Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trouwen op gemeentehuis in veel gemeenten duurder

Trouwen op gemeentehuis in veel gemeenten duurder

DEN HAAG (ANP) - Stellen die op het stadhuis willen trouwen, moeten daarvoor in veel gemeenten meer betalen dan vorig jaar. Een uitgebreide ceremonie kost op de populaire vrijdag gemiddeld 477 euro. In 2023 was dit nog 452 euro. Per gemeente verschilt de prijs enorm. Dat concludeert vaksite ThePerfectWedding.nl, die de tarieven bij alle gemeenten verzamelde.

319 van de 342 gemeenten verhoogden dit jaar de trouwleges. Nergens steeg het trouwtarief zo sterk als in Geertruidenberg. Geliefden in deze Brabantse gemeente betalen dit jaar 915 euro voor een ceremonie op vrijdag. Dat is een verdubbeling, want in 2023 waren de kosten nog 456 euro. De gemeente zegt de verhoging te hebben doorgevoerd om de leges gelijk te trekken met die van buurgemeenten. Ook zijn de leges voor vrijdagmiddag gelijkgesteld aan die van zaterdag en zondag.

Ook in Zeist moeten verloofden meer betalen dan vorig jaar. De Utrechtse gemeente verhoogde de tarieven met 245 euro naar 924 euro. Andere gemeenten die hun kosten aanzienlijk verhoogden zijn onder meer Gorinchem, Amersfoort en Beek in Limburg. Beek was eerder nog de goedkoopste gemeente om op vrijdag te trouwen.

Leeuwarden

Met meer dan 1000 euro is Leeuwarden de duurste gemeente om te trouwen op een vrijdag. In Voerendaal in Zuid-Limburg kunnen stellen al voor 200 euro terecht.

"De verschillen per gemeente zijn extreem", zegt Sarah Glasbergen van ThePerfectWedding.nl. "Wij doen dit onderzoek al jaren, en het zou goed zijn als hier eindelijk wat aan gedaan wordt. Een paar jaar geleden waren de verschillen ook al groot, er zijn toen zelfs Kamervragen over gesteld. Helaas is daar nog niets mee gedaan."

Veel gemeenten hanteren verschillende tarieven voor maandag tot en met vrijdag, en voor het weekend. Sommige gemeenten hebben ook een speciaal tarief voor vrijdag, wat volgens ThePerfectWedding.nl een gewilde dag is om te trouwen.

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

4 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

4 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

4 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

6 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

7 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

8 uur geleden