Trucker Van den Brink eindigt opnieuw op podium in Dakar Rally
SHUBAYTAH (ANP) - Trucker Mitchel van den Brink heeft voor het tweede jaar op rij het podium behaald in de Dakar Rally. De 22-jarige Harskamper eindigde na twaalf klassementsproeven in de woestijn van Saudi-Arabiƫ als tweede. Dat was een plek hoger dan vorig jaar, toen hij derde werd. De eindzege ging voor het tweede jaar op rij naar de Tsjech Martin Macik.
Van den Brink begon voortvarend in de rally en won de proloog en de eerste etappe. Zijn derde dagsucces volgde in de zesde etappe. Toch raakte hij gedurende de rally steeds verder achterop bij Macik, die meer dan twee uur uitliep. In de laatste etappe, een korte proef van 61 kilometer in Shubaytah, kwam Macik niet meer in de problemen. Hij nam genoegen met de vierde plaats. Van den Brink eindigde in de laatste etappe als tweede met slechts tien seconden achterstand op de Tsjech Ales Loprais, de nummer drie in de eindstand.
Van den Brink maakte op 16-jarige leeftijd al zijn debuut in de woestijnrally als monteur bij zijn vader Martin. In 2021 nam hij op 18-jarige leeftijd als jongste coureur ooit deel aan de beroemde woestijnrally. Hij won in 2023 en 2024 eveneens etappes in de Dakar Rally.
Meer uit Sport
LIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
4 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
4 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Chris Huizinga was na afloop van de voor Nederland teleurstellend verlopen 5 kilometer op de Olympische Spelen duidelijk in zijn oordeel. "De buitenlandse rijders hebben op de lange afstanden een behoorlijke stap gezet, wij niet. Dit is de realiteit", sprak de beste Oranje-rijder, die als zevende eindigde in het Milano Speed Skating Stadium. Stijn van de Bunt werd negende en Marcel Bosker elfde.
5 uur geleden