Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation
LOS ANGELES (ANP) - Concertorganisator Live Nation voelde de gevolgen van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten en Europa in het eerste kwartaal. Het moederbedrijf van Mojo schrapte vanaf half maart veel concerten, net voor de start van het lucratieve zomerseizoen vol festivals. Fans die hun idolen liever later zien optreden dan dat ze geld terugvroegen, behoedden Live Nation voor een forse kostenpost.
Het aantal concerten en festivals dat Live Nation in het eerste kwartaal organiseerde bedroeg 7067, 1140 minder dan een jaar terug. Daar kwamen ruim 10,4 miljoen fans op af terwijl in de eerste drie maanden van 2019 bijna 15 miljoen fans een Live Nation-evenement bezochten.
Live Nation wist ongeveer 80 procent van de concerten naar een nieuwe datum door te schuiven. Meer dan 90 procent van de mensen die al een kaartje hadden, houden dat vast voor die latere datum, waardoor Live Nation een relatief beperkt bedrag terug moest betalen. Eind maart had het bedrijf 3,3 miljard dollar in kas. Daarvan was 842 miljoen dollar geld dat klanten voor een concert hadden betaald dat nog niet is gehouden.
Kosten
De omzet van de concerttak liep met een kwart terug. Bij de divisie die zich bezighoudt met kaartverkoop daalde de omzet met 16 procent. In totaal kreeg Live Nation 1,4 miljard dollar binnen, tegen 1,7 miljard dollar in de eerste drie maanden van 2019. Het bedrijf moest ook een operationeel verlies van 20,5 miljoen dollar in de boeken zetten. Vorig jaar werd in dezelfde periode nog een aangepaste operationele winst van 115,4 miljoen dollar geboekt.
Door het virus is Live Nation ook aan het vernieuwen geslagen. Het bedrijf hield al virtuele concerten en denkt ook aan drive-in concerten waarbij fans hun favoriete artiest vanuit hun auto kunnen zien spelen. Desondanks snijdt het bedrijf flink in de kosten en wil het dit jaar 600 miljoen dollar besparen.
Meer uit Financieel
DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.
50 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geƫindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.
4 uur geleden