Trouwstoet-deelnemer die agent neersloeg blijft in de cel
ROTTERDAM (ANP) - De 26-jarige man die ervan wordt verdacht een Rotterdamse agent te hebben neergeslagen bij een trouwstoet, blijft voorlopig in de cel. Dat bepaalde de rechtbank in Rotterdam maandag tijdens de eerste inleidende zitting.
Shahid B. wordt verdacht van zware mishandeling van de agent. B. heeft zich tot nu toe beroepen op zijn zwijgrecht tijdens verhoren. Op de luchtplaats van het huis van bewaring heeft B. wel gesproken met agenten die zich voordeden als gedetineerden. Volgens zijn advocaat heeft B. daar niet vrijwillig aan meegewerkt. "Mijn cliënt voelde zich in het nauw gedreven. Hij voelde zich gepusht om antwoord te geven." Ze vroeg de rechtbank om B. vrij te laten.
De politie trad op 30 augustus op tegen de deelnemers van een trouwstoet omdat die onnodig zouden toeteren, op autodaken zaten, asociaal reden en het overige verkeer tegenhielden.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski (71) heeft donderdag uitgehaald naar het Openbaar Ministerie in een discussie over het voorlezen van notities uit het dossier. "Wat de officier van justitie nu zegt, is bullshit", zei de voormalige advocate, die aan het begin van de zitting verklaarde te zwijgen. De opmerking kwam Weski te staan op een vermaning van de voorzitter.
57 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Kunstdetective Arthur Brand zegt dat de gestolen Roemeense gouden helm uit het Drents Museum terecht is. Hij heeft dit gehoord in zijn netwerk, maar wil niet zeggen van wie. Brand spreekt van een "fantastisch resultaat". Hij vermoedt dat dit is gelukt via onderhandelingen.
1 uur geledenSSEN (ANP) - Het Openbaar Ministerie maakt donderdagmiddag "nieuwe ontwikkelingen" bekend in het onderzoek naar de kunstroof uit het Drents Museum. Om 14.00 uur is in het museum een persbijeenkomst, waar vertegenwoordigers van het OM Noord-Nederland en het Drents Museum de pers te woord staan en het nieuws toelichten.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Voormalig advocaat Inez Weski heeft donderdag aan het begin van haar strafproces gezegd dat zij geen vragen kan en zal beantwoorden van de rechtbank. "Ik kan mijn geheimhoudingsplicht ook nu niet verbreken", aldus Weski. Zij staat terecht op verdenking van deelname aan de criminele organisatie van haar voormalige cliënt Ridouan Taghi.
2 uur geledenSOEST (ANP) - Op de Valeriaanstraat in Soest is in de nacht van woensdag op donderdag een flinke brand uitgebroken in een woning. Het huis is zo zwaar beschadigd dat de bewoners "voorlopig niet terug kunnen naar de woning", aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio Utrecht.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Vondelpark wordt het eerste gebied in Amsterdam waar niet meer op een fatbike mag worden gereden. Het verbod gaat op 11 mei in. Fatbikebestuurders krijgen twee weken om te wennen. Daarna wordt er gehandhaafd en riskeren ze een boete, meldt de gemeente.
16 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Omroepen KRO-NCRV, Omroep MAX en Omroep WNL willen samen een omroephuis gaan vormen. Dat laten de omroepen woensdag weten.
16 uur geleden