Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trucker Van den Brink eindigt opnieuw op podium in Dakar Rally

Trucker Van den Brink eindigt opnieuw op podium in Dakar Rally

SHUBAYTAH (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft voor het tweede jaar op rij het podium behaald in de Dakar Rally. De 22-jarige Harskamper eindigde na twaalf klassementsproeven in de woestijn van Saudi-Arabië als tweede. Dat was een plek hoger dan vorig jaar, toen hij derde werd. De eindzege ging voor het tweede jaar op rij naar de Tsjech Martin Macik.

Van den Brink begon voortvarend in de rally en won de proloog en de eerste etappe. Zijn derde dagsucces volgde in de zesde etappe. Toch raakte hij gedurende de rally steeds verder achterop bij Macik, die meer dan twee uur uitliep. In de laatste etappe, een korte proef van 61 kilometer in Shubaytah, kwam Macik niet meer in de problemen. Hij nam genoegen met de vierde plaats. Van den Brink eindigde in de laatste etappe als tweede met slechts tien seconden achterstand op de Tsjech Ales Loprais, de nummer drie in de eindstand.

Van den Brink maakte op 16-jarige leeftijd al zijn debuut in de woestijnrally als monteur bij zijn vader Martin. In 2021 nam hij op 18-jarige leeftijd als jongste coureur ooit deel aan de beroemde woestijnrally. Hij won in 2023 en 2024 eveneens etappes in de Dakar Rally.

Meer uit Sport

Topfavoriete Sabalenka weer in finale tennistoernooi Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka is hard op weg haar titel in het WTA-toernooi van Brisbane te prolongeren. De nummer 1 van de wereld bereikte de finale van het Australische toernooi na een zege in twee sets op de Tsjechische Karolina Muchova: 6-3 6-4.

32 minuten geleden
Bondscoach Ritsma nam olympische ploeg in bescherming

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Bondscoach Rintje Ritsma wilde het team voor de ploegenachtervolging dat straks op de Olympische Spelen in Milaan in actie komt, niet laten rijden op de EK afstanden. Het trio Chris Huizinga, Stijn van de Bunt en Marcel Bosker trainde deze week voor het eerst samen en de drie schaatsers doen mede door hun individuele routes niet mee aan de EK. De bondscoach wilde ze daarnaast ook in bescherming nemen.

11 uur geleden
Prins schaatst op EK naar zilver op 1000 meter achter Zurek

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Tim Prins heeft op de EK afstanden in Polen zilver veroverd op de 1000 meter. De 22-jarige Fries moest met 1.09,35 de titel laten aan de Pool Damian Zurek. Die won in 1.08,55. Het brons ging naar Marten Liiv uit Estland in 1.09,61.

12 uur geleden
Schaatsster In 't Hof op EK derde op 3000 meter, goud Wiklund

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Sanne in 't Hof heeft op de EK afstanden brons veroverd op de 3000 meter. De 27-jarige schaatsster was met een tijd van 4.05,91 ruim langzamer dan Ragne Wiklund. De Noorse dook met 4.00,54 onder haar eigen baanrecord. Het zilver ging naar Sandrine Tas uit België met 4.05,26.

12 uur geleden
Grootste ijshockeystadion op Spelen in Milaan eindelijk open

MILAAN (ANP/RTR) - Een kleine maand voor het begin van de Olympische Spelen in Milaan is het grootste ijshockeystadion eindelijk geopend. Vrijdag deden meerdere Italiaanse teams in de Santagiulia-ijshockeyhal mee aan een testevenement. De trage voortgang van de bouw van de hal groeide uit tot het grootste probleem in de aanloop naar de Spelen.

13 uur geleden
KNSB zet vanwege winterweer streep door Marathon Cup in Tilburg

TILBURG (ANP) - De Marathon Cup in Tilburg gaat zaterdag vanwege de winterse weersomstandigheden niet door. Dat meldt schaatsbond KNSB.

15 uur geleden
Littler sluit 'grootste sponsorovereenkomst ooit' in het darten

LONDEN (ANP/RTR) - Luke Littler heeft na zijn nieuwe wereldtitel darten "de grootste sponsorovereenkomst ooit" in die sport gesloten. Target Darts, waar de 18-jarige Littler onder contract staat, wilde de bedragen van de nieuwe, langjarige overeenkomst niet bevestigen, maar de Britse persorganisatie Press Association meldt dat met de deal een bedrag van zo'n 20 miljoen pond (23 miljoen euro) over een periode van tien jaar gemoeid is.

17 uur geleden