Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation

Trouwe fans voorkomen kostenpost concertorganisator Live Nation

LOS ANGELES (ANP) - Concertorganisator Live Nation voelde de gevolgen van de corona-uitbraak in de Verenigde Staten en Europa in het eerste kwartaal. Het moederbedrijf van Mojo schrapte vanaf half maart veel concerten, net voor de start van het lucratieve zomerseizoen vol festivals. Fans die hun idolen liever later zien optreden dan dat ze geld terugvroegen, behoedden Live Nation voor een forse kostenpost.

Het aantal concerten en festivals dat Live Nation in het eerste kwartaal organiseerde bedroeg 7067, 1140 minder dan een jaar terug. Daar kwamen ruim 10,4 miljoen fans op af terwijl in de eerste drie maanden van 2019 bijna 15 miljoen fans een Live Nation-evenement bezochten.

Live Nation wist ongeveer 80 procent van de concerten naar een nieuwe datum door te schuiven. Meer dan 90 procent van de mensen die al een kaartje hadden, houden dat vast voor die latere datum, waardoor Live Nation een relatief beperkt bedrag terug moest betalen. Eind maart had het bedrijf 3,3 miljard dollar in kas. Daarvan was 842 miljoen dollar geld dat klanten voor een concert hadden betaald dat nog niet is gehouden.

Kosten

De omzet van de concerttak liep met een kwart terug. Bij de divisie die zich bezighoudt met kaartverkoop daalde de omzet met 16 procent. In totaal kreeg Live Nation 1,4 miljard dollar binnen, tegen 1,7 miljard dollar in de eerste drie maanden van 2019. Het bedrijf moest ook een operationeel verlies van 20,5 miljoen dollar in de boeken zetten. Vorig jaar werd in dezelfde periode nog een aangepaste operationele winst van 115,4 miljoen dollar geboekt.

Door het virus is Live Nation ook aan het vernieuwen geslagen. Het bedrijf hield al virtuele concerten en denkt ook aan drive-in concerten waarbij fans hun favoriete artiest vanuit hun auto kunnen zien spelen. Desondanks snijdt het bedrijf flink in de kosten en wil het dit jaar 600 miljoen dollar besparen.

Meer uit Financieel

Winstsprong voor Essent-moeder E.ON

ESSEN (ANP/BLOOMBERG) - E.ON, het Duitse moederbedrijf van Essent en Energiedirect.nl, heeft een sterk financieel kwartaal gedraaid. De nettowinst ging met 22 procent omhoog tot 1,3 miljard euro, maakte het concern woensdag bekend. E.ON schrijft de winstsprong onder meer toe aan een efficiƫntere bedrijfsvoering.

48 minuten geleden
Verlieslijdend modemerk Burberry schrapt veel banen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Britse modemerk Burberry heeft over het afgelopen boekjaar verlies geleden en gaat ongeveer 1700 banen schrappen om kosten te besparen. Het bedrijf kampt al langer met een dalende verkoop van de trenchcoats en sjaals met het kenmerkende Burberry-ruitjesmotief.

54 minuten geleden
Kredietverstrekkers strenger voor mkb'ers die zakendoen met VS

AMERSFOORT (ANP) - Kredietverstrekkers zijn strenger geworden voor midden- en kleinbedrijven die een lening willen en veel zakendoen met de VS. Dat merkt NLInvesteert, dat sinds de oprichting in 2015 ruim 1,2 miljard euro financiering heeft geregeld voor het mkb. Directeur Dirkjan Takke zegt dat het platform, waarbij meerdere investeerders zijn aangesloten, scherper selecteert.

55 minuten geleden
Cijfers ABN AMRO goed ontvangen op beurs in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO heeft bij beleggers goede sier gemaakt met zijn kwartaalcijfers. Het aandeel steeg bijna 2 procent op de beurs in Amsterdam. De bank kampte in de eerste drie maanden van het jaar met hogere kosten en boekte een lagere winst dan een jaar eerder, maar het resultaat was beter dan analisten hadden verwacht.

59 minuten geleden
EU eens over 17e sanctiepakket tegen Rusland

BRUSSEL (ANP/AFP) - De EU-lidstaten hebben woensdag toestemming gegeven voor een zeventiende sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. De nieuwe sancties gelden onder meer voor meer Russische olietankers, tientallen personen of bedrijven die verbonden zijn aan het Russische leger en voor ruim twintig personen en organisaties die desinformatie hebben verspreid.

1 uur geleden
IEA: wereldwijde verkoop elektrische auto's blijft groeien

PARIJS (ANP) - De wereldwijde verkoop van elektrische auto's blijft ondanks de economische onzekerheid groeien en stijgt dit jaar voor het eerst tot meer dan 20 miljoen. Daarmee zijn elektrische auto's dit jaar goed voor ruim een kwart van alle nieuw verkochte auto's in de wereld. Dat meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA).

2 uur geleden
Amerikaanse heffingen kosten Sony honderden miljoenen

TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - Het Japanse elektronicaconcern Sony waarschuwt dat de winst dit jaar 100 miljard yen (620 miljoen euro) lager uitvalt door de Amerikaanse importheffingen.

2 uur geleden