duwadimi na een proef van 333 kilometer.
De Tsjech Ales Loprais finishte op 3.42 minuten achterstand als tweede en nam de leiding in het algemeen klassement over van de Nederlander Martin van den Brink, die als derde eindigde op 6.19. De vierde plaats was voor Mitchel van den Brink, die vrijdag nog de zesde etappe op zijn naam had geschreven.
Voor Van Kasteren was het een grote opluchting dat hij eens een keer geen tegenslag kende in een etappe. In de afgelopen dagen reed hij vaak het hardst door het zand, maar lekke banden, motorpech en andere technische tegenslag voorkwamen steeds dat hij de etappe won. Zaterdag in de zevende proef zat alles wel mee.
In het algemeen klassement heeft Loprais maar een relatief kleine voorsprong van 2 minuten op Martin van den Brink.
Meer uit Sport
HAARLEM (ANP) - Nederland is de Honkbalweek Haarlem begonnen met een overwinning. In het Pim Mulierstadion werden de International Globetrotters, een verzameling van honkballers uit verschillende landen over de hele wereld, met 6-1 verslagen.
2 uur geledenBAD HOMBURG (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft zich vrijdag - na een hittepauze van anderhalf uur - geplaatst voor de finale van het grastoernooi van Bad Homburg. Ze was in twee sets te sterk voor de Roemeense Elena-Gabriela Ruse: 6-4 6-4. Tussen die sets zat de pauze in het stadje nabij Frankfurt.
10 uur geledenBAD HOMBURG VOR DER HÖHE (ANP) - Tennisster Naomi Osaka heeft in Duitsland voor het eerst in haar carrière een finale van een grastoernooi bereikt. De viervoudig grandslamkampioene uit Japan was in de halve finale van het toernooi van Bad Homburg met 6-3 6-3 te sterk voor de Chinese Wang Xinyu.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor treft in de eerste ronde van Wimbledon de Australiër James Duckworth. Botic van de Zandschulp begint het grandslamtoernooi in Londen met een partij tegen de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, terwijl Jesper de Jong tegen Rinky Hijikata uit Australië speelt. Dat is het resultaat van de loting op vrijdag.
17 uur geledenMANAMA (ANP) - De Spaanse wielrenner Pello Bilbao zal in zijn afscheidsjaar geen Tour de France rijden. De 36-jarige klimspecialist is niet op tijd hersteld van een virale infectie die hij opliep in de Tour Auvergne-Rhône-Alpes (voorheen het Critérium du Dauphiné). Dat meldde zijn ploeg Bahrain-Victorious op X.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is recordhouder met vier zeges in de Grote Prijs van Oostenrijk, maar een vijfde zege in zijn andere 'thuisrace' ligt niet voor de hand. De Red Bull van de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 presteert dit seizoen ondermaats vergeleken met de grote concurrenten Mercedes en Ferrari. De Nederlander hoopt dat zijn auto met een upgrade weer iets beter gaat presteren.
1 dag geledenSPIELBERG (ANP) - Lewis Hamilton heeft onthuld dat een nekblessure hem kwelde in zijn eerste weken bij Ferrari. "Ik crashte begin vorig jaar tijdens een van mijn eerste tests in de Ferrari heel hard tegen de muur. Een van mijn nekwervels raakte beschadigd en daarbij werd een zenuw geraakt", vertelde de zevenvoudig wereldkampioen aan de media op de persdag van de Formule 1 voorafgaand aan de Grote Prijs van Oostenrijk.
1 dag geleden