Trucker De Baar wint in Dakar Rally, Van Kasteren nieuwe leider
SHAYBAH (ANP) - Trucker Pascal de Baar heeft de tiende etappe van de Dakar Rally gewonnen. De Nederlander bleef in Shaybah landgenoten Mitchel van den Brink en Janus van Kasteren voor.
Klassementsleider Ales Loprais trok zich terug, nadat hij dinsdag bij een dodelijk ongeval met een toeschouwer was betrokken. Van Kasteren is de nieuwe leider en heeft een voorsprong van bijna 23 minuten op Martin van den Brink. De Tsjech Martin Macik staat op de derde plaats op meer dan 51 minuten.
Voor De Baar, die niet meer meedoet in het klassement vanwege eerdere problemen met zijn truck, was het de eerste etappezege in deze editie van de Dakar Rally. De Nederlander had op de streep een voorsprong van 22 seconden op Van den Brink, Van Kasteren volgde 50 seconden later.
Dodelijk ongeval
Loprais had een ruime voorsprong op Van Kasteren, toen hij tijdens de negende etappe betrokken raakte bij een ongeluk. De Tsjech raakte een fotograferende toeschouwer die later op weg naar het ziekenhuis overleed. De trucker had zelf niet door wat er was gebeurd en werd pas 's avonds geïnformeerd.
"Het spijt me verschrikkelijk en het zal me de rest van mijn leven achtervolgen", verklaarde Loprais woensdag in een video op zijn Facebook-pagina. "Dus een mensenleven is verspild en het is mijn schuld omdat ik aan het rijden was", zei de Tsjech.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
6 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
9 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
10 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
11 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
12 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
13 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
15 uur geleden