Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trucker De Baar wint in Dakar Rally, Van Kasteren nieuwe leider

Trucker De Baar wint in Dakar Rally, Van Kasteren nieuwe leider

SHAYBAH (ANP) - Trucker Pascal de Baar heeft de tiende etappe van de Dakar Rally gewonnen. De Nederlander bleef in Shaybah landgenoten Mitchel van den Brink en Janus van Kasteren voor.

Klassementsleider Ales Loprais trok zich terug, nadat hij dinsdag bij een dodelijk ongeval met een toeschouwer was betrokken. Van Kasteren is de nieuwe leider en heeft een voorsprong van bijna 23 minuten op Martin van den Brink. De Tsjech Martin Macik staat op de derde plaats op meer dan 51 minuten.

Voor De Baar, die niet meer meedoet in het klassement vanwege eerdere problemen met zijn truck, was het de eerste etappezege in deze editie van de Dakar Rally. De Nederlander had op de streep een voorsprong van 22 seconden op Van den Brink, Van Kasteren volgde 50 seconden later.

Dodelijk ongeval

Loprais had een ruime voorsprong op Van Kasteren, toen hij tijdens de negende etappe betrokken raakte bij een ongeluk. De Tsjech raakte een fotograferende toeschouwer die later op weg naar het ziekenhuis overleed. De trucker had zelf niet door wat er was gebeurd en werd pas 's avonds geïnformeerd.

"Het spijt me verschrikkelijk en het zal me de rest van mijn leven achtervolgen", verklaarde Loprais woensdag in een video op zijn Facebook-pagina. "Dus een mensenleven is verspild en het is mijn schuld omdat ik aan het rijden was", zei de Tsjech.

Meer uit Sport

Waterpolosters bereiken EK-finale na overtuigende zege op Italië

FUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de finale van het EK waterpolo bereikt door in de halve finale met 8-4 te winnen van Italië. In de eindstrijd is Hongarije de tegenstander, dat in de andere halve finale na penalty's won van Griekenland.

6 uur geleden
Schaatsster Veen langer bij Team Essent

HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp snel uitgeschakeld in Montpellier

MONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.

9 uur geleden
Noorse skiër Kilde meldt zich af voor Winterspelen

MILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.

9 uur geleden
Bond Marokko gaat in beroep tegen straffen na Afrika Cup-finale

RABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.

9 uur geleden
Vonn wil met gescheurde kruisband aan Winterspelen deelnemen

MILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.

10 uur geleden
KNSB: vervoer schaatsers naar olympische baan duurt lang

MILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.

11 uur geleden