Trouwen op gemeentehuis in veel gemeenten duurder
DEN HAAG (ANP) - Stellen die op het stadhuis willen trouwen, moeten daarvoor in veel gemeenten meer betalen dan vorig jaar. Een uitgebreide ceremonie kost op de populaire vrijdag gemiddeld 477 euro. In 2023 was dit nog 452 euro. Per gemeente verschilt de prijs enorm. Dat concludeert vaksite ThePerfectWedding.nl, die de tarieven bij alle gemeenten verzamelde.
319 van de 342 gemeenten verhoogden dit jaar de trouwleges. Nergens steeg het trouwtarief zo sterk als in Geertruidenberg. Geliefden in deze Brabantse gemeente betalen dit jaar 915 euro voor een ceremonie op vrijdag. Dat is een verdubbeling, want in 2023 waren de kosten nog 456 euro. De gemeente zegt de verhoging te hebben doorgevoerd om de leges gelijk te trekken met die van buurgemeenten. Ook zijn de leges voor vrijdagmiddag gelijkgesteld aan die van zaterdag en zondag.
Ook in Zeist moeten verloofden meer betalen dan vorig jaar. De Utrechtse gemeente verhoogde de tarieven met 245 euro naar 924 euro. Andere gemeenten die hun kosten aanzienlijk verhoogden zijn onder meer Gorinchem, Amersfoort en Beek in Limburg. Beek was eerder nog de goedkoopste gemeente om op vrijdag te trouwen.
Leeuwarden
Met meer dan 1000 euro is Leeuwarden de duurste gemeente om te trouwen op een vrijdag. In Voerendaal in Zuid-Limburg kunnen stellen al voor 200 euro terecht.
"De verschillen per gemeente zijn extreem", zegt Sarah Glasbergen van ThePerfectWedding.nl. "Wij doen dit onderzoek al jaren, en het zou goed zijn als hier eindelijk wat aan gedaan wordt. Een paar jaar geleden waren de verschillen ook al groot, er zijn toen zelfs Kamervragen over gesteld. Helaas is daar nog niets mee gedaan."
Veel gemeenten hanteren verschillende tarieven voor maandag tot en met vrijdag, en voor het weekend. Sommige gemeenten hebben ook een speciaal tarief voor vrijdag, wat volgens ThePerfectWedding.nl een gewilde dag is om te trouwen.
Meer uit Binnenland
GRONINGEN (ANP) - Het duurt waarschijnlijk nog tot zaterdagavond voordat de problemen met het treinverkeer in het noorden van het land zijn verholpen. Het winterse weer veroorzaakt wisselstoringen en andere overlast.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - ProRail bereidt zich voor op herstelwerkzaamheden aan het spoor na een week vol problemen door het winterse weer. Een terugkeer naar de standaard dienstregeling is volgens de spoorbeheerder "complex" en een datum voor een volledige terugkeer naar normaal is "onzeker".
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De treinproblemen in het noorden van het land duren voort, is te zien op de website van de NS. In Groningen rijden op meerdere trajecten tot zeker 15.15 uur geen of veel minder treinen.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog onbekend of de Ferro Dome, een voormalige gasopslag in Rotterdam, gered kan worden. "Dit is een van de vele onduidelijkheden", zegt een woordvoerder van beheerder Havenbedrijf Rotterdam. Deze week bleek dat het dak is ingezakt door de sneeuw.
11 uur geledenTILBURG (ANP) - De meeste binnensportlocaties in Tilburg zijn zaterdag weer open, meldt de gemeente. Veel sportlocaties waren sinds donderdag uit voorzorg dicht, omdat er veel ijs en sneeuw op de daken lag. Alleen de Ireen Wüst IJsbaan en Zwembad Reeshof blijven zaterdag gesloten. Die gaan zondag weer open.
11 uur geledenGRONINGEN (ANP) - In het noorden van het land zijn er zaterdagochtend problemen op het spoor, is te zien op de website van NS. Door wisselstoringen en defecte treinen is op meerdere trajecten in Groningen en Friesland sprake van vertragingen of uitval van treinen.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - De N33 en N46 in Groningen zijn ook zaterdagochtend nog dicht als gevolg van het winterse weer. Volgens Rijkswaterstaat gaat de N46 rond het middaguur weer open. Wanneer de N33 weer open kan, is nog onduidelijk. Volgens de dienst zijn meerdere automobilisten daar door de afzetting gereden. "Enkelen hiervan hebben zichzelf vastgereden, wat de gladheidsbestrijding ook weer lastiger maakt."
12 uur geleden