
Trotse Timber niet verrast door aanvoerdersrol Jong Oranje op EK
TBILISI (ANP/BELGA) - Feyenoord-middenvelder Quinten Timber had zijn nieuwe rol als aanvoerder van Jong Oranje op het EK al wel een beetje zien aankomen. De 22-jarige Utrechter zegt zich niet anders te gaan gedragen door de keuze van bondscoach Erwin van de Looi. "Ik blijf vooral mezelf en ga de aanvoerdersrol niet forceren", zei Timber voor het eerste EK-duel met België in Georgië.
"Ik heb bijna alle kwalificatiewedstrijden gespeeld en voel me een leider van de groep", zei een trotse Timber. "Niet iedereen kan zo'n toernooi spelen." Timber is weer fit nadat een knieblessure hem een groot deel van de tweede seizoenshelft aan de kant had gehouden. "Ik wist dat ik de laatste wedstrijden van Feyenoord nog kon spelen. Dat was belangrijk. Ik keek tijdens mijn blessure al uit naar het EK."
Van de Belgen wil de speler van de landskampioen woensdag extra graag winnen omdat het een buurland is. "Het is een derby. Verschillende jongens in onze ploeg spelen ook in de Belgische competitie. België heeft een sterk team, maar wij ook."
De wedstrijd tegen de Belgen is woensdag om 18.00 uur in Tbilisi. Gastland Georgië en Portugal zijn de andere tegenstanders in de groepsfase.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de voorbereiding op het nieuwe seizoen zo goed als rond. De club is alleen nog op zoek naar een tegenstander voor een oefenduel op 3 augustus in de Johan Cruijff ArenA. Ajax speelt een week later voor eigen publiek de eerste competitiewedstrijd tegen Telstar in de Eredivisie.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - Kylian Mbappé is opgenomen in een ziekenhuis. Volgens zijn club Real Madrid lijdt de topscorer aan acute buikgriep.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland zal op het EK in Zwitserland worden gesteund door ongeveer 10.000 voetbalfans. Dat heeft de KNVB donderdagmiddag in Zeist gemeld. Bij de wedstrijden van de vrouwen zullen maximaal 4000 fans van Oranje aanwezig zijn. Andere fans kunnen de duels in de fanzone volgen.
3 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso is ervan overtuigd dat Italië volgend jaar deelneemt aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We hebben goede voetballers", zei de nieuwe bondscoach tijdens zijn presentatie. "Vier of vijf van onze spelers horen bij de beste tien spelers van de wereld op hun positie."
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Voetballers Ander Herrera en Nicolas Figal van Boca Juniors hebben mogelijk hun laatste wedstrijd op het WK voor clubs al gespeeld. Ze zijn voor vier duels geschorst voor de rode kaart die ze kregen tijdens een duel met Benfica (2-2).
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Real Madrid heeft de eerste wedstrijd op het WK voor clubs in de Verenigde Staten gelijkgespeeld tegen Al-Hilal: 1-1. De wedstrijd was het debuut van de nieuwe coach Xabi Alonso, die ook aankopen Dean Huijsen en Trent Alexander-Arnold liet debuteren.
18 uur geledenNITRA (ANP) - De voetballers van Jong Duitsland en Jong Engeland hebben de kwartfinales van het EK onder 21 jaar bereikt. De Duitsers wonnen het laatste groepsduel met de Engelsen met 2-1, maar door de zege van Jong Tsjechië op Jong Slovenië (2-0) ging Engeland alsnog naar de laatste acht, waarbij Nederland zich eerder op de avond ook schaarde door een 2-0-zege op Oekraïne.
18 uur geleden