Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation

Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation

LOS ANGELES (ANP) - Concertorganisator Live Nation voelde de gevolgen van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten en Europa in het eerste kwartaal. Het moederbedrijf van Mojo schrapte vanaf half maart veel concerten, net voor de start van het lucratieve zomerseizoen vol festivals. Fans die hun idolen liever later zien optreden dan dat ze geld terugvroegen, behoedden Live Nation voor een forse kostenpost.

Het aantal concerten en festivals dat Live Nation in het eerste kwartaal organiseerde bedroeg 7067, 1140 minder dan een jaar terug. Daar kwamen ruim 10,4 miljoen fans op af terwijl in de eerste drie maanden van 2019 bijna 15 miljoen fans een Live Nation-evenement bezochten.

Live Nation wist ongeveer 80 procent van de concerten naar een nieuwe datum door te schuiven. Meer dan 90 procent van de mensen die al een kaartje hadden, houden dat vast voor die latere datum, waardoor Live Nation een relatief beperkt bedrag terug moest betalen. Eind maart had het bedrijf 3,3 miljard dollar in kas. Daarvan was 842 miljoen dollar geld dat klanten voor een concert hadden betaald dat nog niet is gehouden.

Kosten

De omzet van de concerttak liep met een kwart terug. Bij de divisie die zich bezighoudt met kaartverkoop daalde de omzet met 16 procent. In totaal kreeg Live Nation 1,4 miljard dollar binnen, tegen 1,7 miljard dollar in de eerste drie maanden van 2019. Het bedrijf moest ook een operationeel verlies van 20,5 miljoen dollar in de boeken zetten. Vorig jaar werd in dezelfde periode nog een aangepaste operationele winst van 115,4 miljoen dollar geboekt.

Door het virus is Live Nation ook aan het vernieuwen geslagen. Het bedrijf hield al virtuele concerten en denkt ook aan drive-in concerten waarbij fans hun favoriete artiest vanuit hun auto kunnen zien spelen. Desondanks snijdt het bedrijf flink in de kosten en wil het dit jaar 600 miljoen dollar besparen.

Meer uit Financieel

EU schort importtarieven kunstmeststoffen een jaar op

BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben vrijdag ingestemd met het opschorten van importtarieven voor bepaalde kunstmeststoffen voor de duur van een jaar. Dat voorstel deed de Europese Commissie in januari.

7 minuten geleden
VCP ziet oproep VNO-NCW-voorzitter als steun voor ultimatum

UTRECHT (ANP) - Vakcentrale VCP ziet oproepen van de nieuwe VNO-NCW-voorzitter Coen van Oostrom aan het kabinet als steun voor het ultimatum dat de organisatie samen met vakbonden FNV en CNV had gesteld. De bonden eisen dat het kabinet voor komende maandag plannen voor een snellere stijging van de AOW-leeftijd en bezuinigingen op de WIA en WW van tafel haalt.

19 minuten geleden
Geen bonussen voor personeel Qatar Airways door Iranoorlog

DOHA (ANP/BLOOMBERG) - Qatar Airways keert dit jaar geen bonussen uit aan de bijna 60.000 medewerkers. Door de oorlog in het Midden-Oosten en de verstoring van het luchtruim heeft de luchtvaartmaatschappij tienduizenden vluchten moeten annuleren en liep daardoor miljarden aan inkomsten mis.

1 uur geleden
Lionel Messi tweede voetbalmiljardair na Cristiano Ronaldo

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Argentijnse voetballer Lionel Messi is de tweede voetballer ooit die zich miljardair mag noemen. Dat blijkt uit de Bloomberg Billionaires Index. De Portugees Cristiano Ronaldo ging hem voor.

1 uur geleden
ACM berispt energiebedrijf voor laat melden marktgevoelige info

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt heeft een internationaal energiebedrijf berispt voor het te laat naar buiten brengen van marktgevoelige informatie. De marktwaakhond noemt het bedrijf niet bij naam, maar meldt dat de onderneming zowel elektriciteit produceert als energie verhandelt.

1 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: kans op stagflatie, maar EU veerkrachtig

NICOSIA (ANP) - Voorzitter Kyriakos Pierrakakis van de Eurogroep erkent dat er sprake is van "stagflatoire druk", maar voegt daar meteen aan toe dat Europa veerkrachtig is. "De groeiprognoses zijn naar beneden bijgesteld en de inflatieprognoses naar boven, maar we bevinden ons nog steeds in een positieve groeizone", zei hij vrijdag bij aankomst in Nicosia.

1 uur geleden
Fusie tussen Estée Lauder en eigenaar Jean Paul Gaultier mislukt

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse cosmeticamerk Estée Lauder en het Spaanse Puig, bekend van merken als Jean Paul Gaultier en Charlotte Tilbury, gaan niet fuseren. De bedrijven waren in gesprek, maar deze zijn beëindigd. Over de redenen deden de merken geen uitspraken.

2 uur geleden