Trouwen op gemeentehuis in veel gemeenten duurder
DEN HAAG (ANP) - Stellen die op het stadhuis willen trouwen, moeten daarvoor in veel gemeenten meer betalen dan vorig jaar. Een uitgebreide ceremonie kost op de populaire vrijdag gemiddeld 477 euro. In 2023 was dit nog 452 euro. Per gemeente verschilt de prijs enorm. Dat concludeert vaksite ThePerfectWedding.nl, die de tarieven bij alle gemeenten verzamelde.
319 van de 342 gemeenten verhoogden dit jaar de trouwleges. Nergens steeg het trouwtarief zo sterk als in Geertruidenberg. Geliefden in deze Brabantse gemeente betalen dit jaar 915 euro voor een ceremonie op vrijdag. Dat is een verdubbeling, want in 2023 waren de kosten nog 456 euro. De gemeente zegt de verhoging te hebben doorgevoerd om de leges gelijk te trekken met die van buurgemeenten. Ook zijn de leges voor vrijdagmiddag gelijkgesteld aan die van zaterdag en zondag.
Ook in Zeist moeten verloofden meer betalen dan vorig jaar. De Utrechtse gemeente verhoogde de tarieven met 245 euro naar 924 euro. Andere gemeenten die hun kosten aanzienlijk verhoogden zijn onder meer Gorinchem, Amersfoort en Beek in Limburg. Beek was eerder nog de goedkoopste gemeente om op vrijdag te trouwen.
Leeuwarden
Met meer dan 1000 euro is Leeuwarden de duurste gemeente om te trouwen op een vrijdag. In Voerendaal in Zuid-Limburg kunnen stellen al voor 200 euro terecht.
"De verschillen per gemeente zijn extreem", zegt Sarah Glasbergen van ThePerfectWedding.nl. "Wij doen dit onderzoek al jaren, en het zou goed zijn als hier eindelijk wat aan gedaan wordt. Een paar jaar geleden waren de verschillen ook al groot, er zijn toen zelfs Kamervragen over gesteld. Helaas is daar nog niets mee gedaan."
Veel gemeenten hanteren verschillende tarieven voor maandag tot en met vrijdag, en voor het weekend. Sommige gemeenten hebben ook een speciaal tarief voor vrijdag, wat volgens ThePerfectWedding.nl een gewilde dag is om te trouwen.
Meer uit Binnenland
HEDEL (ANP) - In delen van Hedel en Kerkdriel geldt vanaf woensdag 18.00 uur tot donderdagochtend 06.00 uur een veiligheidsrisicogebied, waar preventief gefouilleerd mag worden. Dit heeft burgemeester Antoine Walraven van Maasdriel, waar beide plaatsen onder vallen, besloten na eerdere ongeregeldheden de afgelopen jaren.
9 uur geledenEDE (ANP) - De 64-jarige man die op eerste kerstdag in Ede op een ruziënde groep mensen zou zijn ingereden, blijft veertien dagen langer in voorarrest. Een woordvoerster van het Openbaar Ministerie zegt dat de man uit Ede maandagochtend is voorgeleid bij de rechter-commissaris op verdenking van poging tot doodslag. De rechter besloot het voorarrest van de verdachte te verlengen.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De politie bereidt zich voor op een jaarwisseling als alle andere. Dat zegt de nationaal commandant jaarwisseling van de politie, Paul Entken. Er zijn geen signalen voor grote onrust of groepen die zich bewust tegen de politie willen keren. Komende jaarwisseling is naar verwachting de laatste waarop consumenten vuurwerk mogen afsteken. "We beseffen ons terdege dat dit jaar een bijzonder jaar kan zijn, maar we zien nog niet veel heel andere dingen dan andere jaren."
12 uur geledenHEEMSKERK (ANP) - De politie zoekt onder meer met een boot op het water van Park Scheybeeck in Beverwijk naar de vermiste Milan (16). De Oekraïense jongen raakte vorige week donderdag vermist in het nabijgelegen Heemskerk. Hij heeft een verstandelijke beperking en moeite met praten.
12 uur geledenHOUTEN (ANP) - De jaarwisseling verloopt op de meeste plaatsen droog, verwacht Weeronline. Lokaal kunnen buien voorkomen. Daarnaast is het veelal bewolkt, al komen ook wat opklaringen voor.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op enkele snelwegen in het grensgebied met Duitsland is het maandagochtend druk, onder meer door grenscontroles. Ook zijn er vermoedelijk veel mensen op weg naar Duitsland om daar vuurwerk in te slaan, zegt een medewerker van ANWB Verkeersinformatie, hoewel hij een slag om de arm houdt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij ongeregeldheden in de Amsterdamse wijk Floradorp heeft de politie zondagavond tien mensen aangehouden. Negen van hen zijn inmiddels weer op vrije voeten, de tiende verdachte zat maandagochtend nog vast, laat een woordvoerder van de politie weten. Hij wordt verdacht van brandstichting.
14 uur geleden