Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation
LOS ANGELES (ANP) - Concertorganisator Live Nation voelde de gevolgen van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten en Europa in het eerste kwartaal. Het moederbedrijf van Mojo schrapte vanaf half maart veel concerten, net voor de start van het lucratieve zomerseizoen vol festivals. Fans die hun idolen liever later zien optreden dan dat ze geld terugvroegen, behoedden Live Nation voor een forse kostenpost.
Het aantal concerten en festivals dat Live Nation in het eerste kwartaal organiseerde bedroeg 7067, 1140 minder dan een jaar terug. Daar kwamen ruim 10,4 miljoen fans op af terwijl in de eerste drie maanden van 2019 bijna 15 miljoen fans een Live Nation-evenement bezochten.
Live Nation wist ongeveer 80 procent van de concerten naar een nieuwe datum door te schuiven. Meer dan 90 procent van de mensen die al een kaartje hadden, houden dat vast voor die latere datum, waardoor Live Nation een relatief beperkt bedrag terug moest betalen. Eind maart had het bedrijf 3,3 miljard dollar in kas. Daarvan was 842 miljoen dollar geld dat klanten voor een concert hadden betaald dat nog niet is gehouden.
Kosten
De omzet van de concerttak liep met een kwart terug. Bij de divisie die zich bezighoudt met kaartverkoop daalde de omzet met 16 procent. In totaal kreeg Live Nation 1,4 miljard dollar binnen, tegen 1,7 miljard dollar in de eerste drie maanden van 2019. Het bedrijf moest ook een operationeel verlies van 20,5 miljoen dollar in de boeken zetten. Vorig jaar werd in dezelfde periode nog een aangepaste operationele winst van 115,4 miljoen dollar geboekt.
Door het virus is Live Nation ook aan het vernieuwen geslagen. Het bedrijf hield al virtuele concerten en denkt ook aan drive-in concerten waarbij fans hun favoriete artiest vanuit hun auto kunnen zien spelen. Desondanks snijdt het bedrijf flink in de kosten en wil het dit jaar 600 miljoen dollar besparen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst gesloten, na het verlies een dag eerder. Betalingsverwerker Adyen en chiptoeleverancier Besi waren in trek bij beleggers op het Damrak.
4 minuten geledenANN ARBOR (ANP/BLOOMBERG) - Het vertrouwen van Amerikaanse consumenten in de economie is deze maand gezakt naar het laagste niveau ooit door zorgen over een sterk stijgende inflatie als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van definitieve cijfers. Door de oorlog zijn de brandstofprijzen flink gestegen en dat raakt de koopkracht van huishoudens in de Verenigde Staten.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Justitie in de Verenigde Staten sluit het onderzoek naar de Federal Reserve, maakte aanklaagster Jeanine Pirro bekend via X. Formeel ging dat onderzoek over kostenoverschrijdingen bij een verbouwing van het kantoor van de centrale bank. Maar Fed-voorzitter Jerome Powell zei begin dit jaar dat de regering van president Donald Trump via een strafrechtelijk onderzoek druk wilde uitoefenen op het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank.
45 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Intel ging vrijdag hard omhoog op de beurzen in New York. De chipfabrikant presteerde afgelopen kwartaal veel beter dan verwacht en gaf ook een sterke omzetverwachting af voor het huidige kwartaal. Het concern profiteerde van de sterke vraag naar processors (CPU's) die nodig zijn om geavanceerde AI-modellen te laten draaien.
2 uur geledenCINCINNATI (ANP/BLOOMBERG) - Procter & Gamble heeft de verkoop afgelopen kwartaal zien toenemen. Vooral de schoonheidstak van het bedrijf achter Gillette, Head & Shoulders en Oral-B deed het beter dan in dezelfde periode een jaar geleden. Het bedrijf verwacht wel dat de grondstofkosten dit jaar flink oplopen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Winkels in Belgiƫ mogen binnenkort langer openblijven, staat in een nieuw wetsvoorstel van de regering in Brussel. Als dat wordt aangenomen, mogen winkeliers hun zaak elke dag tot 21.00 uur openhouden. Ook vervalt de verplichte wekelijkse rustdag. De ruimere openingstijden moeten winkels in staat stellen om beter te concurreren met webshops en winkeliers over de grens.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Het internationale vliegverkeer vanaf de Imam Khomeini-luchthaven in Teheran wordt zaterdag hervat. Volgens het Iraanse persbureau ISNA gaan de eerste vluchten naar het Turkse Istanbul en Muscat in Oman.
3 uur geleden