Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trucker De Baar wint in Dakar Rally, Van Kasteren nieuwe leider

Trucker De Baar wint in Dakar Rally, Van Kasteren nieuwe leider

SHAYBAH (ANP) - Trucker Pascal de Baar heeft de tiende etappe van de Dakar Rally gewonnen. De Nederlander bleef in Shaybah landgenoten Mitchel van den Brink en Janus van Kasteren voor.

Klassementsleider Ales Loprais trok zich terug, nadat hij dinsdag bij een dodelijk ongeval met een toeschouwer was betrokken. Van Kasteren is de nieuwe leider en heeft een voorsprong van bijna 23 minuten op Martin van den Brink. De Tsjech Martin Macik staat op de derde plaats op meer dan 51 minuten.

Voor De Baar, die niet meer meedoet in het klassement vanwege eerdere problemen met zijn truck, was het de eerste etappezege in deze editie van de Dakar Rally. De Nederlander had op de streep een voorsprong van 22 seconden op Van den Brink, Van Kasteren volgde 50 seconden later.

Dodelijk ongeval

Loprais had een ruime voorsprong op Van Kasteren, toen hij tijdens de negende etappe betrokken raakte bij een ongeluk. De Tsjech raakte een fotograferende toeschouwer die later op weg naar het ziekenhuis overleed. De trucker had zelf niet door wat er was gebeurd en werd pas 's avonds geïnformeerd.

"Het spijt me verschrikkelijk en het zal me de rest van mijn leven achtervolgen", verklaarde Loprais woensdag in een video op zijn Facebook-pagina. "Dus een mensenleven is verspild en het is mijn schuld omdat ik aan het rijden was", zei de Tsjech.

Meer uit Sport

Atlete Klaver beloont sterk WK indoor met brons op 400 meter

TORUN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft haar optreden op de 400 meter bij de WK indoor in het Poolse Torun kunnen belonen met een bronzen medaille. In de finale over twee races zette de regerend Europees kampioene een tijd neer van 51,02 seconden en die bleek uiteindelijk goed voor een medaille.

5 minuten geleden
Ehammer wint goud zevenkamp met wereldrecord, Tesselaar zevende

TORUN (ANP) - Simon Ehammer heeft zijn tweede wereldtitel op de zevenkamp veroverd met een wereldrecord in punten. De 26-jarige Zwitser kwam uit op 6670 punten en verbrak daarmee het oude puntenrecord van 6645, in 2012 gevestigd door de Amerikaan Ashton Eaton.

1 uur geleden
Snowboardster Dekker pakt brons in laatste wereldbekerwedstrijd

WINTERBERG (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft bij de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen in Winterberg brons gepakt op de parallelslalom. De 30-jarige snowboardster won in de strijd om de derde plaats van tweevoudig wereldkampioene Julie Zogg uit Zwitserland. De zege ging naar Lucia Dalmasso uit Italië.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout pakt zilver op Grand Slam van Tbilisi

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft een zilveren medaille overgehouden aan de Grand Slam van Tbilisi. De 23-jarige oud-wereldkampioene verloor de finale in de klasse tot 63 kilogram van de Japanse Haruka Kaju op straffen. Het was de tweede medaille van het jaar voor de Brabantse, na het brons op de Grand Slam van Parijs in februari.

1 uur geleden
Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

4 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

5 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

6 uur geleden